Lomundal Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 155 408 000 | 138 863 000 | 118 904 000 | 105 636 000 | 108 554 000 | 114 428 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 494 000 | 6 824 000 | 5 310 000 | 1 281 000 | 2 023 000 | 1 786 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 159 902 000 | 145 687 000 | 124 214 000 | 106 917 000 | 110 577 000 | 116 214 000 |
|
|
| Varekostnad | 10 260 000 | 8 198 000 | 12 457 000 | 13 443 000 | 14 078 000 | 18 326 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 63 963 000 | 59 837 000 | 47 202 000 | 43 914 000 | 43 886 000 | 42 342 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 18 396 000 | 17 332 000 | 12 584 000 | 11 768 000 | 12 629 000 | 12 329 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 57 522 000 | 56 350 000 | 46 812 000 | 36 699 000 | 34 595 000 | 35 619 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 150 141 000 | 141 717 000 | 119 055 000 | 105 824 000 | 105 188 000 | 108 616 000 |
|
|
| Driftsresultat | 9 761 000 | 3 970 000 | 5 159 000 | 1 093 000 | 5 389 000 | 7 598 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 29 000 | 689 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 423 000 | 19 000 | 46 000 | 14 000 | 56 000 | 33 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 454 000 | 711 000 | 47 000 | 15 000 | 57 000 | 34 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 347 000 | 3 204 000 | 1 168 000 | 736 000 | 1 048 000 | 1 337 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 353 000 | 3 223 000 | 1 179 000 | 746 000 | 1 054 000 | 1 341 000 |
|
|
| Netto finans | -3 899 000 | -2 512 000 | -1 132 000 | -731 000 | -997 000 | -1 307 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 862 000 | 1 459 000 | 4 027 000 | 363 000 | 4 392 000 | 6 291 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 416 000 | 361 000 | 1 057 000 | 85 000 | 959 000 | 1 400 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 446 000 | 1 098 000 | 2 970 000 | 278 000 | 3 433 000 | 4 891 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 446 000 | 1 098 000 | 2 970 000 | 278 000 | 3 433 000 | 4 891 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 350 000 | 0 | 1 800 000 | 1 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 096 000 | 1 098 000 | 1 170 000 | -1 222 000 | 3 433 000 | 4 891 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 1 979 000 | 2 677 000 | 3 375 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 979 000 | 2 677 000 | 3 375 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 134 000 | 4 345 000 | 4 557 000 | 4 768 000 | 4 461 000 | 4 619 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 75 749 000 | 60 873 000 | 55 163 000 | 30 082 000 | 35 192 000 | 44 694 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 79 883 000 | 65 218 000 | 59 720 000 | 34 850 000 | 39 652 000 | 49 313 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 412 000 | 1 383 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 200 000 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 26 000 | 26 000 | 1 047 000 | 1 047 000 | 1 047 000 | 1 047 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 000 | 23 000 | 64 000 | 112 000 | 162 000 | 212 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 444 000 | 1 431 000 | 1 311 000 | 1 358 000 | 1 208 000 | 1 258 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 83 305 000 | 69 327 000 | 64 406 000 | 36 208 000 | 40 861 000 | 50 571 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 773 000 | 1 007 000 | 801 000 | 948 000 | 901 000 | 849 000 |
|
|
| Sum varelager | 773 000 | 1 007 000 | 801 000 | 948 000 | 901 000 | 849 000 |
|
|
| Kundefordringer | 30 606 000 | 26 019 000 | 22 324 000 | 17 193 000 | 17 373 000 | 19 694 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 271 000 | 1 266 000 | 2 139 000 | 486 000 | 625 000 | 684 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 31 877 000 | 27 285 000 | 24 464 000 | 17 679 000 | 17 997 000 | 20 379 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 14 579 000 | 10 784 000 | 12 822 000 | 7 346 000 | 12 120 000 | 4 293 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 47 229 000 | 39 076 000 | 38 087 000 | 25 973 000 | 31 018 000 | 25 520 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 130 535 000 | 108 403 000 | 102 493 000 | 62 182 000 | 71 879 000 | 76 092 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 28 124 000 | 24 028 000 | 22 930 000 | 21 434 000 | 22 656 000 | 19 223 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 28 124 000 | 24 028 000 | 22 930 000 | 21 434 000 | 22 656 000 | 19 223 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 28 224 000 | 24 128 000 | 23 030 000 | 21 534 000 | 22 756 000 | 19 323 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 873 000 | 2 609 000 | 2 275 000 | 1 256 000 | 1 830 000 | 2 273 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 873 000 | 2 609 000 | 2 275 000 | 1 256 000 | 1 830 000 | 2 273 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 75 529 000 | 57 615 000 | 54 921 000 | 26 686 000 | 32 991 000 | 38 846 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 79 402 000 | 60 224 000 | 57 196 000 | 27 942 000 | 34 821 000 | 41 119 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 74 466 000 | 55 847 000 | 44 041 000 | 26 686 000 | 32 850 000 | 38 424 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 932 000 | 13 271 000 | 7 585 000 | 4 511 000 | 4 816 000 | 7 078 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 153 000 | 26 000 | 276 000 | 659 000 | 1 402 000 | 1 132 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 853 000 | 2 910 000 | 3 244 000 | 3 228 000 | 3 733 000 | 3 255 000 |
|
|
| Utbytte | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 620 000 | 7 843 000 | 11 162 000 | 4 307 000 | 4 351 000 | 4 184 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 22 908 000 | 24 050 000 | 22 267 000 | 12 705 000 | 14 302 000 | 15 649 000 |
|
|
| Sum gjeld | 102 310 000 | 84 274 000 | 79 463 000 | 40 647 000 | 49 123 000 | 56 768 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 130 535 000 | 108 403 000 | 102 493 000 | 62 182 000 | 71 879 000 | 76 092 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,6% | 4,4% | 6,3% | 1,7% | 7,4% | |||
| Resultat av driften i % | 6,1% | 2,7% | 4,2% | 1,0% | 4,9% | 6,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,6 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 93,4% | 94,1% | 89,5% | 87,3% | 87,0% | 84,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,4% | 3,2% | 4,2% | 1,0% | 4,9% | 6,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,4% | 6,2% | 18,1% | 1,6% | 20,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,0% | 4,7% | 13,3% | 1,3% | 16,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,4 | 2,6 | 2,4 | 2,5 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,6 | 1,7 | 2,0 | 2,2 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,6 | 1,7 | 2,0 | 2,1 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,4 | 0,6 | 0,6 | 0,8 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 13,3 | 8,1 | 15,6 | 14,2 | 15,6 | 21,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 31,2 | 39,7 | 25,3 | 24,8 | 22,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,6% | 22,3% | 22,5% | 34,6% | 31,7% | 25,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,7% | 16,6% | 18,5% | 20,1% | 20,6% | 16,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,4% | 1,4% | 1,5% | 1,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 3146,3% | 1492,1% | 1975,0% | 1399,6% | 1855,3% | 1162,7% | ||
| Gjeldsgrad | 3,6 | 3,5 | 3,5 | 1,9 | 2,2 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,5% | 22,2% | 21,7% | 20,4% | 19,9% | 20,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 60,8% | 55,6% | 55,8% | 44,9% | 48,4% | 54,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 045 000 | 1 014 000 | 0 | 676 000 | 662 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
