M&F Kreativ Galskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 96 000 | 125 000 | 70 000 | 67 000 | 44 000 | 29 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 96 000 | 125 000 | 70 000 | 67 000 | 44 000 | 29 000 |
|
|
| Driftsresultat | -96 000 | -125 000 | -70 000 | -67 000 | -44 000 | -29 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 5 032 000 | 4 000 000 | 1 500 000 | 1 200 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 239 000 | 197 000 | 18 000 | 14 000 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 272 000 | 6 173 000 | 2 712 000 | 1 726 000 | 699 000 | 318 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 511 000 | 6 370 000 | 7 762 000 | 7 919 000 | 2 208 000 | 1 761 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 55 000 | 46 000 | 42 000 | 17 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 107 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 653 000 | 2 161 000 | 257 000 | 137 000 | 651 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 858 000 | 4 209 000 | 7 505 000 | 7 782 000 | 1 557 000 | 1 761 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 762 000 | 4 085 000 | 7 434 000 | 7 716 000 | 1 513 000 | 1 731 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 168 000 | 1 495 000 | 1 326 000 | 996 000 | 420 000 | 311 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 594 000 | 2 590 000 | 6 108 000 | 6 720 000 | 1 092 000 | 1 420 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 594 000 | 2 590 000 | 6 108 000 | 6 720 000 | 1 092 000 | 1 420 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 48 000 | 44 000 | 30 000 | 20 000 | 26 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 545 000 | 2 546 000 | 6 078 000 | 6 699 000 | 1 066 000 | 1 420 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 1 875 000 | 1 875 000 | 1 875 000 | 1 174 000 | 1 174 000 | 1 174 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 633 000 | 4 701 000 | 8 138 000 | 3 543 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 4 894 000 | 2 436 000 | 533 000 | 510 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 403 000 | 9 012 000 | 10 545 000 | 5 227 000 | 1 174 000 | 1 174 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 12 403 000 | 9 012 000 | 10 545 000 | 5 227 000 | 1 174 000 | 1 174 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 1 109 000 | 6 545 000 | 0 | 5 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 3 000 000 | 2 000 000 | 1 500 000 | 1 200 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 109 000 | 6 545 000 | 3 000 000 | 2 005 000 | 1 505 000 | 1 200 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 9 043 000 | 3 997 000 | 7 646 000 | 6 839 000 | 2 036 000 | 2 903 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 9 043 000 | 3 997 000 | 7 646 000 | 6 839 000 | 2 036 000 | 2 903 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 172 000 | 3 932 000 | 160 000 | 730 000 | 1 800 000 | 35 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 325 000 | 14 475 000 | 10 806 000 | 9 573 000 | 5 340 000 | 4 138 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 22 727 000 | 23 486 000 | 21 352 000 | 14 800 000 | 6 514 000 | 5 312 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 582 000 | 2 582 000 | 2 582 000 | 2 582 000 | 2 582 000 | 3 432 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 582 000 | 3 582 000 | 3 582 000 | 3 582 000 | 3 582 000 | 3 582 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 18 354 000 | 17 808 000 | 15 263 000 | 9 185 000 | 2 485 000 | 1 420 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 18 354 000 | 17 808 000 | 15 263 000 | 9 185 000 | 2 485 000 | 1 420 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 21 935 000 | 21 390 000 | 18 844 000 | 12 767 000 | 6 067 000 | 5 001 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 575 000 | 546 000 | 1 151 000 | 1 017 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 575 000 | 546 000 | 1 151 000 | 1 017 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 155 000 | 1 483 000 | 1 318 000 | 990 000 | 413 000 | 311 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 62 000 | 57 000 | 38 000 | 26 000 | 34 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 217 000 | 1 550 000 | 1 356 000 | 1 016 000 | 447 000 | 311 000 |
|
|
| Sum gjeld | 792 000 | 2 096 000 | 2 507 000 | 2 033 000 | 447 000 | 311 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 22 727 000 | 23 486 000 | 21 352 000 | 14 800 000 | 6 514 000 | 5 312 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,8% | 27,9% | 42,5% | 73,7% | 36,6% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,5% | 20,3% | 47,0% | 81,9% | 27,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,7% | 12,9% | 38,6% | 71,4% | 19,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 47,6 | 9,3 | 8,0 | 9,4 | 11,9 | 13,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 47,6 | 9,3 | 8,0 | 9,4 | 11,9 | 13,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 2,5 | 0,1 | 0,7 | 4,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 96,5% | 91,1% | 88,3% | 86,3% | 93,1% | 94,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 3,8% | 2,2% | 2,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,4% | 0,5% | 0,4% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 6,6% | 6,4% | 6,9% | 6,9% | 5,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 2,3% | 5,4% | 6,9% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
