Los Tacos Torggata AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 23 033 000 | 21 527 000 | 18 197 000 | 8 909 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 34 000 | -25 000 | -13 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 23 066 000 | 21 502 000 | 18 185 000 | 8 909 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 6 718 000 | 6 271 000 | 5 320 000 | 2 758 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 661 000 | 5 183 000 | 5 004 000 | 2 842 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 038 000 | 955 000 | 876 000 | 528 000 | 16 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 646 000 | 5 906 000 | 5 003 000 | 2 208 000 | 42 000 | 8 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 20 063 000 | 18 315 000 | 16 203 000 | 8 336 000 | 58 000 | 17 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 003 000 | 3 187 000 | 1 982 000 | 573 000 | -58 000 | -17 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 152 000 | 245 000 | 6 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 167 000 | 245 000 | 6 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -167 000 | -245 000 | -6 000 | -4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 836 000 | 2 941 000 | 1 976 000 | 569 000 | -58 000 | -17 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 706 000 | 680 000 | 435 000 | 125 000 | -18 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 130 000 | 2 261 000 | 1 541 000 | 444 000 | -40 000 | -17 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 130 000 | 2 261 000 | 1 541 000 | 444 000 | -40 000 | -17 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 1 566 000 | 269 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 130 000 | 2 261 000 | -24 000 | 175 000 | -40 000 | -17 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 866 000 | 2 517 000 | 3 094 000 | 3 616 000 | 128 000 | 39 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 866 000 | 2 517 000 | 3 094 000 | 3 616 000 | 128 000 | 39 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 866 000 | 2 517 000 | 3 094 000 | 3 616 000 | 128 000 | 39 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 314 000 | 282 000 | 209 000 | 158 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 314 000 | 282 000 | 209 000 | 158 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 12 000 | 37 000 | 30 000 | 12 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 805 000 | 656 000 | 1 553 000 | 693 000 | 31 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 5 812 000 | 4 997 000 | 0 | 0 | 94 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 630 000 | 5 689 000 | 1 583 000 | 704 000 | 125 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 361 000 | 620 000 | 708 000 | 322 000 | 8 000 | 22 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 304 000 | 6 591 000 | 2 500 000 | 1 184 000 | 133 000 | 22 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 170 000 | 9 107 000 | 5 594 000 | 4 800 000 | 261 000 | 61 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 542 000 | 2 412 000 | 151 000 | 175 000 | 0 | -23 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 542 000 | 2 412 000 | 151 000 | 175 000 | 0 | -23 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 582 000 | 2 452 000 | 191 000 | 216 000 | 40 000 | 7 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 45 000 | 52 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 45 000 | 52 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 584 000 | 844 000 | 829 000 | 1 158 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 584 000 | 844 000 | 874 000 | 1 210 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 584 000 | 844 000 | 829 000 | 1 158 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | -288 000 | 458 000 | 160 000 | 362 000 | 103 000 | 47 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 706 000 | 725 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 490 000 | 699 000 | 512 000 | 372 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 584 000 | 2 611 000 | 2 867 000 | 2 112 000 | 115 000 | 6 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 511 000 | 1 318 000 | 990 000 | 528 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 003 000 | 5 811 000 | 4 529 000 | 3 374 000 | 218 000 | 54 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 587 000 | 6 655 000 | 5 403 000 | 4 584 000 | 221 000 | 54 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 170 000 | 9 107 000 | 5 594 000 | 4 800 000 | 261 000 | 61 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 32,9% | 43,3% | 38,1% | 22,6% | -36,0% | |||
| Resultat av driften i % | 13,0% | 14,8% | 10,9% | 6,4% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,9 | 3,5 | 3,5 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 70,8% | 70,9% | 70,8% | 69,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 13,0% | 14,8% | 10,9% | 6,4% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 80,6% | 222,6% | 971,0% | 444,5% | -246,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 60,6% | 171,1% | 757,2% | 346,9% | -170,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,1 | 4,1 | 3,6 | 3,1 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,1 | 0,6 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,1 | 0,5 | 0,3 | 0,6 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 21,4 | 22,2 | 25,5 | 17,5 | ||||
| Lagertid i antall dager | 16,0 | 14,1 | 12,4 | 10,3 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,0% | 26,9% | 3,4% | 4,5% | 15,3% | 11,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,9% | 11,4% | 1,1% | 2,4% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 7,9% | 7,9% | 6,2% | 3,8% | 73,7% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,8% | 2,9% | 2,5% | 3,0% | 5,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1051,0% | 276,2% | -970,8% | -1386,1% | ||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 2,7 | 28,3 | 21,2 | 5,5 | 7,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,7% | 63,8% | 81,0% | 70,3% | 83,5% | 88,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 6,4% | 9,3% | 15,6% | 25,2% | 1,1% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 661 000 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
