Måløy Treningssenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 810 000 | 3 477 000 | 3 388 000 | 2 874 000 | 1 062 000 | 1 400 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 218 000 | 156 000 | 142 000 | 159 000 | 31 000 | 23 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 028 000 | 3 634 000 | 3 530 000 | 3 033 000 | 1 093 000 | 1 422 000 |
|
|
| Varekostnad | 42 000 | 45 000 | 8 000 | 39 000 | 17 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 739 000 | 1 668 000 | 1 594 000 | 1 522 000 | 735 000 | 818 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 189 000 | 200 000 | 190 000 | 213 000 | 52 000 | 52 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 922 000 | 1 479 000 | 1 528 000 | 1 450 000 | 846 000 | 640 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 892 000 | 3 392 000 | 3 320 000 | 3 224 000 | 1 650 000 | 1 510 000 |
|
|
| Driftsresultat | 136 000 | 242 000 | 210 000 | -191 000 | -557 000 | -88 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 149 000 | 167 000 | 96 000 | 95 000 | 26 000 | 25 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 149 000 | 167 000 | 96 000 | 95 000 | 26 000 | 25 000 |
|
|
| Netto finans | -149 000 | -167 000 | -96 000 | -93 000 | -25 000 | -23 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -13 000 | 75 000 | 114 000 | -285 000 | -582 000 | -111 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -13 000 | 75 000 | 114 000 | -285 000 | -582 000 | -111 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -13 000 | 75 000 | 114 000 | -285 000 | -582 000 | -111 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -13 000 | 75 000 | 114 000 | -285 000 | 582 000 | -111 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 352 000 | 1 469 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 1 585 000 | 1 654 000 | 1 610 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 591 000 | 608 000 | 677 000 | 740 000 | 707 000 | 361 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 943 000 | 2 076 000 | 2 262 000 | 2 394 000 | 2 317 000 | 361 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 11 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 11 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 959 000 | 2 092 000 | 2 278 000 | 2 405 000 | 2 322 000 | 366 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 20 000 | 11 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 20 000 | 11 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 87 000 | 62 000 | 55 000 | 30 000 | 28 000 | 62 000 |
|
|
| Andre fordringer | 318 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 404 000 | 62 000 | 55 000 | 30 000 | 28 000 | 64 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 000 | 3 000 | 56 000 | 38 000 | 93 000 | 283 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 438 000 | 75 000 | 118 000 | 67 000 | 122 000 | 346 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 397 000 | 2 167 000 | 2 396 000 | 2 472 000 | 2 444 000 | 712 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 302 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -790 000 | -777 000 | -852 000 | -966 000 | -681 000 | -300 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -790 000 | -777 000 | -852 000 | -966 000 | -681 000 | -300 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -688 000 | -675 000 | -750 000 | -864 000 | -579 000 | 2 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 551 000 | 1 840 000 | 1 825 000 | 2 005 000 | 1 316 000 | 347 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 551 000 | 1 840 000 | 1 825 000 | 2 005 000 | 1 316 000 | 347 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 880 000 | 1 027 000 | 1 167 000 | 1 307 000 | 900 000 | 276 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 177 000 | 719 000 | 1 052 000 | 986 000 | 1 545 000 | 155 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 90 000 | 105 000 | 95 000 | 126 000 | 53 000 | 53 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 266 000 | 179 000 | 174 000 | 219 000 | 109 000 | 155 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 533 000 | 1 003 000 | 1 321 000 | 1 331 000 | 1 707 000 | 363 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 084 000 | 2 843 000 | 3 146 000 | 3 336 000 | 3 023 000 | 710 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 397 000 | 2 167 000 | 2 396 000 | 2 472 000 | 2 444 000 | 712 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,0% | 10,6% | 8,6% | -7,7% | -35,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,4% | 6,7% | 5,9% | -6,3% | -51,0% | -6,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,6 | 1,5 | 1,2 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,9% | 98,7% | 99,8% | 98,6% | 98,4% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,4% | 6,7% | 5,9% | -6,2% | -50,9% | -6,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,9% | -10,5% | -14,1% | 39,5% | 201,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,9% | -10,5% | -14,1% | 39,5% | 201,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,2 | 2,2 | 2,0 | 1,5 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,1 | 4,1 | 1,3 | |||||
| Lagertid i antall dager | 132,9 | 68,0 | 135,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -28,7% | -31,1% | -31,3% | -35,0% | -23,7% | 0,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -17,1% | -18,6% | -21,2% | -28,5% | -53,0% | 0,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 1,6% | 1,7% | 1,7% | 2,3% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,3% | 1,8% | 2,1% | 2,1% | 3,2% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -5480,0% | -8427,3% | -20050,0% | |||||
| Gjeldsgrad | -4,5 | -4,2 | -4,2 | -3,9 | -5,2 | 355,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 64,0% | 46,3% | 55,1% | 53,8% | 69,8% | 51,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 64,7% | 84,9% | 76,2% | 81,1% | 53,8% | 48,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
