Lilland Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 290 510 000 | 260 979 000 | 277 460 000 | 292 053 000 | 263 281 000 | 187 066 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 27 000 | 47 000 | 41 000 | 106 000 | 111 000 | 88 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 290 537 000 | 261 026 000 | 277 502 000 | 292 159 000 | 263 391 000 | 187 154 000 |
|
|
| Varekostnad | 222 356 000 | 188 631 000 | 209 390 000 | 201 159 000 | 175 919 000 | 132 424 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 28 296 000 | 24 508 000 | 23 194 000 | 22 978 000 | 22 839 000 | 19 535 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 821 000 | 2 949 000 | 2 970 000 | 2 962 000 | 2 683 000 | 2 677 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 28 844 000 | 27 766 000 | 34 999 000 | 33 164 000 | 23 610 000 | 17 238 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 282 317 000 | 243 854 000 | 270 553 000 | 260 263 000 | 225 051 000 | 171 874 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 220 000 | 17 172 000 | 6 949 000 | 31 896 000 | 38 340 000 | 15 280 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 814 000 | 578 000 | 457 000 | 3 588 000 | 4 625 000 | 187 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 11 795 000 | 1 272 000 | 2 057 000 | 3 280 000 | 498 000 | 188 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 13 609 000 | 1 850 000 | 2 514 000 | 6 868 000 | 5 123 000 | 375 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 644 000 | 736 000 | 565 000 | 374 000 | 576 000 | 824 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 17 778 000 | 10 105 000 | 6 633 000 | 2 962 000 | 6 739 000 | 2 937 000 |
|
|
| Netto finans | -4 169 000 | -8 255 000 | -4 119 000 | 3 906 000 | -1 616 000 | -2 562 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 051 000 | 8 918 000 | 2 831 000 | 35 802 000 | 36 724 000 | 12 717 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 996 000 | 2 834 000 | 625 000 | 7 871 000 | 8 073 000 | 2 801 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 055 000 | 6 083 000 | 2 206 000 | 27 931 000 | 28 651 000 | 9 916 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 055 000 | 6 083 000 | 2 206 000 | 27 931 000 | 28 651 000 | 9 916 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 055 000 | 6 083 000 | 2 206 000 | 27 931 000 | 28 651 000 | 9 916 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 566 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 566 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 31 048 000 | 31 570 000 | 42 304 000 | 44 848 000 | 39 189 000 | 41 353 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 034 000 | 9 333 000 | 1 547 000 | 1 200 000 | 945 000 | 1 045 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 38 082 000 | 40 903 000 | 43 851 000 | 46 048 000 | 40 134 000 | 42 399 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 128 000 | 4 128 000 | 8 128 000 | 130 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 20 000 | 20 000 | 83 000 | 695 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 148 000 | 4 148 000 | 8 211 000 | 825 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 40 795 000 | 45 051 000 | 52 062 000 | 46 873 000 | 40 134 000 | 42 399 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 78 176 000 | 88 224 000 | 92 170 000 | 72 445 000 | 43 867 000 | 47 604 000 |
|
|
| Sum varelager | 78 176 000 | 88 224 000 | 92 170 000 | 72 445 000 | 43 867 000 | 47 604 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 029 000 | 539 000 | 1 727 000 | 2 571 000 | 2 327 000 | 804 000 |
|
|
| Andre fordringer | 454 000 | 0 | 0 | 51 000 | 3 000 | 1 040 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 483 000 | 539 000 | 1 727 000 | 2 622 000 | 2 330 000 | 1 844 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 47 967 000 | 34 201 000 | 21 990 000 | 55 860 000 | 60 756 000 | 21 279 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 127 625 000 | 122 964 000 | 115 887 000 | 130 927 000 | 106 954 000 | 70 727 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 168 421 000 | 168 015 000 | 167 949 000 | 177 799 000 | 147 088 000 | 113 125 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 11 908 000 | 11 908 000 | 11 908 000 | 11 908 000 | 11 908 000 | 11 908 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 12 108 000 | 12 108 000 | 12 108 000 | 12 108 000 | 12 108 000 | 12 108 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 115 440 000 | 113 385 000 | 107 301 000 | 105 095 000 | 81 165 000 | 52 514 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 115 440 000 | 113 385 000 | 107 301 000 | 105 095 000 | 81 165 000 | 52 514 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 127 547 000 | 125 492 000 | 119 409 000 | 117 203 000 | 93 272 000 | 64 622 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 140 000 | 581 000 | 927 000 | 1 214 000 | 1 117 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 140 000 | 581 000 | 927 000 | 1 214 000 | 1 117 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 115 000 | 12 230 000 | 17 536 000 | 22 071 000 | 21 605 000 | 25 140 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 115 000 | 12 370 000 | 18 117 000 | 22 998 000 | 22 819 000 | 26 257 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 115 000 | 8 230 000 | 13 536 000 | 18 071 000 | 21 605 000 | 25 140 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 18 249 000 | 15 345 000 | 21 629 000 | 12 409 000 | 12 192 000 | 11 484 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 701 000 | 3 275 000 | 970 000 | 8 158 000 | 7 977 000 | 2 633 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 9 397 000 | 9 310 000 | 5 704 000 | 9 823 000 | 7 154 000 | 5 279 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 4 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 411 000 | 2 223 000 | 2 120 000 | 3 209 000 | 3 673 000 | 2 850 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 33 758 000 | 30 153 000 | 30 423 000 | 37 599 000 | 30 996 000 | 22 246 000 |
|
|
| Sum gjeld | 40 873 000 | 42 523 000 | 48 540 000 | 60 597 000 | 53 815 000 | 48 503 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 168 421 000 | 168 015 000 | 167 949 000 | 177 799 000 | 147 088 000 | 113 125 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,0% | 11,3% | 5,5% | 23,9% | 33,4% | |||
| Resultat av driften i % | 2,8% | 6,6% | 2,5% | 10,9% | 14,6% | 8,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 23,5% | 27,7% | 24,5% | 31,1% | 33,2% | 29,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,5% | 7,3% | 3,4% | 13,3% | 16,5% | 8,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,2% | 7,3% | 2,4% | 34,0% | 46,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,6% | 5,0% | 1,9% | 26,5% | 36,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,3 | 10,7 | 12,0 | 12,7 | 11,5 | 9,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,8 | 4,1 | 3,8 | 3,5 | 3,5 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,2 | 0,8 | 1,6 | 2,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,1 | 0,7 | 1,5 | 2,0 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,8 | 2,1 | 2,3 | 2,8 | 4,0 | 2,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 134,7 | 172,1 | 141,5 | 104,1 | 93,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 75,7% | 74,7% | 71,1% | 65,9% | 63,4% | 57,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 43,9% | 48,1% | 43,0% | 40,1% | 35,4% | 34,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,7% | 3,4% | 2,7% | 2,6% | 2,4% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,3% | 0,3% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 120,1% | 105,2% | 92,7% | 128,8% | 173,2% | 101,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,0% | 17,9% | 18,1% | 21,1% | 21,1% | 19,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,2% | 7,4% | 10,8% | 12,9% | 15,5% | 23,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 830 000 | 840 000 | 781 000 | 668 000 | 634 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
