Lindås Bygg og Landbruk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 20 000 | 43 000 | 667 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 354 000 | 1 306 000 | 695 000 | 264 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 375 000 | 1 349 000 | 1 362 000 | 264 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 41 000 | 605 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 102 000 | -527 000 | 25 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 670 000 | 536 000 | 356 000 | -289 000 | 18 000 | 318 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 772 000 | 50 000 | 986 000 | -274 000 | 33 000 | 333 000 |
|
|
| Driftsresultat | 603 000 | 1 299 000 | 376 000 | 538 000 | 267 000 | -33 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 284 000 | 273 000 | 64 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 294 000 | 278 000 | 64 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 327 000 | 272 000 | 84 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 327 000 | 272 000 | 84 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -33 000 | 6 000 | -20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 571 000 | 1 304 000 | 357 000 | 538 000 | 267 000 | -33 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 126 000 | 283 000 | 77 000 | 52 000 | 60 000 | 63 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 445 000 | 1 021 000 | 280 000 | 486 000 | 207 000 | -96 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 445 000 | 1 021 000 | 280 000 | 486 000 | 207 000 | -96 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 447 000 | 1 112 000 | 273 000 | 0 | 0 | -96 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 000 | -92 000 | 7 000 | 486 000 | 207 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 975 000 | 1 019 000 | 355 000 | 160 000 | 175 000 | 190 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 114 000 | 172 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 089 000 | 1 191 000 | 355 000 | 160 000 | 175 000 | 190 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 3 940 000 | 4 713 000 | 3 355 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 940 000 | 4 713 000 | 3 355 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 029 000 | 5 904 000 | 3 710 000 | 160 000 | 175 000 | 190 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 14 000 | 11 000 | 877 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 3 000 | 3 000 | 55 000 | 564 000 | 281 000 | 459 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 75 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 92 000 | 14 000 | 932 000 | 564 000 | 281 000 | 459 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 000 | 84 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 107 000 | 98 000 | 971 000 | 564 000 | 281 000 | 459 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 136 000 | 6 002 000 | 4 681 000 | 724 000 | 456 000 | 649 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 1 000 | 93 000 | 86 000 | -214 000 | -211 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 1 000 | 93 000 | 86 000 | -214 000 | -211 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 400 000 | 401 000 | 493 000 | 486 000 | 186 000 | 189 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 118 000 | 128 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 118 000 | 128 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 924 000 | 4 179 000 | 3 409 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 042 000 | 4 307 000 | 3 409 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 924 000 | 4 179 000 | 3 409 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 67 000 | 3 000 | 365 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 35 000 | 4 000 | 54 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 573 000 | 1 268 000 | 350 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 10 000 | 19 000 | 10 000 | 237 000 | 271 000 | 459 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 694 000 | 1 294 000 | 779 000 | 237 000 | 271 000 | 459 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 736 000 | 5 601 000 | 4 188 000 | 237 000 | 271 000 | 459 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 136 000 | 6 002 000 | 4 681 000 | 724 000 | 456 000 | 649 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,1% | 29,5% | 16,3% | 91,2% | 48,3% | |||
| Resultat av driften i % | 43,9% | 96,3% | 27,6% | 203,8% | 89,0% | -11,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 4,7% | 9,3% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 65,2% | 116,9% | 32,3% | 203,8% | 89,0% | -11,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 142,6% | 291,7% | 72,9% | 160,1% | 142,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 111,1% | 228,4% | 57,2% | 144,6% | 110,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,1 | 1,2 | 2,4 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,1 | 1,2 | 2,4 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,8% | 6,7% | 10,5% | 67,1% | 40,8% | 29,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,1% | 29,7% | 36,2% | 184,1% | 62,0% | 63,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,3% | 1,0% | 0,3% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 11,8 | 14,0 | 8,5 | 0,5 | 1,5 | 2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,5% | 21,6% | 16,6% | 32,7% | 59,4% | 70,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 78,7% | 71,8% | 72,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
