Lindal Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 160 771 000 | 180 068 000 | 126 484 000 | 133 642 000 | 141 860 000 | 187 396 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 707 000 | 8 564 000 | 7 613 000 | 8 143 000 | 3 623 000 | 395 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 169 478 000 | 188 632 000 | 134 098 000 | 141 784 000 | 145 484 000 | 187 792 000 |
|
|
| Varekostnad | 93 633 000 | 97 417 000 | 66 654 000 | 87 548 000 | 93 296 000 | 106 868 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 53 586 000 | 52 813 000 | 41 415 000 | 31 889 000 | 44 324 000 | 62 320 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 777 000 | 5 603 000 | 3 660 000 | 2 894 000 | 3 022 000 | 3 438 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 19 562 000 | 17 719 000 | 15 921 000 | 10 849 000 | 11 267 000 | 16 401 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 174 558 000 | 173 552 000 | 127 650 000 | 133 180 000 | 151 909 000 | 189 027 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 080 000 | 15 080 000 | 6 448 000 | 8 604 000 | -6 425 000 | -1 235 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 328 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 55 000 | 150 000 | 22 000 | 0 | 112 000 | 105 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 55 000 | 150 000 | 22 000 | 31 000 | 20 440 000 | 107 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 319 000 | 3 943 000 | 2 158 000 | 2 036 000 | 2 690 000 | 3 107 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 714 000 | 4 319 000 | 2 370 000 | 2 259 000 | 2 955 000 | 3 835 000 |
|
|
| Netto finans | -6 659 000 | -4 169 000 | -2 348 000 | -2 228 000 | 17 485 000 | -3 728 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -11 738 000 | 10 911 000 | 4 099 000 | 6 376 000 | 11 061 000 | -4 962 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 453 000 | 2 409 000 | 962 000 | 1 441 000 | -1 219 000 | -1 074 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -10 285 000 | 8 502 000 | 3 137 000 | 4 935 000 | 12 280 000 | -3 888 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -8 330 000 | 8 578 000 | 3 054 000 | 4 780 000 | 12 052 000 | -2 382 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -8 330 000 | 8 578 000 | 3 054 000 | 4 780 000 | 12 052 000 | -2 382 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 299 000 | 332 000 | 470 000 | 103 000 | 0 | 15 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 947 000 | 1 819 000 | 4 572 000 | 3 492 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 299 000 | 332 000 | 1 417 000 | 1 922 000 | 4 572 000 | 3 507 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 117 946 000 | 114 129 000 | 80 156 000 | 63 836 000 | 52 267 000 | 51 559 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 15 979 000 | 12 893 000 | 1 513 000 | 1 168 000 | 1 299 000 | 5 256 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 615 000 | 6 901 000 | 6 221 000 | 2 596 000 | 1 695 000 | 3 031 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 140 540 000 | 133 924 000 | 87 891 000 | 67 600 000 | 55 261 000 | 59 847 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 936 000 | 1 936 000 | 1 936 000 | 1 936 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 731 000 | 743 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 936 000 | 2 667 000 | 2 679 000 | 1 936 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 145 774 000 | 136 923 000 | 91 986 000 | 71 458 000 | 61 833 000 | 65 353 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 33 658 000 | 36 853 000 | 14 448 000 | 17 234 000 | 19 331 000 | 35 264 000 |
|
|
| Sum varelager | 33 658 000 | 36 853 000 | 14 448 000 | 17 234 000 | 19 331 000 | 35 264 000 |
|
|
| Kundefordringer | 13 290 000 | 25 164 000 | 11 640 000 | 13 713 000 | 7 693 000 | 19 498 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 813 000 | 5 472 000 | 4 445 000 | 4 108 000 | 1 977 000 | 5 502 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 58 000 | 58 000 | 58 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 103 000 | 30 637 000 | 16 143 000 | 17 879 000 | 9 728 000 | 25 000 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 14 888 000 | 26 666 000 | 16 667 000 | 10 577 000 | 14 612 000 | 6 310 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 67 649 000 | 94 155 000 | 47 258 000 | 45 689 000 | 43 671 000 | 66 574 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 213 423 000 | 231 078 000 | 139 244 000 | 117 147 000 | 105 504 000 | 131 927 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 12 746 000 | 12 746 000 | 2 274 000 | 2 274 000 | 2 274 000 | 2 274 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 15 270 000 | 15 270 000 | 19 448 000 | 19 448 000 | 19 448 000 | 19 448 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 28 017 000 | 28 017 000 | 21 723 000 | 21 723 000 | 21 723 000 | 21 723 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 16 783 000 | 24 245 000 | 15 858 000 | 12 858 000 | 8 078 000 | -5 407 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 958 000 | 2 030 000 | 370 000 | 325 000 | 245 000 | 1 555 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 16 783 000 | 24 245 000 | 15 858 000 | 12 858 000 | 8 078 000 | -5 407 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 958 000 | 2 030 000 | 370 000 | 325 000 | 245 000 | 1 555 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 45 757 000 | 54 292 000 | 37 950 000 | 34 905 000 | 30 045 000 | 17 870 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 8 000 | 1 461 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 8 000 | 1 461 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 5 695 000 | 0 | 744 000 | 0 | 0 | 2 433 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 126 083 000 | 128 633 000 | 72 130 000 | 58 092 000 | 55 351 000 | 70 019 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 126 091 000 | 130 094 000 | 72 130 000 | 58 092 000 | 55 351 000 | 70 019 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 128 528 000 | 123 358 000 | 70 624 000 | 55 842 000 | 53 101 000 | 70 202 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 418 000 | 19 164 000 | 8 514 000 | 12 004 000 | 9 585 000 | 17 458 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 1 000 | 90 000 | 155 000 | 210 000 | 1 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 951 000 | 7 649 000 | 5 075 000 | 2 605 000 | 2 752 000 | 8 500 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 93 000 | 75 000 | 105 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 19 511 000 | 19 878 000 | 14 648 000 | 9 310 000 | 7 456 000 | 15 645 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 41 575 000 | 46 692 000 | 29 164 000 | 24 149 000 | 20 108 000 | 44 037 000 |
|
|
| Sum gjeld | 167 666 000 | 176 786 000 | 101 294 000 | 82 241 000 | 75 459 000 | 114 056 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 213 423 000 | 231 078 000 | 139 244 000 | 117 147 000 | 105 504 000 | 131 927 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,3% | 8,2% | 5,0% | 7,8% | 11,8% | |||
| Resultat av driften i % | -3,0% | 8,0% | 4,8% | 6,1% | -4,4% | -0,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 1,0 | 1,0 | 1,3 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 41,8% | 45,9% | 47,3% | 34,5% | 34,2% | 43,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,0% | 8,1% | 4,8% | 6,1% | 9,6% | -0,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -23,5% | 23,7% | 11,3% | 19,6% | 46,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -16,7% | 18,6% | 8,4% | 14,7% | 50,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,6 | 3,2 | 4,4 | 3,3 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 2,0 | 1,6 | 1,9 | 2,2 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,7 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,8 | 2,6 | 4,6 | 5,1 | 4,8 | 3,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 135,6 | 94,8 | 85,6 | 75,2 | 105,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,4% | 23,5% | 27,3% | 29,8% | 28,5% | 13,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 27,0% | 28,8% | 28,3% | 24,6% | 20,7% | 9,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 77,5% | 128,8% | 125,2% | 125,0% | 121,9% | 63,9% | ||
| Gjeldsgrad | 3,7 | 3,3 | 2,7 | 2,4 | 2,5 | 6,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,5% | 20,2% | 20,9% | 20,6% | 19,1% | 33,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 59,1% | 56,3% | 51,8% | 49,6% | 52,5% | 53,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
