Linda M Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 189 000 | 877 000 | 2 775 000 | 0 | 0 | 505 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 189 000 | 877 000 | 2 775 000 | 0 | 0 | 505 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 250 000 | 262 000 | 211 000 | 192 000 | 104 000 | 183 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 250 000 | 262 000 | 211 000 | 192 000 | 104 000 | 183 000 |
|
|
| Driftsresultat | -61 000 | 615 000 | 2 564 000 | -192 000 | -104 000 | 322 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 859 000 | 1 657 000 | 147 000 | 45 000 | 231 000 | 212 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 678 000 | 474 000 | 377 000 | 796 000 | 741 000 | 20 345 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 403 000 | 3 455 000 | 524 000 | 2 484 000 | 972 000 | 22 035 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 54 000 | 8 000 | 2 157 000 | 73 000 | 2 272 000 | 18 000 |
|
|
| Netto finans | 4 349 000 | 3 447 000 | -1 633 000 | 2 411 000 | -1 300 000 | 22 017 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 287 000 | 4 062 000 | 931 000 | 2 218 000 | -1 403 000 | 22 338 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 535 000 | 522 000 | 625 000 | 0 | -129 000 | 224 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 753 000 | 3 540 000 | 307 000 | 2 218 000 | -1 274 000 | 22 114 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 753 000 | 3 540 000 | 307 000 | 2 218 000 | -1 274 000 | 22 114 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 753 000 | 3 540 000 | 307 000 | 2 218 000 | -1 274 000 | 22 114 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 945 000 | 945 000 | 945 000 | 945 000 | 945 000 | 945 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | -223 000 | 0 | 0 | 7 090 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 945 000 | 945 000 | 722 000 | 945 000 | 945 000 | 8 035 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 945 000 | 945 000 | 722 000 | 945 000 | 945 000 | 8 035 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 69 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 89 000 | 1 017 000 | 0 | 1 211 000 | 2 495 000 | 10 480 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 158 000 | 1 017 000 | 0 | 1 211 000 | 2 495 000 | 10 480 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 12 524 000 | 9 887 000 | 8 913 000 | 11 278 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 3 491 000 | 4 102 000 | 1 520 000 | 0 | 2 639 000 | 12 661 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 19 655 000 | 18 367 000 | 19 297 000 | 20 408 000 | 1 745 000 | 6 928 000 |
|
|
| Sum investeringer | 35 670 000 | 32 356 000 | 29 730 000 | 31 687 000 | 4 384 000 | 19 589 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 18 257 000 | 17 061 000 | 15 097 000 | 13 130 000 | 37 046 000 | 8 372 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 54 085 000 | 50 434 000 | 44 827 000 | 46 028 000 | 43 925 000 | 38 441 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 55 030 000 | 51 379 000 | 45 548 000 | 46 973 000 | 44 870 000 | 46 476 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 283 000 | 283 000 | 283 000 | 283 000 | 283 000 | 283 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 21 416 000 | 21 416 000 | 21 416 000 | 21 416 000 | 21 416 000 | 21 416 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 33 035 000 | 29 282 000 | 25 742 000 | 25 436 000 | 23 217 000 | 24 491 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 33 035 000 | 29 282 000 | 25 742 000 | 25 436 000 | 23 217 000 | 24 491 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 54 451 000 | 50 698 000 | 47 158 000 | 46 852 000 | 44 633 000 | 45 907 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 000 | 109 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 000 | 109 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 535 000 | 522 000 | 625 000 | 0 | 0 | 224 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 36 000 | 50 000 | -2 235 000 | 121 000 | 237 000 | 345 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 571 000 | 572 000 | -1 610 000 | 121 000 | 237 000 | 569 000 |
|
|
| Sum gjeld | 580 000 | 681 000 | -1 610 000 | 121 000 | 237 000 | 569 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 55 030 000 | 51 379 000 | 45 548 000 | 46 973 000 | 44 870 000 | 46 476 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,2% | 8,4% | 6,7% | 5,0% | 1,9% | |||
| Resultat av driften i % | -32,3% | 70,1% | 92,4% | 63,8% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 2297,4% | 464,1% | 111,3% | 4427,1% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,2% | 8,3% | 2,0% | 4,8% | -3,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,1% | 7,2% | 0,7% | 4,8% | -2,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 94,7 | 88,2 | 380,4 | 185,3 | 67,6 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 94,7 | 88,2 | 380,4 | 185,3 | 67,6 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 32,0 | 29,8 | -9,4 | 108,5 | 156,3 | 14,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 98,9% | 98,7% | 103,5% | 99,7% | 99,5% | 98,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 28810,1% | 5780,8% | 1699,4% | 9090,5% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 64,4% | 6,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 1,1% | -3,5% | 0,3% | 0,5% | 1,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
