Liabakken Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 16 812 000 | 22 667 000 | 32 157 000 | 14 332 000 | 13 835 000 | 14 156 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 16 812 000 | 22 667 000 | 32 157 000 | 14 332 000 | 13 835 000 | 14 156 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 549 000 | 484 000 | 655 000 | 724 000 | 340 000 | 1 204 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 11 741 000 | 10 100 000 | 16 116 000 | 15 640 000 | 11 233 000 | 14 192 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 290 000 | 10 584 000 | 16 771 000 | 16 364 000 | 11 573 000 | 15 396 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 522 000 | 12 083 000 | 15 386 000 | -2 032 000 | 2 262 000 | -1 240 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 507 000 | 267 000 | 118 000 | 103 000 | 108 000 | 91 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 507 000 | 267 000 | 118 000 | 103 000 | 108 000 | 91 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 18 000 | 720 000 | 472 000 | 544 000 | 611 000 |
|
|
| Netto finans | 507 000 | 249 000 | -602 000 | -369 000 | -436 000 | -520 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 029 000 | 12 332 000 | 14 784 000 | -2 401 000 | 1 827 000 | -1 761 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 5 029 000 | 12 332 000 | 14 784 000 | -2 401 000 | 1 827 000 | -1 761 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 029 000 | 12 332 000 | 14 784 000 | -2 401 000 | 1 827 000 | -1 761 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 029 000 | 12 332 000 | 14 784 000 | -2 401 000 | 1 827 000 | -1 761 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 33 000 | 1 000 | 199 000 | 2 000 | 26 000 | 1 000 |
|
|
| Andre fordringer | 422 000 | 344 000 | 262 000 | 1 052 000 | 470 000 | 1 731 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 455 000 | 345 000 | 461 000 | 1 054 000 | 497 000 | 1 733 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 942 000 | 9 117 000 | 1 791 000 | 500 000 | 2 215 000 | 955 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 397 000 | 9 463 000 | 2 252 000 | 1 554 000 | 2 711 000 | 2 687 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 397 000 | 9 463 000 | 2 252 000 | 1 554 000 | 2 711 000 | 2 687 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 13 683 000 | 8 655 000 | -3 678 000 | -18 462 000 | -16 060 000 | -17 887 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 13 683 000 | 8 655 000 | -3 678 000 | -18 462 000 | -16 060 000 | -17 887 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 13 683 000 | 8 655 000 | -3 678 000 | -18 462 000 | -16 060 000 | -17 887 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 1 000 | 85 000 | 83 000 | 113 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 5 205 000 | 16 975 000 | 17 931 000 | 18 887 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 5 205 000 | 16 975 000 | 17 931 000 | 18 887 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 5 206 000 | 17 060 000 | 18 014 000 | 19 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 500 000 | 651 000 | 487 000 | 2 812 000 | 623 000 | 1 302 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | -32 000 | 47 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 212 000 | 157 000 | 237 000 | 143 000 | 166 000 | 225 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 713 000 | 808 000 | 725 000 | 3 041 000 | 840 000 | 1 687 000 |
|
|
| Sum gjeld | 713 000 | 808 000 | 5 930 000 | 20 016 000 | 18 771 000 | 20 574 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 397 000 | 9 463 000 | 2 252 000 | 1 554 000 | 2 711 000 | 2 687 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 42,2% | 210,8% | 814,7% | -90,5% | 87,8% | |||
| Resultat av driften i % | 26,9% | 53,3% | 47,8% | -14,2% | 16,3% | -8,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 3,9 | 16,9 | 6,7 | 5,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 29,9% | 54,5% | 48,2% | -13,5% | 17,1% | -8,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,0% | 495,6% | -133,6% | 13,9% | -10,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 45,0% | 495,6% | -133,6% | 13,9% | -10,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 30,6 | 46,8 | 49,1 | 19,8 | 40,7 | 11,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 20,2 | 11,7 | 3,1 | 0,5 | 3,2 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 20,2 | 11,7 | 3,1 | 0,5 | 3,2 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 19,6 | 11,3 | 2,5 | 0,2 | 2,6 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 95,0% | 91,5% | -163,3% | -1188,0% | -592,4% | -665,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 81,4% | 38,2% | -11,4% | -128,8% | -116,1% | -126,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | -1,6 | -1,1 | -1,2 | -1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,0% | 8,5% | 32,2% | 195,7% | 31,0% | 62,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 231,1% | 1092,3% | 661,4% | 702,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
