Lommedalen vei og Anlegg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 21 989 000 | 15 194 000 | 8 221 000 | 4 711 000 | 3 185 000 | 2 227 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 90 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 22 078 000 | 15 194 000 | 8 221 000 | 4 711 000 | 3 185 000 | 2 227 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 655 000 | 1 792 000 | 1 119 000 | 437 000 | 435 000 | 187 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 186 000 | 6 194 000 | 4 008 000 | 1 977 000 | 1 518 000 | 903 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 736 000 | 390 000 | 119 000 | 51 000 | 54 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 7 610 000 | 4 002 000 | 2 521 000 | 1 062 000 | 1 154 000 | 639 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 19 187 000 | 12 378 000 | 7 767 000 | 3 527 000 | 3 161 000 | 1 749 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 891 000 | 2 816 000 | 454 000 | 1 184 000 | 24 000 | 478 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 0 | 1 000 | 5 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 000 | 0 | 1 000 | 5 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 32 000 | 8 000 | 5 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -27 000 | -8 000 | -4 000 | 5 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 864 000 | 2 808 000 | 450 000 | 1 189 000 | 25 000 | 478 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 630 000 | 618 000 | 99 000 | 262 000 | 6 000 | 105 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 234 000 | 2 191 000 | 351 000 | 928 000 | 20 000 | 373 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 234 000 | 2 191 000 | 351 000 | 928 000 | 20 000 | 373 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 234 000 | 2 191 000 | 351 000 | 0 | 20 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 2 613 000 | 0 | 0 | 204 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 74 000 | 1 518 000 | 476 000 | 0 | 216 000 | 68 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 687 000 | 1 518 000 | 476 000 | 204 000 | 216 000 | 68 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 86 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 86 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 687 000 | 1 518 000 | 476 000 | 204 000 | 216 000 | 154 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 5 347 000 | 5 560 000 | 2 413 000 | 2 226 000 | 507 000 | 708 000 |
|
|
| Andre fordringer | 547 000 | 423 000 | 285 000 | 93 000 | 44 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 894 000 | 5 983 000 | 2 698 000 | 2 320 000 | 551 000 | 708 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 960 000 | 986 000 | 490 000 | 169 000 | 423 000 | 190 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 854 000 | 6 969 000 | 3 188 000 | 2 488 000 | 974 000 | 898 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 542 000 | 8 488 000 | 3 664 000 | 2 692 000 | 1 190 000 | 1 052 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 436 000 | 40 000 | 40 000 | 660 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 3 162 000 | 971 000 | 0 | 393 000 | 373 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 3 162 000 | 971 000 | 0 | 393 000 | 373 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 436 000 | 3 202 000 | 1 011 000 | 660 000 | 433 000 | 413 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 155 000 | 204 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 155 000 | 204 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 155 000 | 204 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 236 000 | 1 316 000 | 512 000 | 196 000 | 159 000 | 147 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 630 000 | 618 000 | 99 000 | 262 000 | 6 000 | 105 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 089 000 | 2 077 000 | 1 183 000 | 694 000 | 341 000 | 190 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 996 000 | 1 071 000 | 858 000 | 880 000 | 251 000 | 197 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 951 000 | 5 082 000 | 2 652 000 | 2 032 000 | 757 000 | 639 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 106 000 | 5 286 000 | 2 652 000 | 2 032 000 | 757 000 | 639 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 542 000 | 8 488 000 | 3 664 000 | 2 692 000 | 1 190 000 | 1 052 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 28,9% | 46,3% | 14,3% | 61,3% | 2,4% | |||
| Resultat av driften i % | 13,1% | 18,5% | 5,5% | 25,1% | 0,8% | 21,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,5 | 2,6 | 2,4 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,4% | 88,2% | 86,4% | 90,7% | 86,3% | 91,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,1% | 18,5% | 5,5% | 25,2% | 0,8% | 21,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 66,3% | 133,3% | 53,9% | 217,6% | 5,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 51,7% | 104,0% | 42,0% | 169,8% | 4,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 2,5 | 2,1 | 2,4 | 2,1 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,6 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 47,1% | 37,7% | 27,6% | 24,5% | 36,4% | 39,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 24,6% | 21,1% | 12,3% | 14,0% | 13,6% | 18,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 39,4% | 25,9% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,5% | 0,3% | 0,5% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,7 | 2,6 | 3,1 | 1,7 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 51,6% | 59,9% | 72,4% | 75,5% | 63,6% | 60,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,3% | 2,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 605 000 | 375 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
