Lier Natur og Landbruks Barnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 732 000 | 1 991 000 | 1 948 000 | 1 961 000 | 1 755 000 | 9 672 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 11 412 000 | 10 827 000 | 10 407 000 | 8 927 000 | 9 411 000 | 108 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 145 000 | 12 818 000 | 12 355 000 | 10 888 000 | 11 166 000 | 9 779 000 |
|
|
| Varekostnad | 235 000 | 248 000 | 203 000 | 188 000 | 142 000 | 199 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 191 000 | 11 193 000 | 9 671 000 | 8 251 000 | 8 532 000 | 7 610 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 311 000 | 320 000 | 226 000 | 230 000 | 237 000 | 172 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 894 000 | 1 640 000 | 2 376 000 | 1 778 000 | 1 281 000 | 1 051 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 13 631 000 | 13 401 000 | 12 476 000 | 10 447 000 | 10 192 000 | 9 032 000 |
|
|
| Driftsresultat | -486 000 | -583 000 | -121 000 | 441 000 | 974 000 | 747 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 109 000 | 69 000 | 19 000 | 5 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 109 000 | 69 000 | 19 000 | 5 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 109 000 | 69 000 | 19 000 | 5 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -377 000 | -513 000 | -102 000 | 446 000 | 986 000 | 759 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -377 000 | -513 000 | -102 000 | 446 000 | 986 000 | 759 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -377 000 | -513 000 | -102 000 | 446 000 | 986 000 | 759 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -377 000 | -513 000 | -102 000 | 446 000 | 986 000 | 759 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 340 000 | 984 000 | 1 023 000 | 841 000 | 1 054 000 | 1 029 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 541 000 | 641 000 | 603 000 | 427 000 | 54 000 | 22 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 881 000 | 1 626 000 | 1 626 000 | 1 268 000 | 1 108 000 | 1 051 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 881 000 | 1 626 000 | 1 626 000 | 1 268 000 | 1 108 000 | 1 051 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 1 000 |
|
|
| Andre fordringer | 770 000 | 680 000 | 870 000 | 717 000 | 573 000 | 364 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 770 000 | 680 000 | 870 000 | 717 000 | 595 000 | 364 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 804 000 | 4 802 000 | 4 850 000 | 5 389 000 | 5 118 000 | 3 451 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 574 000 | 5 482 000 | 5 720 000 | 6 107 000 | 5 712 000 | 3 815 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 455 000 | 7 107 000 | 7 346 000 | 7 374 000 | 6 820 000 | 4 866 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 534 000 | 4 910 000 | 5 424 000 | 5 526 000 | 5 080 000 | 3 667 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 534 000 | 4 910 000 | 5 424 000 | 5 526 000 | 5 080 000 | 3 667 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 534 000 | 4 910 000 | 5 424 000 | 5 526 000 | 5 080 000 | 3 667 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 128 000 | 348 000 | 189 000 | 224 000 | 218 000 | 32 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 695 000 | 756 000 | 691 000 | 604 000 | 644 000 | 483 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 098 000 | 1 093 000 | 1 042 000 | 1 020 000 | 878 000 | 683 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 921 000 | 2 197 000 | 1 922 000 | 1 848 000 | 1 740 000 | 1 198 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 921 000 | 2 197 000 | 1 922 000 | 1 848 000 | 1 740 000 | 1 198 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 455 000 | 7 107 000 | 7 346 000 | 7 374 000 | 6 820 000 | 4 866 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,6% | -7,1% | -1,4% | 6,3% | ||||
| Resultat av driften i % | -3,7% | -4,5% | -1,0% | 4,1% | 8,7% | 7,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,8 | 1,7 | 1,5 | ||||
| Bruttofortjeneste i % | 86,4% | 87,5% | 89,6% | 90,4% | 91,9% | 97,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,9% | -4,0% | -0,8% | 4,1% | 8,8% | 7,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,0% | -9,9% | -1,9% | 8,4% | ||||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -8,0% | -9,9% | -1,9% | 8,4% | ||||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,5 | 3,0 | 3,3 | 3,3 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,5 | 3,0 | 3,3 | 3,3 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,0 | 2,2 | 2,5 | 2,9 | 2,9 | 2,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | ||
| Egenkapitalandel i % | 70,2% | 69,1% | 73,8% | 74,9% | 74,5% | 75,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 34,5% | 38,3% | 43,9% | 50,8% | 45,5% | 37,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 29,8% | 30,9% | 26,2% | 25,1% | 25,5% | 24,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 685 000 | 621 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
