LL Setesdal Bilruter
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 441 504 000 | 371 411 000 | 305 025 000 | 237 805 000 | 230 068 000 | 230 806 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 703 000 | 783 000 | 948 000 | 589 000 | 211 000 | 722 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 445 207 000 | 372 194 000 | 305 974 000 | 238 394 000 | 230 279 000 | 231 527 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 486 000 | 5 877 000 | 4 827 000 | 3 266 000 | 3 195 000 | 3 402 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 235 146 000 | 191 338 000 | 156 990 000 | 123 906 000 | 117 520 000 | 117 900 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 28 794 000 | 26 079 000 | 17 231 000 | 10 166 000 | 7 754 000 | 6 035 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 172 704 000 | 141 438 000 | 127 309 000 | 99 149 000 | 92 437 000 | 93 949 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 442 130 000 | 364 732 000 | 306 357 000 | 236 487 000 | 220 906 000 | 221 286 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 077 000 | 7 462 000 | -383 000 | 1 907 000 | 9 373 000 | 10 241 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 1 065 000 | 416 000 | 1 101 000 | 1 457 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 446 000 | 2 059 000 | 677 000 | 276 000 | 556 000 | 1 197 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 107 000 | 3 235 000 | 12 000 | 518 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 553 000 | 5 294 000 | 1 754 000 | 1 210 000 | 1 657 000 | 2 654 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 9 934 000 | 9 571 000 | 2 459 000 | 192 000 | 16 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 953 000 | 9 721 000 | 3 040 000 | 192 000 | 16 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | -6 400 000 | -4 427 000 | -1 286 000 | 1 018 000 | 1 641 000 | 2 652 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 323 000 | 3 034 000 | -1 670 000 | 2 925 000 | 11 015 000 | 12 894 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -564 000 | 59 000 | -465 000 | 465 000 | 2 196 000 | 2 548 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 759 000 | 2 974 000 | -1 204 000 | 2 460 000 | 8 818 000 | 10 346 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 759 000 | 2 974 000 | -1 204 000 | 2 460 000 | 8 818 000 | 10 346 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 273 000 | 0 | 0 | 0 | 1 756 000 | 2 122 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 273 000 | 0 | 0 | 0 | 1 756 000 | 2 122 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 34 705 000 | 32 511 000 | 33 674 000 | 29 935 000 | 37 050 000 | 8 323 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 160 904 000 | 165 872 000 | 186 162 000 | 28 015 000 | 6 346 000 | 18 025 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 195 610 000 | 198 383 000 | 219 836 000 | 57 950 000 | 43 395 000 | 26 348 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 933 000 | 7 578 000 | 13 638 000 | 0 | 10 558 000 | 9 556 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 11 724 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 000 | 5 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 58 000 | 58 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 996 000 | 7 642 000 | 13 753 000 | 11 839 000 | 10 674 000 | 9 672 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 200 879 000 | 206 025 000 | 233 589 000 | 69 789 000 | 55 825 000 | 38 142 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 150 000 | 640 000 | 800 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 150 000 | 640 000 | 800 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 20 461 000 | 44 610 000 | 66 125 000 | 24 819 000 | 40 879 000 | 42 399 000 |
|
|
| Andre fordringer | 22 798 000 | 17 533 000 | 14 087 000 | 7 981 000 | 7 982 000 | 2 918 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 43 258 000 | 62 143 000 | 80 212 000 | 32 801 000 | 48 861 000 | 45 317 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 9 937 000 | 10 518 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 5 379 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 5 379 000 | 9 937 000 | 10 518 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 80 020 000 | 67 076 000 | 27 917 000 | 56 335 000 | 45 644 000 | 57 269 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 123 278 000 | 134 598 000 | 118 216 000 | 100 294 000 | 95 305 000 | 102 586 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 324 157 000 | 340 624 000 | 351 805 000 | 170 084 000 | 151 130 000 | 140 728 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 657 000 | 1 657 000 | 1 657 000 | 1 657 000 | 1 657 000 | 1 657 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 537 000 | 2 537 000 | 2 537 000 | 2 537 000 | 2 537 000 | 2 537 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 4 576 000 | 4 576 000 | 4 576 000 | 4 576 000 | 4 576 000 | 4 576 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 84 075 000 | 90 041 000 | 87 057 000 | 88 288 000 | 85 828 000 | 82 642 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 84 075 000 | 90 041 000 | 87 057 000 | 88 288 000 | 85 828 000 | 82 642 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 88 651 000 | 94 618 000 | 91 634 000 | 92 865 000 | 90 405 000 | 87 219 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 405 000 | 1 511 000 | 1 373 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 405 000 | 1 511 000 | 1 373 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 153 524 000 | 162 470 000 | 178 749 000 | 19 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 153 524 000 | 162 875 000 | 180 260 000 | 20 973 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 24 767 000 | 17 607 000 | 18 620 000 | 19 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 26 698 000 | 26 314 000 | 30 664 000 | 16 473 000 | 18 715 000 | 17 288 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 1 009 000 | 0 | 1 164 000 | 1 831 000 | 2 313 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 13 868 000 | 11 758 000 | 9 549 000 | 6 784 000 | 6 555 000 | 6 400 000 |
|
|
| Utbytte | 3 313 000 | 0 | 0 | 0 | 5 632 000 | 3 313 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 38 103 000 | 44 051 000 | 39 699 000 | 31 825 000 | 27 993 000 | 24 196 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 81 982 000 | 83 132 000 | 79 912 000 | 56 246 000 | 60 726 000 | 53 510 000 |
|
|
| Sum gjeld | 235 506 000 | 246 007 000 | 260 172 000 | 77 219 000 | 60 726 000 | 53 510 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 324 157 000 | 340 624 000 | 351 805 000 | 170 084 000 | 151 130 000 | 140 728 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,0% | 3,7% | 0,5% | 1,9% | 7,6% | |||
| Resultat av driften i % | 0,7% | 2,0% | -0,1% | 0,8% | 4,1% | 4,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,1 | 1,2 | 1,5 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,8% | 98,4% | 98,4% | 98,6% | 98,6% | 98,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,5% | 3,4% | 0,4% | 1,3% | 4,8% | 5,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,6% | 3,3% | -1,8% | 3,2% | 12,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,0% | 3,2% | -1,3% | 2,7% | 9,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 1,9 | 1,9 | 1,9 | 2,0 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,6 | 1,5 | 1,8 | 1,6 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,6 | 1,5 | 1,8 | 1,6 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 0,8 | 0,3 | 1,0 | 0,8 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 32,2 | 5,1 | 4,0 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 4,6 | 29,5 | 79,4 | 45,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,3% | 27,8% | 26,0% | 54,6% | 59,8% | 62,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,9% | 25,4% | 29,9% | 39,0% | 39,3% | 37,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,5% | 1,4% | 3,7% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,6% | 0,6% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 25536,7% | 6882,7% | 4322,5% | |||||
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,6 | 2,8 | 0,8 | 0,7 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,3% | 24,4% | 22,7% | 33,1% | 40,2% | 38,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 47,4% | 47,8% | 51,2% | 12,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 620 000 | 0 | 0 | 1 495 000 | 1 405 000 | 1 383 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
