Løkkebergene Vels Barnehage
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 343 000 | 1 493 000 | 1 392 000 | 1 453 000 | 1 216 000 | 1 292 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 333 000 | 7 798 000 | 7 152 000 | 6 713 000 | 6 518 000 | 6 148 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 676 000 | 9 291 000 | 8 545 000 | 8 166 000 | 7 734 000 | 7 441 000 |
|
|
| Varekostnad | 237 000 | 235 000 | 207 000 | 149 000 | 123 000 | 178 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 870 000 | 7 011 000 | 6 655 000 | 6 500 000 | 5 724 000 | 5 654 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 127 000 | 131 000 | 138 000 | 131 000 | 164 000 | 177 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 441 000 | 1 497 000 | 2 146 000 | 1 554 000 | 1 664 000 | 1 450 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 675 000 | 8 874 000 | 9 146 000 | 8 334 000 | 7 675 000 | 7 459 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 000 | 417 000 | -601 000 | -168 000 | 59 000 | -18 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 40 000 | 0 | 1 000 | 44 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 40 000 | 0 | 1 000 | 44 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 3 000 | -39 000 | 0 | -1 000 | -44 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 000 | 378 000 | -601 000 | -169 000 | 15 000 | -19 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 4 000 | 378 000 | -601 000 | -169 000 | 15 000 | -19 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 000 | 378 000 | -601 000 | -169 000 | 15 000 | -19 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 000 | 378 000 | -601 000 | -169 000 | 15 000 | -19 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 716 000 | 1 830 000 | 1 945 000 | 2 059 000 | 2 174 000 | 2 288 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 14 000 | 26 000 | 43 000 | 44 000 | 60 000 | 110 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 730 000 | 1 857 000 | 1 988 000 | 2 103 000 | 2 234 000 | 2 398 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 730 000 | 1 857 000 | 1 988 000 | 2 103 000 | 2 234 000 | 2 398 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 5 000 | 9 000 | 12 000 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Andre fordringer | 510 000 | 679 000 | 441 000 | 361 000 | 322 000 | 326 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 515 000 | 688 000 | 453 000 | 361 000 | 322 000 | 330 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 260 000 | 2 360 000 | 1 936 000 | 2 593 000 | 2 755 000 | 2 447 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 775 000 | 3 048 000 | 2 389 000 | 2 954 000 | 3 077 000 | 2 776 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 505 000 | 4 905 000 | 4 377 000 | 5 057 000 | 5 311 000 | 5 174 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 491 000 | 1 487 000 | 1 110 000 | 1 711 000 | 1 880 000 | 1 864 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 491 000 | 1 487 000 | 1 110 000 | 1 711 000 | 1 880 000 | 1 864 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 491 000 | 1 487 000 | 1 110 000 | 1 711 000 | 1 880 000 | 1 864 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 716 000 | 1 830 000 | 1 945 000 | 2 059 000 | 2 174 000 | 2 288 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 716 000 | 1 830 000 | 1 945 000 | 2 059 000 | 2 174 000 | 2 288 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 143 000 | 224 000 | 149 000 | 135 000 | 142 000 | 80 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 483 000 | 487 000 | 504 000 | 449 000 | 442 000 | 386 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 671 000 | 876 000 | 670 000 | 703 000 | 674 000 | 556 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 297 000 | 1 587 000 | 1 323 000 | 1 287 000 | 1 258 000 | 1 022 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 013 000 | 3 417 000 | 3 268 000 | 3 346 000 | 3 432 000 | 3 310 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 505 000 | 4 905 000 | 4 377 000 | 5 057 000 | 5 311 000 | 5 174 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,1% | 9,0% | -12,7% | -3,2% | 1,1% | |||
| Resultat av driften i % | 0,0% | 4,5% | -7,0% | -2,1% | 0,8% | -0,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 2,0 | 1,8 | 1,6 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 82,4% | 84,3% | 85,1% | 89,7% | 89,9% | 86,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,0% | 4,5% | -7,0% | -2,1% | 0,8% | -0,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,3% | 29,1% | -42,6% | -9,4% | 0,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,3% | 29,1% | -42,6% | -9,4% | 0,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,9 | 1,8 | 2,3 | 2,4 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 1,9 | 1,8 | 2,3 | 2,4 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 1,5 | 1,5 | 2,0 | 2,2 | 2,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,1% | 30,3% | 25,4% | 33,8% | 35,4% | 36,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 15,4% | 16,0% | 13,0% | 21,0% | 24,3% | 25,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 1,9% | 1,7% | 1,6% | 1,6% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,3 | 2,9 | 2,0 | 1,8 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,8% | 32,4% | 30,2% | 25,4% | 23,7% | 19,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 38,1% | 37,3% | 44,4% | 40,7% | 40,9% | 44,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 644 000 | 628 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
