Lillesand Blikkenslager AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 160 000 | 597 000 | 1 583 000 | 2 066 000 | 1 689 000 | 1 579 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | -14 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 160 000 | 597 000 | 1 568 000 | 2 068 000 | 1 689 000 | 1 579 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 66 000 | 705 000 | 637 000 | 745 000 | 513 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 67 000 | -67 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 269 000 | 845 000 | 982 000 | 628 000 | 681 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 39 000 | 66 000 | 58 000 | 26 000 | 28 000 | 55 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 000 | 158 000 | 485 000 | 438 000 | 431 000 | 355 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 42 000 | 559 000 | 2 160 000 | 2 016 000 | 1 832 000 | 1 604 000 |
|
|
| Driftsresultat | 118 000 | 38 000 | -592 000 | 52 000 | -143 000 | -25 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 40 000 | 8 000 | 41 000 | 5 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 40 000 | 8 000 | 41 000 | 5 000 | 10 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | -40 000 | -8 000 | -41 000 | -5 000 | -10 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 118 000 | -2 000 | -600 000 | 11 000 | -147 000 | -35 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 118 000 | -2 000 | -600 000 | 11 000 | -147 000 | -35 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 118 000 | -2 000 | -600 000 | 11 000 | -147 000 | -35 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 118 000 | -2 000 | -600 000 | 11 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 125 000 | 134 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 23 000 | 53 000 | 230 000 | 289 000 | 183 000 | 187 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 148 000 | 187 000 | 230 000 | 289 000 | 183 000 | 187 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 148 000 | 187 000 | 230 000 | 289 000 | 183 000 | 187 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 181 000 | 119 000 | 119 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 181 000 | 119 000 | 119 000 |
|
|
| Kundefordringer | 105 000 | 185 000 | 249 000 | 320 000 | 202 000 | 221 000 |
|
|
| Andre fordringer | 19 000 | 0 | 25 000 | 27 000 | 142 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 124 000 | 185 000 | 275 000 | 347 000 | 344 000 | 227 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 41 000 | 9 000 | 25 000 | 84 000 | 49 000 | 48 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 166 000 | 194 000 | 299 000 | 613 000 | 511 000 | 395 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 314 000 | 381 000 | 530 000 | 901 000 | 695 000 | 582 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 192 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 292 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -888 000 | -1 006 000 | -1 004 000 | -405 000 | -416 000 | -416 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -888 000 | -1 006 000 | -1 004 000 | -405 000 | -416 000 | -416 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -744 000 | -862 000 | -860 000 | -260 000 | -272 000 | -124 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 239 000 | 339 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 239 000 | 339 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 557 000 | 653 000 | 775 000 | 585 000 | 543 000 | 386 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 68 000 | 57 000 | 314 000 | 351 000 | 250 000 | 69 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 194 000 | 194 000 | 301 000 | 226 000 | 173 000 | 251 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 819 000 | 904 000 | 1 390 000 | 1 162 000 | 966 000 | 706 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 058 000 | 1 243 000 | 1 390 000 | 1 162 000 | 966 000 | 706 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 314 000 | 381 000 | 530 000 | 901 000 | 695 000 | 582 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 34,0% | 8,3% | -82,7% | 6,5% | -22,2% | |||
| Resultat av driften i % | 73,8% | 6,4% | -37,8% | 2,5% | -8,5% | -1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 1,3 | 2,2 | 2,6 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 88,9% | 55,5% | 69,2% | 55,9% | 67,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 73,8% | 6,4% | -37,8% | 2,5% | -8,5% | -1,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -14,7% | 0,2% | 107,1% | -4,1% | 74,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -14,7% | 0,2% | 107,1% | -4,1% | 74,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 1,9 | 2,1 | 2,7 | 2,3 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,5 | 6,3 | 4,3 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 46,2 | 84,8 | 57,5 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -236,9% | -226,2% | -162,3% | -28,9% | -39,1% | -21,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -465,0% | -144,4% | -54,8% | -12,6% | -16,1% | -7,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,4% | 3,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,3% | -0,4% | -0,3% | -1,1% | -0,7% | -1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -303,3% | -382,4% | -261,3% | |||||
| Gjeldsgrad | -1,4 | -1,4 | -1,6 | -4,5 | -3,6 | -5,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 260,8% | 237,3% | 262,3% | 129,0% | 139,0% | 121,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 76,1% | 89,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 231 000 | 464 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
