Lyngen Sea & Ski Lodge AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 261 000 | 136 000 | 96 000 | 42 000 | 89 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 168 000 | 1 237 000 | 633 000 | 954 000 | 2 412 000 | 1 166 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 429 000 | 1 373 000 | 729 000 | 996 000 | 2 501 000 | 1 166 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | -11 000 | 17 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 629 000 | 629 000 | 628 000 | 534 000 | 584 000 | 674 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 302 000 | 341 000 | 1 191 000 | 499 000 | 525 000 | 476 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 931 000 | 970 000 | 1 819 000 | 1 033 000 | 1 098 000 | 1 199 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 498 000 | 403 000 | -1 090 000 | -37 000 | 1 403 000 | -33 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 008 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 003 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 1 000 | 4 000 | 278 000 | 596 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 3 000 | 4 000 | 1 357 000 | 596 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | -1 000 | -3 000 | -4 000 | -2 360 000 | -596 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 498 000 | 402 000 | -1 093 000 | -41 000 | -956 000 | -629 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 302 000 | -9 000 | 30 000 | -138 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 498 000 | 402 000 | -1 395 000 | -32 000 | -986 000 | -490 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 498 000 | 402 000 | -1 395 000 | -32 000 | -986 000 | -490 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 498 000 | 402 000 | -1 395 000 | -32 000 | -986 000 | -490 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 302 000 | 293 000 | 323 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 302 000 | 293 000 | 323 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 866 000 | 14 441 000 | 17 016 000 | 15 566 000 | 12 863 000 | 13 354 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 284 000 | 337 000 | 390 000 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 230 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 097 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 14 096 000 | 14 725 000 | 17 353 000 | 15 956 000 | 12 863 000 | 14 451 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 41 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 46 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 14 100 000 | 14 729 000 | 17 357 000 | 16 262 000 | 13 160 000 | 14 819 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 6 323 000 | 893 000 | 891 000 | 971 000 | 321 000 | 98 000 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 20 000 | 13 000 | 53 000 | 29 000 | 27 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 336 000 | 913 000 | 904 000 | 1 023 000 | 350 000 | 126 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 99 000 | 111 000 | 206 000 | 128 000 | 112 000 | 91 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 435 000 | 1 024 000 | 1 109 000 | 1 151 000 | 462 000 | 217 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 20 535 000 | 15 753 000 | 18 467 000 | 17 413 000 | 13 622 000 | 15 036 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 906 000 | 3 906 000 | 3 906 000 | 3 906 000 | 3 906 000 | 3 906 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 906 000 | 3 906 000 | 3 906 000 | 3 906 000 | 3 906 000 | 3 906 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 658 000 | -3 157 000 | -3 558 000 | -2 163 000 | -2 131 000 | -1 145 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 658 000 | -3 157 000 | -3 558 000 | -2 163 000 | -2 131 000 | -1 145 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 248 000 | 749 000 | 348 000 | 1 743 000 | 1 775 000 | 2 761 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 18 136 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 481 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 18 136 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 286 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 18 136 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 286 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 481 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 53 000 | 14 846 000 | 18 068 000 | 15 670 000 | 11 648 000 | 359 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 99 000 | 90 000 | 51 000 | 0 | 199 000 | 15 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | -1 000 | 68 000 | 0 | 0 | 0 | 616 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 151 000 | 15 004 000 | 18 119 000 | 15 670 000 | 11 847 000 | 990 000 |
|
|
| Sum gjeld | 18 287 000 | 15 004 000 | 18 119 000 | 15 670 000 | 11 847 000 | 12 276 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 20 535 000 | 15 753 000 | 18 467 000 | 17 413 000 | 13 622 000 | 15 036 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,3% | 2,4% | -6,1% | -0,2% | 2,8% | |||
| Resultat av driften i % | 61,7% | 29,4% | -149,5% | -3,7% | 56,1% | -2,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 112,4% | |||
| Overskuddsgrad i % | 61,7% | 29,4% | -149,5% | -3,7% | 16,0% | -2,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 100,0% | 73,3% | -104,5% | -2,3% | -42,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 100,0% | 73,3% | -133,4% | -1,8% | -43,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 36,4 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 42,6 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 42,6 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 10,9% | 4,8% | 1,9% | 10,0% | 13,0% | 18,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 92,5% | 54,6% | 47,7% | 175,0% | 71,0% | 236,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 19,7% | 49,9% | 9,3% | 7,4% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 8,1 | 20,0 | 52,1 | 9,0 | 6,7 | 4,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,7% | 95,2% | 98,1% | 90,0% | 87,0% | 6,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 88,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 75,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
