Lekehuset Fyllingsdalen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 558 000 | 9 155 000 | 8 915 000 | 9 000 000 | 6 987 000 | 5 771 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 194 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 558 000 | 9 155 000 | 8 915 000 | 9 000 000 | 7 181 000 | 5 771 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 092 000 | 4 870 000 | 4 839 000 | 4 402 000 | 3 103 000 | 3 273 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 270 000 | 1 456 000 | 1 492 000 | 1 342 000 | 1 029 000 | 1 130 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 7 000 | 27 000 | 27 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 231 000 | 1 961 000 | 1 838 000 | 1 833 000 | 1 604 000 | 1 377 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 593 000 | 8 287 000 | 8 176 000 | 7 604 000 | 5 763 000 | 5 800 000 |
|
|
| Driftsresultat | 965 000 | 868 000 | 739 000 | 1 396 000 | 1 418 000 | -29 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 23 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 23 000 | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 10 000 | 24 000 | 31 000 | 45 000 | 36 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 10 000 | 25 000 | 31 000 | 45 000 | 38 000 |
|
|
| Netto finans | 19 000 | -1 000 | -25 000 | -31 000 | -45 000 | -38 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 985 000 | 866 000 | 714 000 | 1 365 000 | 1 373 000 | -67 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 216 000 | 193 000 | 157 000 | 306 000 | 287 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 768 000 | 673 000 | 557 000 | 1 059 000 | 1 086 000 | -67 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 768 000 | 673 000 | 557 000 | 1 059 000 | 1 086 000 | -67 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 768 000 | 673 000 | 557 000 | 1 059 000 | 1 086 000 | -67 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 34 000 | 61 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 34 000 | 61 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 12 000 | 39 000 | 66 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 816 000 | 1 874 000 | 2 034 000 | 2 070 000 | 1 568 000 | 1 042 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 816 000 | 1 874 000 | 2 034 000 | 2 070 000 | 1 568 000 | 1 042 000 |
|
|
| Kundefordringer | 28 000 | 63 000 | 45 000 | 22 000 | 52 000 | 15 000 |
|
|
| Andre fordringer | 11 000 | 11 000 | 345 000 | 205 000 | 15 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 262 000 | 1 164 000 | 1 314 000 | 1 490 000 | 808 000 | 219 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 301 000 | 1 238 000 | 1 703 000 | 1 717 000 | 875 000 | 242 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 924 000 | 3 162 000 | 1 668 000 | 2 650 000 | 1 276 000 | 747 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 041 000 | 6 274 000 | 5 405 000 | 6 437 000 | 3 720 000 | 2 032 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 061 000 | 6 294 000 | 5 425 000 | 6 449 000 | 3 759 000 | 2 098 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 077 000 | 3 309 000 | 2 635 000 | 2 078 000 | 1 019 000 | -67 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 077 000 | 3 309 000 | 2 635 000 | 2 078 000 | 1 019 000 | -67 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 101 000 | 3 333 000 | 2 660 000 | 2 103 000 | 1 043 000 | -43 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 81 000 | 244 000 | 407 000 | 569 000 | 732 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 81 000 | 244 000 | 407 000 | 570 000 | 732 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 81 000 | 244 000 | 407 000 | 569 000 | 732 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 169 000 | 956 000 | 1 122 000 | 1 436 000 | 960 000 | 906 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 216 000 | 193 000 | 157 000 | 307 000 | 287 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 393 000 | 456 000 | 380 000 | 408 000 | 49 000 | 280 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 877 000 | 849 000 | 442 000 | 1 342 000 | 568 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 305 000 | 426 000 | 420 000 | 447 000 | 281 000 | 222 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 960 000 | 2 880 000 | 2 521 000 | 3 940 000 | 2 145 000 | 1 408 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 960 000 | 2 961 000 | 2 765 000 | 4 347 000 | 2 715 000 | 2 140 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 061 000 | 6 294 000 | 5 425 000 | 6 449 000 | 3 759 000 | 2 098 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,8% | 15,0% | 12,4% | 27,4% | 48,4% | |||
| Resultat av driften i % | 11,3% | 9,5% | 8,3% | 15,5% | 19,7% | -0,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,6 | 1,5 | 1,8 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,2% | 46,8% | 45,7% | 51,1% | 55,6% | 43,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,5% | 9,6% | 8,3% | 15,5% | 19,7% | -0,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 26,5% | 28,9% | 30,0% | 86,8% | 274,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,7% | 22,5% | 23,4% | 67,3% | 217,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,7 | 6,3 | 6,0 | 6,7 | 7,0 | 5,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,2 | 2,1 | 1,6 | 1,7 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,1 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,3 | 2,6 | 2,4 | 2,1 | 2,0 | 3,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 162,3 | 144,4 | 152,7 | 148,8 | 151,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,1% | 53,0% | 49,0% | 32,6% | 27,7% | -2,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 47,9% | 36,4% | 29,8% | 23,4% | 14,5% | -0,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 36,6% | 11,3% | 10,7% | 4,8% | 2,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 224,7% | 181,1% | 141,8% | 120,7% | 100,4% | 59,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,9 | 1,0 | 2,1 | 2,6 | -49,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,9% | 45,8% | 46,5% | 61,1% | 57,1% | 67,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 1,3% | 4,5% | 6,3% | 15,2% | 34,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
