Linjepartner Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 265 287 000 | 154 722 000 | 176 459 000 | 141 618 000 | 139 040 000 | 125 035 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 105 000 | 265 000 | 1 024 000 | 1 045 000 | 1 187 000 | 81 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 267 392 000 | 154 986 000 | 177 483 000 | 142 663 000 | 140 227 000 | 125 116 000 |
|
|
| Varekostnad | 125 689 000 | 78 352 000 | 109 458 000 | 72 161 000 | 71 944 000 | 68 538 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 68 402 000 | 45 770 000 | 42 046 000 | 35 626 000 | 34 362 000 | 33 160 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 992 000 | 5 364 000 | 5 284 000 | 4 963 000 | 4 589 000 | 4 296 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 916 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 28 815 000 | 17 534 000 | 14 397 000 | 15 578 000 | 16 279 000 | 12 881 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 229 814 000 | 147 020 000 | 171 185 000 | 128 328 000 | 127 174 000 | 118 875 000 |
|
|
| Driftsresultat | 37 578 000 | 7 966 000 | 6 298 000 | 14 335 000 | 13 053 000 | 6 241 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 808 000 | 1 249 000 | 1 150 000 | 349 000 | 374 000 | 334 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 008 000 | 1 249 000 | 1 150 000 | 349 000 | 374 000 | 334 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 396 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 055 000 | 1 114 000 | 651 000 | 339 000 | 479 000 | 395 000 |
|
|
| Netto finans | 953 000 | 135 000 | 499 000 | 10 000 | -105 000 | -61 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 38 531 000 | 8 101 000 | 6 798 000 | 14 345 000 | 12 947 000 | 6 181 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 8 878 000 | 1 815 000 | 1 539 000 | 3 193 000 | 2 892 000 | 1 337 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 29 654 000 | 6 286 000 | 5 259 000 | 11 152 000 | 10 056 000 | 4 844 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 24 647 000 | 5 410 000 | 4 445 000 | 11 152 000 | 8 588 000 | 4 038 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 24 580 000 | 2 786 000 | 2 171 000 | 0 | 3 828 000 | 1 694 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 074 000 | 3 500 000 | 3 088 000 | 0 | 6 228 000 | 3 150 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 1 265 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 1 053 000 | 0 | 1 055 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 176 000 | 0 | 274 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 1 053 000 | 1 441 000 | 1 055 000 | 274 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 20 450 000 | 21 042 000 | 21 674 000 | 4 637 000 | 4 892 000 | 5 166 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 181 000 | 820 000 | 469 000 | 535 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 15 387 000 | 8 853 000 | 10 251 000 | 11 906 000 | 10 533 000 | 11 769 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 37 019 000 | 30 715 000 | 32 394 000 | 17 078 000 | 15 426 000 | 16 935 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 336 000 | 0 | 50 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 3 677 000 | 0 | 687 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 682 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 20 000 | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 703 000 | 2 228 000 | 2 394 000 | 1 619 000 | 1 465 000 | 275 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 059 000 | 5 925 000 | 2 449 000 | 2 361 000 | 2 147 000 | 275 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 39 078 000 | 37 692 000 | 36 285 000 | 20 494 000 | 17 847 000 | 17 210 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 43 517 000 | 27 129 000 | 8 568 000 | 23 634 000 | 12 532 000 | 18 560 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 478 000 | 5 584 000 | 17 456 000 | 1 264 000 | 3 153 000 | 5 622 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 45 995 000 | 32 713 000 | 26 023 000 | 24 898 000 | 15 685 000 | 24 182 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 96 056 000 | 51 919 000 | 42 104 000 | 54 612 000 | 43 738 000 | 29 967 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 142 051 000 | 84 632 000 | 68 127 000 | 79 510 000 | 59 423 000 | 54 149 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 181 129 000 | 122 324 000 | 104 412 000 | 100 003 000 | 77 270 000 | 71 359 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 034 000 | 2 034 000 | 2 034 000 | 2 034 000 | 2 034 000 | 2 034 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 048 000 | 2 048 000 | 2 048 000 | 2 049 000 | 2 048 000 | 2 048 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 45 675 000 | 43 617 000 | 40 047 000 | 30 718 000 | 24 527 000 | 19 192 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 7 446 000 | 7 401 000 | 6 522 000 | 4 974 000 | 3 326 000 | 3 342 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 45 675 000 | 43 617 000 | 40 047 000 | 30 718 000 | 24 527 000 | 19 192 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 7 446 000 | 7 401 000 | 6 522 000 | 4 974 000 | 3 326 000 | 3 342 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 55 170 000 | 53 066 000 | 48 617 000 | 37 740 000 | 29 901 000 | 24 582 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 8 409 000 | 493 000 | 13 000 | 2 784 000 | 0 | 2 288 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 8 409 000 | 493 000 | 13 000 | 2 784 000 | 0 | 2 288 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 25 753 000 | 26 723 000 | 27 862 000 | 9 852 000 | 5 100 000 | 5 480 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 34 162 000 | 27 216 000 | 27 875 000 | 12 636 000 | 5 100 000 | 7 768 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 632 000 | 16 896 000 | 17 815 000 | 4 855 000 | 5 100 000 | 5 480 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 891 000 | 10 601 000 | 5 965 000 | 4 642 000 | 5 778 000 | 7 376 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 965 000 | 1 159 000 | 115 000 | 421 000 | 5 454 000 | 6 777 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 899 000 | 4 310 000 | 8 733 000 | 5 970 000 | 3 673 000 | 2 891 000 |
|
|
| Utbytte | 24 580 000 | 2 372 000 | 2 171 000 | 0 | 3 828 000 | 1 694 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 4 490 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 51 461 000 | 23 600 000 | 10 936 000 | 34 105 000 | 23 535 000 | 20 271 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 91 796 000 | 42 042 000 | 27 920 000 | 49 628 000 | 42 268 000 | 39 009 000 |
|
|
| Sum gjeld | 125 958 000 | 69 258 000 | 55 795 000 | 62 264 000 | 47 368 000 | 46 777 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 181 129 000 | 122 324 000 | 104 412 000 | 100 003 000 | 77 270 000 | 71 359 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,7% | 8,1% | 16,6% | 18,1% | ||||
| Resultat av driften i % | 14,1% | 5,1% | 3,5% | 10,0% | 9,3% | 5,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,4 | 1,6 | 1,9 | ||||
| Bruttofortjeneste i % | 52,6% | 49,4% | 38,0% | 49,0% | 48,3% | 45,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,2% | 5,9% | 4,2% | 10,3% | 9,6% | 5,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 71,2% | 15,9% | 42,4% | 47,5% | ||||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 45,5% | 10,6% | 33,0% | 31,5% | ||||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,9 | 3,4 | 4,2 | 4,0 | 4,1 | 3,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,0 | 2,4 | 1,6 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 2,0 | 2,4 | 1,6 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,2 | 1,5 | 1,1 | 1,0 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,5% | 43,4% | 46,6% | 37,7% | 38,7% | 34,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,6% | 34,2% | 27,4% | 26,5% | 21,3% | 19,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,7% | 2,5% | 2,0% | 4,9% | 9,3% | 6,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,3 | 1,3 | 1,1 | 1,6 | 1,6 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,7% | 34,4% | 26,7% | 49,6% | 54,7% | 54,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,9% | 22,2% | 26,7% | 12,6% | 6,6% | 10,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 265 000 | 0 | 0 | 2 107 000 | 2 080 000 | 2 018 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
