Lørenskog Øyeklinikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 5 630 000 | 4 470 000 | 4 070 000 | 4 270 000 | 4 350 000 | 3 900 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 630 000 | 4 470 000 | 4 070 000 | 4 270 000 | 4 350 000 | 3 900 000 |
|
|
| Varekostnad | 34 000 | 38 000 | 29 000 | 40 000 | 116 000 | 136 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 10 000 | -97 000 | 1 000 | 52 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 3 526 000 | 2 680 000 | 2 247 000 | 2 261 000 | 2 271 000 | 1 861 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 41 000 | 41 000 | 30 000 | 84 000 | 93 000 | 91 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 020 000 | 1 813 000 | 1 845 000 | 1 877 000 | 1 877 000 | 1 942 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 631 000 | 4 475 000 | 4 152 000 | 4 314 000 | 4 357 000 | 4 030 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 000 | -5 000 | -82 000 | -44 000 | -7 000 | -130 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 000 | -1 000 | -80 000 | -44 000 | -6 000 | -129 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 35 000 | -17 000 | 22 000 | -5 000 | -22 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 000 | -36 000 | -62 000 | -65 000 | -1 000 | -107 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 000 | -36 000 | -62 000 | -65 000 | -1 000 | -107 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 000 | -36 000 | -62 000 | -65 000 | -1 000 | -107 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 35 000 | 18 000 | 39 000 | 46 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 35 000 | 18 000 | 39 000 | 46 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 73 000 | 114 000 | 155 000 | 85 000 | 169 000 | 233 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 73 000 | 114 000 | 155 000 | 85 000 | 169 000 | 233 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 73 000 | 114 000 | 190 000 | 103 000 | 208 000 | 279 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 89 000 | 99 000 | 2 000 | 3 000 | 54 000 | 54 000 |
|
|
| Sum varelager | 89 000 | 99 000 | 2 000 | 3 000 | 54 000 | 54 000 |
|
|
| Kundefordringer | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 86 000 | 88 000 | 39 000 | 86 000 | 66 000 | 119 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 45 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 236 000 | 88 000 | 39 000 | 89 000 | 169 000 | 164 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 385 000 | 526 000 | 433 000 | 587 000 | 349 000 | 354 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 710 000 | 713 000 | 473 000 | 678 000 | 573 000 | 571 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 783 000 | 828 000 | 663 000 | 781 000 | 781 000 | 850 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 160 000 | 161 000 | 197 000 | 259 000 | 325 000 | 326 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 160 000 | 161 000 | 197 000 | 259 000 | 325 000 | 326 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 210 000 | 211 000 | 247 000 | 309 000 | 375 000 | 376 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 91 000 | 138 000 | 30 000 | 91 000 | 92 000 | 171 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 157 000 | 123 000 | 95 000 | 122 000 | 128 000 | 129 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 325 000 | 356 000 | 291 000 | 258 000 | 186 000 | 174 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 573 000 | 617 000 | 416 000 | 471 000 | 406 000 | 474 000 |
|
|
| Sum gjeld | 573 000 | 617 000 | 416 000 | 471 000 | 406 000 | 474 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 783 000 | 828 000 | 663 000 | 781 000 | 781 000 | 850 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,1% | -0,1% | -11,1% | -5,6% | -0,7% | |||
| Resultat av driften i % | 0,0% | -0,1% | -2,0% | -1,0% | -0,2% | -3,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 7,0 | 6,0 | 5,6 | 5,5 | 5,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 0,0% | 0,0% | -2,0% | -1,0% | -0,2% | -3,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,5% | -0,4% | -28,8% | -12,9% | -1,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,5% | -15,7% | -22,3% | -19,0% | -0,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 1,9 | 1,9 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,4 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,9 | 1,0 | 1,2 | 0,9 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 14,5 | 13,3 | 2,1 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 995,3 | 478,4 | 31,0 | 256,5 | 167,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 26,8% | 25,5% | 37,3% | 39,6% | 48,0% | 44,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,7% | 4,7% | 6,1% | 7,2% | 8,6% | 9,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,5% | 0,8% | 0,3% | 0,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 153,9% | 98,0% | 2850,0% | 6866,7% | 309,3% | 179,6% | ||
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,9 | 1,7 | 1,5 | 1,1 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 73,2% | 74,5% | 62,7% | 60,3% | 52,0% | 55,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
