Lindhaugen Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 982 000 | 896 000 | 2 124 000 | 1 561 000 | 692 000 | 7 571 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 302 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 284 000 | 896 000 | 2 124 000 | 1 561 000 | 692 000 | 7 571 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 492 000 | 100 000 | 1 014 000 | 1 097 000 | 152 000 | 6 633 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 250 000 | 121 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 88 000 | 106 000 | 99 000 | 65 000 | 39 000 | 52 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 866 000 | 363 000 | 1 149 000 | 1 164 000 | 191 000 | 6 685 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 418 000 | 533 000 | 975 000 | 397 000 | 501 000 | 886 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 1 000 000 | 4 000 000 | 2 864 000 | 3 200 000 | 2 210 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 396 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 590 000 | 456 000 | 145 000 | 49 000 | 38 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 311 000 | 0 | 9 251 000 | 7 000 | 8 000 | 70 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 297 000 | 1 456 000 | 13 396 000 | 2 920 000 | 3 246 000 | 2 287 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 54 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 4 000 | 123 000 |
|
|
| Netto finans | 4 297 000 | 1 454 000 | 13 396 000 | 2 920 000 | 3 242 000 | 2 164 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 715 000 | 1 987 000 | 14 371 000 | 3 317 000 | 3 744 000 | 3 051 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 530 000 | 218 000 | 246 000 | 101 000 | 119 000 | 182 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 185 000 | 1 770 000 | 14 124 000 | 3 216 000 | 3 625 000 | 2 869 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 185 000 | 1 770 000 | 14 124 000 | 3 216 000 | 3 625 000 | 2 869 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 000 000 | 0 | 0 | 12 300 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 169 000 | 1 770 000 | 14 124 000 | -9 084 000 | 1 625 000 | 2 869 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 394 000 | 394 000 | 394 000 | 394 000 | 394 000 | 394 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 32 000 | 106 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 142 000 | 98 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 426 000 | 500 000 | 536 000 | 492 000 | 394 000 | 394 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 2 715 000 | 2 715 000 | 2 655 000 | 7 891 000 | 7 891 000 | 7 891 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 23 000 | 23 000 | 0 | 978 000 | 978 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 738 000 | 2 738 000 | 2 655 000 | 8 869 000 | 8 869 000 | 7 991 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 164 000 | 3 238 000 | 3 191 000 | 9 361 000 | 9 263 000 | 8 385 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 2 030 000 | 2 030 000 | 2 936 000 | 3 779 000 | 2 900 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 2 030 000 | 2 030 000 | 2 936 000 | 3 779 000 | 2 900 000 |
|
|
| Kundefordringer | 130 000 | 202 000 | 134 000 | 122 000 | 193 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 1 000 | 1 000 | 0 | 2 522 000 | 3 209 000 | 2 224 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 20 714 000 | 1 000 000 | 4 000 000 | 1 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 20 844 000 | 1 204 000 | 4 134 000 | 3 644 000 | 3 401 000 | 2 224 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 60 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 60 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 580 000 | 15 539 000 | 12 561 000 | 2 764 000 | 1 309 000 | 1 697 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 481 000 | 18 829 000 | 18 780 000 | 9 400 000 | 8 546 000 | 6 882 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 26 645 000 | 22 067 000 | 21 972 000 | 18 761 000 | 17 809 000 | 15 267 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 117 000 | 2 117 000 | 2 117 000 | 2 117 000 | 2 117 000 | 2 117 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 617 000 | 2 617 000 | 2 617 000 | 2 617 000 | 2 617 000 | 2 617 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 289 000 | 19 120 000 | 17 350 000 | 3 226 000 | 12 310 000 | 10 684 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 289 000 | 19 120 000 | 17 350 000 | 3 226 000 | 12 310 000 | 10 684 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 25 906 000 | 21 737 000 | 19 967 000 | 5 843 000 | 14 927 000 | 13 302 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 86 000 | 44 000 | 54 000 | 65 000 | 72 000 | 85 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 86 000 | 44 000 | 54 000 | 65 000 | 72 000 | 85 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 210 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 210 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 86 000 | 44 000 | 54 000 | 65 000 | 72 000 | 295 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 1 000 | 132 000 | 65 000 | 41 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 483 000 | 228 000 | 256 000 | 108 000 | 132 000 | 198 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 108 000 | 29 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 21 000 | 0 | 0 | 158 000 | 158 000 | 158 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 41 000 | 29 000 | 1 688 000 | 12 455 000 | 456 000 | 1 273 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 653 000 | 286 000 | 1 950 000 | 12 853 000 | 2 811 000 | 1 670 000 |
|
|
| Sum gjeld | 739 000 | 330 000 | 2 004 000 | 12 918 000 | 2 883 000 | 1 965 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 26 645 000 | 22 067 000 | 21 972 000 | 18 761 000 | 17 809 000 | 15 267 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,5% | 9,0% | 70,6% | 18,1% | 22,7% | |||
| Resultat av driften i % | 33,1% | 59,5% | 45,9% | 25,4% | 72,4% | 11,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,4% | 88,8% | 52,3% | 29,7% | 78,0% | 12,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 133,4% | 222,0% | 676,6% | 212,5% | 541,5% | 41,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,0% | 9,5% | 111,4% | 31,9% | 26,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,8% | 8,5% | 109,4% | 31,0% | 25,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 17,1 | 7,4 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 36,0 | 65,8 | 9,6 | 0,7 | 3,0 | 4,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 36,0 | 58,7 | 8,6 | 0,5 | 1,7 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,0 | 54,3 | 6,4 | 0,2 | 0,5 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,5 | 0,4 | 0,0 | 2,3 | |||
| Lagertid i antall dager | 146,6 | 7308,0 | 881,5 | 1101,8 | 7909,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 97,2% | 98,5% | 90,9% | 31,1% | 83,8% | 87,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 604,7% | 2426,0% | 940,1% | 374,3% | 2157,1% | 175,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,6% | 7,5% | 37,1% | 198,7% | 40,0% | 6,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 1,6% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 913,4% | 829,1% | -117,6% | 151,8% | 179,7% | |||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 2,2 | 0,2 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 1,3% | 8,9% | 68,5% | 15,8% | 10,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 1,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
