Lier Industrimontasje AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 822 000 | 2 988 000 | 3 074 000 | 3 348 000 | 2 710 000 | 2 904 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 118 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 822 000 | 2 991 000 | 3 074 000 | 3 348 000 | 2 827 000 | 2 904 000 |
|
|
| Varekostnad | 573 000 | 524 000 | 702 000 | 694 000 | 662 000 | 500 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 788 000 | 1 701 000 | 2 071 000 | 2 159 000 | 1 916 000 | 1 935 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 32 000 | 19 000 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 421 000 | 409 000 | 518 000 | 741 000 | 535 000 | 634 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 811 000 | 2 663 000 | 3 320 000 | 3 626 000 | 3 132 000 | 3 080 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 000 | 328 000 | -246 000 | -278 000 | -305 000 | -176 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 11 000 | 327 000 | -246 000 | -278 000 | -305 000 | -176 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 183 000 | -54 000 | -61 000 | -67 000 | -39 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 11 000 | 145 000 | -192 000 | -217 000 | -238 000 | -137 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 000 | 145 000 | -192 000 | -217 000 | -238 000 | -137 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 11 000 | 145 000 | -192 000 | -217 000 | -238 000 | -137 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 183 000 | 128 000 | 67 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 183 000 | 128 000 | 67 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 81 000 | 109 000 | 138 000 | 167 000 | 199 000 | 23 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 81 000 | 109 000 | 138 000 | 167 000 | 199 000 | 23 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 81 000 | 109 000 | 321 000 | 295 000 | 266 000 | 24 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 40 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 40 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 314 000 | 625 000 | 157 000 | 29 000 | 374 000 | 74 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 000 | 0 | 13 000 | 0 | 31 000 | 38 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 314 000 | 625 000 | 170 000 | 29 000 | 405 000 | 112 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 600 000 | 437 000 | 382 000 | 670 000 | 646 000 | 1 296 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 954 000 | 1 062 000 | 552 000 | 698 000 | 1 051 000 | 1 408 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 035 000 | 1 171 000 | 873 000 | 994 000 | 1 317 000 | 1 432 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 510 000 | 498 000 | 354 000 | 546 000 | 763 000 | 1 000 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 510 000 | 498 000 | 354 000 | 546 000 | 763 000 | 1 000 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 540 000 | 528 000 | 384 000 | 576 000 | 793 000 | 1 030 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 80 000 | 37 000 | 63 000 | 35 000 | 85 000 | 36 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 223 000 | 446 000 | 244 000 | 187 000 | 263 000 | 203 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 193 000 | 160 000 | 183 000 | 196 000 | 176 000 | 163 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 496 000 | 643 000 | 490 000 | 418 000 | 524 000 | 402 000 |
|
|
| Sum gjeld | 496 000 | 643 000 | 490 000 | 418 000 | 524 000 | 402 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 035 000 | 1 171 000 | 873 000 | 994 000 | 1 317 000 | 1 432 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,0% | 32,1% | -26,4% | -24,1% | -22,2% | |||
| Resultat av driften i % | 0,4% | 11,0% | -8,0% | -8,3% | -10,8% | -6,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,9 | 3,3 | 2,9 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 79,7% | 82,5% | 77,2% | 79,3% | 75,6% | 82,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,4% | 11,0% | -8,0% | -8,3% | -10,8% | -6,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,1% | 71,7% | -51,3% | -40,6% | -33,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,1% | 31,8% | -40,0% | -31,7% | -26,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,8 | 1,5 | 1,6 | 1,5 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,7 | 1,1 | 1,7 | 2,0 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 1,7 | 1,1 | 1,7 | 2,0 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 0,7 | 0,8 | 1,6 | 1,2 | 3,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 14,3 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 12,6 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,2% | 45,1% | 44,0% | 57,9% | 60,2% | 71,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,1% | 17,7% | 12,5% | 17,2% | 28,1% | 35,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,8% | 0,5% | 0,3% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1147,5% | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,2 | 1,3 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 47,9% | 54,9% | 56,1% | 42,1% | 39,8% | 28,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 823 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
