Liahagen Mek og Rep Verkstad AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 311 000 | 3 314 000 | 3 616 000 | 3 524 000 | 3 141 000 | 3 865 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 33 000 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 311 000 | 3 314 000 | 3 649 000 | 3 524 000 | 3 141 000 | 3 886 000 |
|
|
| Varekostnad | 717 000 | 612 000 | 825 000 | 394 000 | 638 000 | 876 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 017 000 | 2 064 000 | 2 041 000 | 2 216 000 | 2 005 000 | 1 886 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 44 000 | 44 000 | 79 000 | 65 000 | 74 000 | 103 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 753 000 | 688 000 | 801 000 | 781 000 | 696 000 | 741 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 531 000 | 3 408 000 | 3 746 000 | 3 456 000 | 3 413 000 | 3 606 000 |
|
|
| Driftsresultat | -220 000 | -94 000 | -97 000 | 68 000 | -272 000 | 280 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | -1 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -220 000 | -93 000 | -96 000 | 68 000 | -273 000 | 279 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -220 000 | -93 000 | -96 000 | 68 000 | -273 000 | 279 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -220 000 | -93 000 | -96 000 | 68 000 | -273 000 | 279 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -220 000 | -93 000 | -96 000 | 68 000 | -273 000 | 279 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 34 000 | 50 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 88 000 | 132 000 | 176 000 | 245 000 | 64 000 | 122 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 88 000 | 132 000 | 176 000 | 255 000 | 98 000 | 172 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 88 000 | 132 000 | 176 000 | 255 000 | 98 000 | 172 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 289 000 | 353 000 | 399 000 | 597 000 | 231 000 | 206 000 |
|
|
| Sum varelager | 289 000 | 353 000 | 399 000 | 597 000 | 231 000 | 206 000 |
|
|
| Kundefordringer | 309 000 | 390 000 | 476 000 | 311 000 | 525 000 | 690 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 000 | 10 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 319 000 | 400 000 | 485 000 | 319 000 | 533 000 | 699 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 386 000 | 565 000 | 388 000 | 567 000 | 692 000 | 810 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 995 000 | 1 317 000 | 1 272 000 | 1 482 000 | 1 455 000 | 1 715 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 083 000 | 1 449 000 | 1 448 000 | 1 737 000 | 1 553 000 | 1 887 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 512 000 | 731 000 | 824 000 | 920 000 | 852 000 | 1 125 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 512 000 | 731 000 | 824 000 | 920 000 | 852 000 | 1 125 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 612 000 | 831 000 | 924 000 | 1 020 000 | 952 000 | 1 225 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 58 000 | 60 000 | 48 000 | 131 000 | 94 000 | 90 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 221 000 | 270 000 | 258 000 | 191 000 | 324 000 | 410 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 192 000 | 288 000 | 218 000 | 396 000 | 184 000 | 162 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 471 000 | 618 000 | 524 000 | 718 000 | 602 000 | 662 000 |
|
|
| Sum gjeld | 471 000 | 618 000 | 524 000 | 718 000 | 602 000 | 662 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 083 000 | 1 449 000 | 1 448 000 | 1 737 000 | 1 553 000 | 1 887 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -17,3% | -6,4% | -6,0% | 4,1% | -15,8% | |||
| Resultat av driften i % | -6,6% | -2,8% | -2,7% | 1,9% | -8,7% | 7,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,3 | 2,3 | 2,1 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 78,3% | 81,5% | 77,2% | 88,8% | 79,7% | 77,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,6% | -2,8% | -2,6% | 1,9% | -8,7% | 7,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -30,5% | -10,6% | -9,9% | 6,9% | -25,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -30,5% | -10,6% | -9,9% | 6,9% | -25,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,6 | 1,8 | 1,6 | 1,6 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 2,1 | 2,4 | 2,1 | 2,4 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,6 | 1,7 | 1,2 | 2,0 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,9 | 0,7 | 0,8 | 1,1 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,5 | 1,7 | 2,1 | 0,7 | 2,8 | 4,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 161,2 | 221,2 | 217,3 | 378,3 | 123,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 56,5% | 57,3% | 63,8% | 58,7% | 61,3% | 64,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,5% | 25,1% | 25,3% | 28,9% | 30,3% | 31,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 181,3% | 198,0% | 187,5% | 128,1% | 369,7% | 511,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,5% | 42,7% | 36,2% | 41,3% | 38,8% | 35,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 506 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
