Lundedalen Næringspark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 302 000 | 2 299 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 338 000 | 8 920 000 | 1 835 000 | 1 598 000 | 1 433 000 | 1 405 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 11 640 000 | 11 219 000 | 1 835 000 | 1 598 000 | 1 433 000 | 1 405 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 84 000 | 84 000 | 84 000 | 84 000 | 84 000 | 84 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 101 000 | 3 546 000 | 1 399 000 | 218 000 | 466 000 | 502 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 195 000 | 3 644 000 | 1 493 000 | 302 000 | 550 000 | 586 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 445 000 | 7 575 000 | 342 000 | 1 296 000 | 883 000 | 819 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 348 000 | 191 000 | 44 000 | 14 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 348 000 | 193 000 | 44 000 | 14 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 29 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 319 000 | 193 000 | 43 000 | 14 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 763 000 | 7 768 000 | 386 000 | 1 310 000 | 892 000 | 819 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 714 000 | 1 708 000 | 85 000 | 288 000 | 196 000 | 180 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 048 000 | 6 059 000 | 301 000 | 1 022 000 | 696 000 | 639 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 048 000 | 6 059 000 | 301 000 | 1 022 000 | 696 000 | 639 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 6 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 2 953 000 | 1 362 000 | 40 000 | 61 000 | 534 000 | 554 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 905 000 | 4 698 000 | 261 000 | 960 000 | 162 000 | 85 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 416 000 | 413 000 | 427 000 | 443 000 | 462 000 | 483 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 416 000 | 413 000 | 427 000 | 443 000 | 462 000 | 483 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 070 000 | 1 154 000 | 1 238 000 | 1 322 000 | 1 405 000 | 1 489 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 070 000 | 1 154 000 | 1 238 000 | 1 322 000 | 1 405 000 | 1 489 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 486 000 | 1 567 000 | 1 665 000 | 1 764 000 | 1 867 000 | 1 972 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 53 000 | 2 628 000 | 0 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 123 000 | 1 000 | 45 000 | 68 000 | 44 000 | 222 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 065 000 | 1 071 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 241 000 | 3 700 000 | 45 000 | 71 000 | 47 000 | 222 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 133 000 | 6 988 000 | 2 845 000 | 2 612 000 | 1 278 000 | 1 303 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 374 000 | 10 688 000 | 2 890 000 | 2 683 000 | 1 325 000 | 1 524 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 860 000 | 12 255 000 | 4 554 000 | 4 447 000 | 3 192 000 | 3 496 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 121 000 | 121 000 | 121 000 | 121 000 | 121 000 | 121 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 262 000 | 6 167 000 | 1 469 000 | 1 208 000 | 247 000 | 85 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 262 000 | 6 167 000 | 1 469 000 | 1 208 000 | 247 000 | 85 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 382 000 | 6 287 000 | 1 589 000 | 1 328 000 | 368 000 | 206 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 287 000 | 292 000 | 22 000 | 38 000 | 42 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 884 000 | 1 311 000 | 58 000 | 252 000 | 24 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 488 000 | 349 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 4 003 000 | 1 962 000 | 2 885 000 | 2 828 000 | 2 750 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 816 000 | 2 054 000 | 0 | 1 000 | 8 000 | 3 290 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 8 478 000 | 5 968 000 | 2 965 000 | 3 119 000 | 2 824 000 | 3 290 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 478 000 | 5 968 000 | 2 965 000 | 3 119 000 | 2 824 000 | 3 290 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 860 000 | 12 255 000 | 4 554 000 | 4 447 000 | 3 192 000 | 3 496 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 64,6% | 92,4% | 8,6% | 34,3% | 26,7% | |||
| Resultat av driften i % | 64,0% | 67,5% | 18,6% | 81,1% | 61,6% | 58,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 99,8% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 67,0% | 69,2% | 21,0% | 82,0% | 62,3% | 58,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 160,6% | 197,3% | 26,5% | 154,5% | 310,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 125,1% | 153,9% | 20,6% | 120,5% | 242,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1164,0 | 1121,9 | 183,5 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,8 | 1,0 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,8 | 1,0 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,2 | 1,0 | 0,8 | 0,5 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,5% | 51,3% | 34,9% | 29,9% | 11,5% | 5,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,1% | 56,0% | 86,6% | 83,1% | 25,7% | 14,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,2% | 1,0% | 1,3% | 5,1% | 9,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,5 | 0,9 | 1,9 | 2,3 | 7,7 | 16,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 71,5% | 48,7% | 65,1% | 70,1% | 88,5% | 94,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
