Lumber Næringsselskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 233 000 | 2 070 000 | 2 005 000 | 1 816 000 | 1 330 000 | 1 120 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 233 000 | 2 070 000 | 2 005 000 | 1 816 000 | 1 330 000 | 1 120 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 58 000 | 58 000 | 58 000 | 58 000 | 27 000 | 28 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 521 000 | 432 000 | 244 000 | 429 000 | 483 000 | 388 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 579 000 | 490 000 | 302 000 | 487 000 | 510 000 | 416 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 654 000 | 1 580 000 | 1 703 000 | 1 329 000 | 820 000 | 704 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 154 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 154 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 26 000 | 29 000 | 9 000 |
|
|
| Netto finans | 154 000 | 1 000 | 0 | -26 000 | -29 000 | -9 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 808 000 | 1 581 000 | 1 703 000 | 1 303 000 | 791 000 | 695 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 398 000 | 348 000 | 375 000 | 287 000 | 174 000 | 153 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 410 000 | 1 233 000 | 1 328 000 | 1 016 000 | 617 000 | 542 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 410 000 | 1 233 000 | 1 328 000 | 1 016 000 | 617 000 | 542 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 441 000 | 1 263 000 | 1 357 000 | 1 045 000 | 528 000 | 636 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -31 000 | -30 000 | -29 000 | -28 000 | 89 000 | -94 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 489 000 | 3 547 000 | 3 605 000 | 3 664 000 | 3 722 000 | 3 749 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 489 000 | 3 547 000 | 3 605 000 | 3 664 000 | 3 722 000 | 3 749 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 489 000 | 3 547 000 | 3 605 000 | 3 664 000 | 3 722 000 | 3 749 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 211 000 | 64 000 | 58 000 | 1 000 | 69 000 | 19 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 27 000 | 21 000 | 21 000 | 12 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 211 000 | 64 000 | 84 000 | 22 000 | 90 000 | 31 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 632 000 | 3 992 000 | 2 643 000 | 956 000 | 1 583 000 | 666 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 843 000 | 4 056 000 | 2 727 000 | 978 000 | 1 673 000 | 696 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 332 000 | 7 603 000 | 6 333 000 | 4 642 000 | 5 395 000 | 4 446 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 896 000 | 896 000 | 896 000 | 896 000 | 896 000 | 896 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 342 000 | 2 371 000 | 2 371 000 | 2 371 000 | 2 371 000 | 2 371 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 1 000 | 31 000 | 60 000 | 89 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 1 000 | 31 000 | 60 000 | 89 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 342 000 | 2 372 000 | 2 402 000 | 2 432 000 | 2 460 000 | 2 371 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 379 000 | 387 000 | 396 000 | 404 000 | 412 000 | 387 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 379 000 | 387 000 | 396 000 | 404 000 | 412 000 | 387 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 379 000 | 387 000 | 396 000 | 404 000 | 412 000 | 387 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 20 000 | 15 000 | 307 000 | 29 000 | 211 000 | 313 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 26 000 | 40 000 | 54 000 | 53 000 | 9 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 6 561 000 | 4 728 000 | 3 073 000 | 1 600 000 | 2 222 000 | 1 351 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 5 000 | 60 000 | 101 000 | 124 000 | 82 000 | 24 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 612 000 | 4 843 000 | 3 535 000 | 1 806 000 | 2 524 000 | 1 688 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 991 000 | 5 230 000 | 3 931 000 | 2 210 000 | 2 936 000 | 2 075 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 332 000 | 7 603 000 | 6 333 000 | 4 642 000 | 5 395 000 | 4 446 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,4% | 22,7% | 31,0% | 26,5% | 16,7% | |||
| Resultat av driften i % | 74,1% | 76,3% | 84,9% | 73,2% | 61,7% | 62,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 81,0% | 76,4% | 84,9% | 73,2% | 61,7% | 62,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 76,7% | 66,2% | 70,5% | 53,3% | 32,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 59,8% | 51,7% | 54,9% | 41,5% | 25,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,8 | 0,7 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,1% | 31,2% | 37,9% | 52,4% | 45,6% | 53,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 104,9% | 114,6% | 119,8% | 133,9% | 185,0% | 211,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 18,5% | 13,5% | 9,9% | 5,5% | 7,1% | 5,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,3% | 1,3% | 1,3% | 1,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,2 | 1,6 | 0,9 | 1,2 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 70,9% | 63,7% | 55,8% | 38,9% | 46,8% | 38,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,1% | 5,1% | 6,3% | 8,7% | 7,6% | 8,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
