Lura Regnskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 485 000 | 3 054 000 | 2 657 000 | 2 621 000 | 2 549 000 | 2 500 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 201 000 | 187 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 686 000 | 3 241 000 | 2 657 000 | 2 621 000 | 2 549 000 | 2 500 000 |
|
|
| Varekostnad | 28 000 | 133 000 | 155 000 | 95 000 | 75 000 | 121 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 477 000 | 2 250 000 | 2 130 000 | 1 967 000 | 1 914 000 | 1 761 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 3 000 | 7 000 | 132 000 | 129 000 | 125 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 463 000 | 260 000 | 234 000 | 208 000 | 240 000 | 284 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 968 000 | 2 646 000 | 2 526 000 | 2 402 000 | 2 358 000 | 2 291 000 |
|
|
| Driftsresultat | 718 000 | 595 000 | 131 000 | 219 000 | 191 000 | 209 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 16 000 | 10 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 18 000 | 12 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Netto finans | 17 000 | 12 000 | 4 000 | 0 | -2 000 | -13 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 735 000 | 607 000 | 135 000 | 219 000 | 189 000 | 196 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 162 000 | 133 000 | 30 000 | 48 000 | 42 000 | 44 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 573 000 | 473 000 | 105 000 | 171 000 | 148 000 | 152 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 573 000 | 473 000 | 105 000 | 171 000 | 148 000 | 152 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 573 000 | 473 000 | 105 000 | 171 000 | -2 000 | 2 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 23 000 | 29 000 | 35 000 | 45 000 | 28 000 | 15 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 000 | 250 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 23 000 | 29 000 | 35 000 | 45 000 | 153 000 | 265 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 3 000 | 10 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 3 000 | 10 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 23 000 | 29 000 | 39 000 | 56 000 | 171 000 | 265 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 413 000 | 349 000 | 271 000 | 257 000 | 288 000 | 282 000 |
|
|
| Andre fordringer | 31 000 | 38 000 | 39 000 | 44 000 | 53 000 | 43 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 445 000 | 387 000 | 310 000 | 300 000 | 340 000 | 325 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 081 000 | 796 000 | 447 000 | 349 000 | 240 000 | 198 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 526 000 | 1 183 000 | 758 000 | 649 000 | 580 000 | 523 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 549 000 | 1 212 000 | 796 000 | 705 000 | 751 000 | 789 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 724 000 | 551 000 | 278 000 | 173 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 724 000 | 551 000 | 278 000 | 173 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 754 000 | 581 000 | 308 000 | 203 000 | 32 000 | 35 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 131 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 131 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 131 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 10 000 | 7 000 | 14 000 | 10 000 | 50 000 | 48 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 156 000 | 127 000 | 20 000 | 65 000 | 55 000 | 54 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 350 000 | 259 000 | 228 000 | 233 000 | 278 000 | 199 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 279 000 | 238 000 | 226 000 | 194 000 | 186 000 | 173 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 795 000 | 631 000 | 488 000 | 502 000 | 719 000 | 624 000 |
|
|
| Sum gjeld | 795 000 | 631 000 | 488 000 | 502 000 | 719 000 | 755 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 549 000 | 1 212 000 | 796 000 | 705 000 | 751 000 | 789 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 53,3% | 60,5% | 18,0% | 30,1% | 24,8% | |||
| Resultat av driften i % | 19,5% | 18,4% | 4,9% | 8,4% | 7,5% | 8,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,7 | 3,2 | 3,5 | 3,6 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,2% | 95,6% | 94,2% | 96,4% | 97,1% | 95,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 20,0% | 18,7% | 5,1% | 8,4% | 7,5% | 8,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 110,1% | 136,6% | 52,8% | 186,4% | 564,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 85,8% | 106,4% | 41,1% | 145,5% | 441,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,9 | 1,6 | 1,3 | 0,8 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 1,9 | 1,6 | 1,3 | 0,8 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,3 | 0,9 | 0,7 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 48,7% | 47,9% | 38,7% | 28,8% | 4,3% | 4,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,5% | 17,9% | 11,6% | 7,7% | 1,3% | 1,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 5,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,3% | 5,3% | 1,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,1 | 1,6 | 2,5 | 22,5 | 21,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 51,3% | 52,1% | 61,3% | 71,2% | 95,7% | 79,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 16,6% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 676 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
