Lucky Frisør Maxis AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 034 000 | 2 835 000 | 3 095 000 | 2 595 000 | 3 394 000 | 3 737 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 18 000 | 74 000 | 75 000 | 93 000 | 68 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 034 000 | 2 854 000 | 3 169 000 | 2 670 000 | 3 487 000 | 3 805 000 |
|
|
| Varekostnad | 447 000 | 384 000 | 300 000 | 300 000 | 343 000 | 397 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 464 000 | 1 405 000 | 1 793 000 | 1 597 000 | 1 997 000 | 2 030 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 000 | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 913 000 | 563 000 | 589 000 | 500 000 | 562 000 | 857 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 828 000 | 2 356 000 | 2 684 000 | 2 397 000 | 2 902 000 | 3 284 000 |
|
|
| Driftsresultat | 206 000 | 498 000 | 485 000 | 273 000 | 585 000 | 521 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 26 000 | 27 000 | 7 000 | 3 000 | 6 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 31 000 | 29 000 | 7 000 | 3 000 | 6 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 31 000 | 29 000 | 7 000 | 3 000 | 6 000 | 5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 236 000 | 527 000 | 492 000 | 277 000 | 591 000 | 526 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 49 000 | 115 000 | 107 000 | 57 000 | 127 000 | 113 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 188 000 | 412 000 | 385 000 | 220 000 | 463 000 | 413 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 188 000 | 412 000 | 385 000 | 220 000 | 463 000 | 413 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 800 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 117 000 | 312 000 | 351 000 | 0 | 445 000 | 312 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 220 000 | 19 000 | 101 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 10 000 | 14 000 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 10 000 | 14 000 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 000 | 14 000 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 284 000 | 252 000 | 288 000 | 197 000 | 206 000 | 240 000 |
|
|
| Sum varelager | 284 000 | 252 000 | 288 000 | 197 000 | 206 000 | 240 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 43 000 | 0 | 0 | 50 000 | 20 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 19 000 | 17 000 | 44 000 | 26 000 | 76 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 000 | 62 000 | 17 000 | 44 000 | 76 000 | 96 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 657 000 | 1 630 000 | 1 553 000 | 1 095 000 | 1 609 000 | 1 308 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 954 000 | 1 944 000 | 1 858 000 | 1 336 000 | 1 891 000 | 1 644 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 964 000 | 1 958 000 | 1 876 000 | 1 336 000 | 1 891 000 | 1 644 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 180 000 | 910 000 | 810 000 | 776 000 | 556 000 | 537 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 180 000 | 910 000 | 810 000 | 776 000 | 556 000 | 537 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 280 000 | 1 010 000 | 910 000 | 876 000 | 656 000 | 637 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 30 000 | 123 000 | 49 000 | 5 000 | 4 000 | 54 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 14 000 | 27 000 | 8 000 | 57 000 | 2 000 | 25 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 187 000 | 191 000 | 244 000 | 263 000 | 308 000 | 294 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 260 000 | 400 000 | 450 000 | 0 | 570 000 | 400 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 191 000 | 207 000 | 216 000 | 135 000 | 351 000 | 234 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 682 000 | 948 000 | 967 000 | 460 000 | 1 235 000 | 1 007 000 |
|
|
| Sum gjeld | 684 000 | 948 000 | 967 000 | 460 000 | 1 235 000 | 1 007 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 964 000 | 1 958 000 | 1 876 000 | 1 336 000 | 1 891 000 | 1 644 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,2% | 27,5% | 30,6% | 17,2% | 33,4% | |||
| Resultat av driften i % | 6,8% | 17,4% | 15,3% | 10,2% | 16,8% | 13,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,5 | 2,0 | 1,7 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,3% | 86,5% | 90,3% | 88,4% | 89,9% | 89,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,8% | 18,5% | 15,5% | 10,3% | 16,9% | 13,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,6% | 54,9% | 55,1% | 36,2% | 91,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 29,1% | 42,9% | 43,1% | 28,7% | 71,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | 2,0 | 1,8 | 1,7 | 1,7 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 2,1 | 1,9 | 2,9 | 1,5 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,8 | 1,6 | 2,5 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,7 | 1,6 | 2,4 | 1,3 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,6 | 1,5 | 1,0 | 1,5 | 1,7 | 1,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 215,8 | 253,1 | 291,0 | 241,8 | 234,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,0% | 51,6% | 48,5% | 65,6% | 34,7% | 38,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,2% | 35,4% | 28,7% | 32,8% | 18,8% | 16,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 342,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 95,8% | 395,2% | 309,7% | 444,7% | 318,4% | 265,4% | ||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 0,9 | 1,1 | 0,5 | 1,9 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 70,7% | 48,4% | 51,5% | 34,4% | 65,3% | 61,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
