Lr Health & Beauty Systems AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 965 000 | 10 206 000 | 11 197 000 | 13 098 000 | 14 583 000 | 12 372 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 33 000 | 565 000 | 469 000 | 522 000 | 769 000 | 593 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 998 000 | 10 771 000 | 11 665 000 | 13 620 000 | 15 353 000 | 12 964 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 110 000 | 5 201 000 | 5 003 000 | 4 962 000 | 4 668 000 | 5 128 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 900 000 | 2 429 000 | 2 569 000 | 2 580 000 | 2 574 000 | 2 704 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 2 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 446 000 | 5 255 000 | 5 287 000 | 6 343 000 | 7 136 000 | 6 074 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 15 456 000 | 12 887 000 | 12 862 000 | 13 888 000 | 14 381 000 | 13 912 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 458 000 | -2 116 000 | -1 197 000 | -268 000 | 972 000 | -948 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 17 000 | 21 000 | 8 000 | 25 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 17 000 | 21 000 | 8 000 | 25 000 | 12 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 170 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -153 000 | 19 000 | 6 000 | 24 000 | 10 000 | 5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 610 000 | -2 096 000 | -1 192 000 | -245 000 | 983 000 | -943 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -2 610 000 | -2 096 000 | -1 192 000 | -245 000 | 983 000 | -943 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 610 000 | -2 096 000 | -1 192 000 | -245 000 | 983 000 | -943 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 610 000 | -2 096 000 | -1 192 000 | -245 000 | 983 000 | -943 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 2 000 | 4 000 | 7 000 | 10 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 2 000 | 4 000 | 7 000 | 10 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 2 000 | 4 000 | 7 000 | 10 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 309 000 | 412 000 | 222 000 | 392 000 | 641 000 | 259 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 920 000 | 3 217 000 | 2 772 000 | 2 338 000 | 2 123 000 | 1 788 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 229 000 | 3 629 000 | 2 994 000 | 2 730 000 | 2 765 000 | 2 047 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 586 000 | 1 672 000 | 2 765 000 | 1 630 000 | 1 727 000 | 2 208 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 815 000 | 5 301 000 | 5 759 000 | 4 360 000 | 4 492 000 | 4 254 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 815 000 | 5 301 000 | 5 760 000 | 4 364 000 | 4 499 000 | 4 264 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -15 299 000 | -12 688 000 | -10 592 000 | -9 400 000 | -9 155 000 | -10 138 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -15 299 000 | -12 688 000 | -10 592 000 | -9 400 000 | -9 155 000 | -10 138 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -15 199 000 | -12 588 000 | -10 492 000 | -9 300 000 | -9 055 000 | -10 038 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 18 607 000 | 15 882 000 | 14 764 000 | 11 845 000 | 10 146 000 | 12 102 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 18 607 000 | 15 882 000 | 14 764 000 | 11 845 000 | 10 146 000 | 12 102 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 485 000 | 473 000 | 353 000 | 414 000 | 1 696 000 | 764 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 561 000 | 400 000 | 411 000 | 521 000 | 539 000 | 715 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 360 000 | 1 134 000 | 724 000 | 884 000 | 1 173 000 | 721 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 406 000 | 2 007 000 | 1 488 000 | 1 819 000 | 3 408 000 | 2 200 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 013 000 | 17 889 000 | 16 252 000 | 13 664 000 | 13 554 000 | 14 302 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 815 000 | 5 301 000 | 5 760 000 | 4 364 000 | 4 499 000 | 4 264 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -43,9% | -37,9% | -23,5% | -5,5% | 22,5% | |||
| Resultat av driften i % | -18,9% | -19,6% | -10,3% | -2,0% | 6,3% | -7,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 1,9 | 2,3 | 3,1 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,9% | 49,0% | 55,3% | 62,1% | 68,0% | 58,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -18,8% | -19,5% | -10,2% | -1,8% | 6,4% | -7,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,8% | 18,2% | 12,0% | 2,7% | -10,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,8% | 18,2% | 12,0% | 2,7% | -10,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,5 | 4,4 | 4,5 | 5,3 | 6,0 | 4,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,6 | 3,9 | 2,4 | 1,3 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,6 | 3,9 | 2,4 | 1,3 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 0,8 | 1,9 | 0,9 | 0,5 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -261,4% | -237,5% | -182,2% | -213,1% | -201,3% | -235,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -116,9% | -116,9% | -89,9% | -68,3% | -59,0% | -77,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,4 | -1,4 | -1,5 | -1,5 | -1,5 | -1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,4% | 37,9% | 25,8% | 41,7% | 75,8% | 51,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 320,0% | 299,6% | 256,3% | 271,4% | 225,5% | 283,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
