Live2learn Flerfaglig Opplæringskontor Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 16 322 000 | 11 914 000 | 8 871 000 | 7 846 000 | 6 707 000 | 6 538 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 16 322 000 | 11 914 000 | 8 871 000 | 7 846 000 | 6 707 000 | 6 538 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 413 000 | 1 105 000 | 757 000 | 376 000 | 116 000 | 55 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 895 000 | 2 573 000 | 2 423 000 | 1 897 000 | 1 668 000 | 1 486 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 115 000 | 0 | 7 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 884 000 | 8 419 000 | 6 283 000 | 5 453 000 | 5 052 000 | 4 680 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 15 307 000 | 12 097 000 | 9 470 000 | 7 734 000 | 6 844 000 | 6 229 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 015 000 | -183 000 | -599 000 | 112 000 | -137 000 | 309 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 41 000 | 63 000 | 57 000 | 20 000 | 5 000 | 49 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 41 000 | 63 000 | 57 000 | 20 000 | 5 000 | 49 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 41 000 | 63 000 | 57 000 | 16 000 | 5 000 | 49 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 057 000 | -121 000 | -543 000 | 128 000 | -131 000 | 358 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 057 000 | -121 000 | -543 000 | 128 000 | -131 000 | 358 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 057 000 | -121 000 | -543 000 | 128 000 | -131 000 | 358 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 057 000 | -121 000 | -543 000 | 128 000 | -131 000 | 358 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 14 000 | 22 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 14 000 | 22 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 196 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 67 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 264 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 264 000 | 0 | 0 | 7 000 | 14 000 | 22 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 401 000 | 40 000 | 83 000 | 132 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Sum varelager | 401 000 | 40 000 | 83 000 | 132 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Kundefordringer | 150 000 | 145 000 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 241 000 | 193 000 | 124 000 | 104 000 | 64 000 | 66 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 391 000 | 338 000 | 124 000 | 104 000 | 64 000 | 76 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 947 000 | 7 778 000 | 6 777 000 | 9 564 000 | 9 157 000 | 8 444 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 739 000 | 8 155 000 | 6 984 000 | 9 800 000 | 9 231 000 | 8 533 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 003 000 | 8 155 000 | 6 984 000 | 9 807 000 | 9 246 000 | 8 555 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 680 000 | 3 624 000 | 3 744 000 | 4 287 000 | 4 158 000 | 4 290 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 680 000 | 3 624 000 | 3 744 000 | 4 287 000 | 4 158 000 | 4 290 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 780 000 | 3 724 000 | 3 844 000 | 4 387 000 | 4 258 000 | 4 390 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 168 000 | 199 000 | 177 000 | 148 000 | 38 000 | 71 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 193 000 | 190 000 | 211 000 | 127 000 | 139 000 | 118 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 862 000 | 4 043 000 | 2 752 000 | 5 145 000 | 4 810 000 | 3 976 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 223 000 | 4 432 000 | 3 140 000 | 5 420 000 | 4 987 000 | 4 165 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 223 000 | 4 432 000 | 3 140 000 | 5 420 000 | 4 987 000 | 4 165 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 003 000 | 8 155 000 | 6 984 000 | 9 807 000 | 9 246 000 | 8 555 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,0% | -1,6% | -6,5% | 1,4% | -1,5% | |||
| Resultat av driften i % | 6,2% | -1,5% | -6,8% | 1,4% | -2,0% | 4,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,6 | 1,1 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 91,3% | 90,7% | 91,5% | 95,2% | 98,3% | 99,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | -1,0% | -6,1% | 1,7% | -2,0% | 5,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,9% | -3,2% | -13,2% | 3,0% | -3,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,9% | -3,2% | -13,2% | 3,0% | -3,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,6 | 4,6 | 3,7 | 4,1 | 4,0 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,8 | 2,2 | 1,8 | 1,9 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,8 | 2,2 | 1,8 | 1,8 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 1,8 | 2,2 | 1,8 | 1,8 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,5 | 27,6 | 9,1 | 2,8 | 11,6 | 4,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 56,2 | 20,0 | 51,1 | 68,0 | 34,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 43,4% | 45,7% | 55,0% | 44,7% | 46,1% | 51,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,3% | 31,3% | 43,3% | 55,9% | 63,5% | 67,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1126,2% | 9310,0% | 4631,3% | 3318,2% | 42440,0% | 36400,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,2 | 0,8 | 1,2 | 1,2 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,6% | 54,3% | 45,0% | 55,3% | 53,9% | 48,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
