Lyngvågen Kafé AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 145 000 | 696 000 | 511 000 | 793 000 | 725 000 | 582 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 116 000 | 168 000 | 135 000 | 239 000 | 155 000 | 74 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 262 000 | 865 000 | 646 000 | 1 032 000 | 879 000 | 655 000 |
|
|
| Varekostnad | 421 000 | 405 000 | 276 000 | 404 000 | 366 000 | 276 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 196 000 | 180 000 | 113 000 | 295 000 | 175 000 | 140 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 58 000 | 66 000 | 66 000 | 63 000 | 37 000 | 33 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 391 000 | 298 000 | 320 000 | 400 000 | 316 000 | 418 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 066 000 | 949 000 | 775 000 | 1 162 000 | 894 000 | 867 000 |
|
|
| Driftsresultat | 196 000 | -84 000 | -129 000 | -130 000 | -15 000 | -212 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 60 000 | 65 000 | 53 000 | 44 000 | 38 000 | 36 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 60 000 | 66 000 | 53 000 | 44 000 | 38 000 | 36 000 |
|
|
| Netto finans | -60 000 | -66 000 | -53 000 | -44 000 | -38 000 | -36 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 136 000 | -149 000 | -182 000 | -174 000 | -53 000 | -247 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 136 000 | -149 000 | -182 000 | -174 000 | -53 000 | -247 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 136 000 | -149 000 | -182 000 | -174 000 | -53 000 | -247 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 136 000 | -149 000 | -182 000 | -174 000 | -53 000 | -247 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 694 000 | 730 000 | 765 000 | 801 000 | 346 000 | 214 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 66 000 | 91 000 | 116 000 | 141 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 28 000 | 33 000 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 40 000 | 63 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 734 000 | 793 000 | 859 000 | 925 000 | 462 000 | 355 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 734 000 | 793 000 | 859 000 | 925 000 | 462 000 | 355 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | -20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 68 000 | -690 000 | -561 000 | -413 000 | -177 000 | 87 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 68 000 | -690 000 | -581 000 | -413 000 | -177 000 | 87 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 36 000 | -113 000 | -84 000 | -35 000 | 440 000 | 124 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 104 000 | -803 000 | -665 000 | -448 000 | 264 000 | 210 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 838 000 | -10 000 | 193 000 | 476 000 | 726 000 | 565 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -563 000 | -699 000 | -550 000 | -368 000 | -194 000 | -141 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -563 000 | -699 000 | -550 000 | -368 000 | -194 000 | -141 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -533 000 | -669 000 | -520 000 | -338 000 | -164 000 | -111 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 518 000 | 588 000 | 658 000 | 742 000 | 826 000 | 416 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 518 000 | 588 000 | 658 000 | 742 000 | 826 000 | 416 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 518 000 | 588 000 | 658 000 | 742 000 | 826 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 30 000 | -1 000 | -5 000 | 1 000 | -8 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 9 000 | 19 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 823 000 | 70 000 | 60 000 | 71 000 | 63 000 | 241 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 853 000 | 71 000 | 55 000 | 72 000 | 64 000 | 260 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 371 000 | 659 000 | 713 000 | 814 000 | 890 000 | 676 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 838 000 | -10 000 | 193 000 | 476 000 | 726 000 | 565 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 47,3% | -90,7% | -38,6% | -21,6% | -2,3% | |||
| Resultat av driften i % | 15,5% | -9,7% | -20,0% | -12,6% | -1,7% | -32,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 9,5 | 1,9 | 1,7 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 63,2% | 41,8% | 46,0% | 49,1% | 49,5% | 52,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,5% | -9,7% | -20,0% | -12,6% | -1,7% | -32,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -22,6% | 25,1% | 42,4% | 69,3% | 38,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -22,6% | 25,1% | 42,4% | 69,3% | 38,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,4 | 4,8 | 5,7 | 3,5 | 5,0 | 4,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | -11,3 | -12,1 | -6,2 | 4,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | -11,3 | -12,1 | -6,2 | 4,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | -1,6 | -1,5 | -0,5 | 6,9 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -63,6% | 6690,0% | -269,4% | -71,0% | -22,6% | -19,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -42,2% | -77,3% | -80,5% | -32,8% | -18,7% | -16,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,7% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | -48,9% | -9,8% | 6,2% | 2,3% | 0,7% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,6 | -1,0 | -1,4 | -2,4 | -5,4 | -6,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 101,8% | -710,0% | 28,5% | 15,1% | 8,8% | 46,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 61,8% | -5880,0% | 340,9% | 155,9% | 113,8% | 73,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 70 000 | 43 000 | 31 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
