Mågerø Opplag og Båtservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 911 000 | 901 000 | 3 153 000 | 2 635 000 | 2 507 000 | 1 852 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 068 000 | 1 599 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 979 000 | 2 500 000 | 3 153 000 | 2 635 000 | 2 507 000 | 1 852 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 018 000 | 703 000 | 117 000 | 231 000 | 274 000 | 173 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 020 000 | 899 000 | 1 644 000 | 1 509 000 | 1 016 000 | 1 008 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 734 000 | 747 000 | 791 000 | 727 000 | 734 000 | 642 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 772 000 | 2 349 000 | 2 552 000 | 2 467 000 | 2 024 000 | 1 823 000 |
|
|
| Driftsresultat | 207 000 | 151 000 | 601 000 | 168 000 | 483 000 | 29 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | -1 000 | 0 | 0 | -1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 205 000 | 150 000 | 601 000 | 168 000 | 482 000 | 29 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 45 000 | 33 000 | 132 000 | 37 000 | 106 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 160 000 | 117 000 | 469 000 | 131 000 | 376 000 | 28 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 160 000 | 117 000 | 469 000 | 131 000 | 376 000 | 28 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 160 000 | 117 000 | 469 000 | 131 000 | 375 000 | 28 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 476 000 | 1 263 000 | 963 000 | 836 000 | 246 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 476 000 | 1 263 000 | 963 000 | 836 000 | 246 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 476 000 | 1 263 000 | 963 000 | 836 000 | 246 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 105 000 | 102 000 | 244 000 | 33 000 | 391 000 | 380 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 000 | 0 | 0 | 4 000 | 33 000 | 20 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 108 000 | 102 000 | 244 000 | 37 000 | 424 000 | 400 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 1 000 | 263 000 | 74 000 | 86 000 | 4 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 108 000 | 103 000 | 507 000 | 111 000 | 510 000 | 404 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 584 000 | 1 366 000 | 1 470 000 | 946 000 | 755 000 | 404 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 215 000 | 1 055 000 | 939 000 | 470 000 | 339 000 | -36 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 215 000 | 1 055 000 | 939 000 | 470 000 | 339 000 | -36 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 359 000 | 1 199 000 | 1 083 000 | 614 000 | 483 000 | 108 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 000 | 14 000 | 15 000 | 11 000 | 30 000 | 46 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 45 000 | 33 000 | 132 000 | 37 000 | 106 000 | 1 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 88 000 | 48 000 | 91 000 | 84 000 | 42 000 | 56 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 88 000 | 72 000 | 149 000 | 200 000 | 94 000 | 193 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 224 000 | 167 000 | 387 000 | 332 000 | 272 000 | 296 000 |
|
|
| Sum gjeld | 224 000 | 167 000 | 387 000 | 332 000 | 272 000 | 296 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 584 000 | 1 366 000 | 1 470 000 | 946 000 | 755 000 | 404 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,0% | 10,6% | 49,8% | 19,8% | 83,3% | |||
| Resultat av driften i % | 6,9% | 6,0% | 19,1% | 6,4% | 19,3% | 1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 1,8 | 2,6 | 3,1 | 4,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -11,7% | 22,0% | 96,3% | 91,2% | 89,1% | 90,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,9% | 6,0% | 19,1% | 6,4% | 19,3% | 1,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,0% | 13,1% | 70,8% | 30,6% | 163,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,5% | 10,3% | 55,3% | 23,9% | 127,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 2,8 | 1,9 | 1,7 | 2,5 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,6 | 1,3 | 0,3 | 1,9 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,6 | 1,3 | 0,3 | 1,9 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,7 | 0,2 | 0,3 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 85,8% | 87,8% | 73,7% | 64,9% | 64,0% | 26,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 45,6% | 48,0% | 34,3% | 23,3% | 19,3% | 5,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 0,9% | 1,4% | 0,5% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,1% | 12,2% | 26,3% | 35,1% | 36,0% | 73,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
