Leica Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 216 625 000 | 299 981 000 | 329 104 000 | 289 271 000 | 249 014 000 | 277 631 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 753 000 | 14 731 000 | 6 073 000 | 4 135 000 | 5 431 000 | 4 153 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 217 378 000 | 314 712 000 | 335 177 000 | 293 406 000 | 254 445 000 | 281 783 000 |
|
|
| Varekostnad | 74 400 000 | 132 800 000 | 152 420 000 | 120 072 000 | 103 198 000 | 108 244 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 54 930 000 | 58 465 000 | 58 565 000 | 53 750 000 | 53 038 000 | 55 935 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 24 052 000 | 24 027 000 | 23 362 000 | 23 351 000 | 23 499 000 | 18 992 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 17 600 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 61 498 000 | 36 724 000 | 82 332 000 | 71 475 000 | 83 229 000 | 65 238 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 214 880 000 | 252 016 000 | 334 279 000 | 268 648 000 | 262 964 000 | 248 409 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 498 000 | 62 696 000 | 898 000 | 24 758 000 | -8 519 000 | 33 374 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 1 173 000 | 1 608 000 | 2 383 000 | 1 176 000 | 4 409 000 | 4 133 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 168 000 | 3 279 000 | 709 000 | 28 000 | 287 000 | 386 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 14 619 000 | 6 361 000 | 13 285 000 | 5 047 000 | 25 553 000 | 9 494 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 30 716 000 | 30 946 000 | 16 377 000 | 28 238 000 | 35 010 000 | 36 092 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 11 459 000 | 11 322 000 | 9 293 000 | 6 757 000 | 7 518 000 | 5 921 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 18 315 000 | 16 679 000 | 44 234 000 | 8 255 000 | 12 107 000 | 10 584 000 |
|
|
| Netto finans | 12 401 000 | 14 267 000 | -27 857 000 | 19 983 000 | 22 903 000 | 25 508 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 14 898 000 | 76 963 000 | -26 959 000 | 44 742 000 | 14 384 000 | 58 882 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 725 000 | 13 635 000 | -355 000 | 5 258 000 | -878 000 | 6 279 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 16 623 000 | 63 328 000 | -26 604 000 | 39 484 000 | 15 262 000 | 52 604 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 16 623 000 | 63 328 000 | -26 604 000 | 40 898 000 | 16 226 000 | 52 604 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 1 781 000 | 209 000 | 2 561 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 9 798 000 | 7 503 000 | 14 071 000 | 4 427 000 | 4 954 000 | 4 023 000 |
|
|
| Goodwill | 3 630 000 | 1 966 000 | 434 000 | 3 106 000 | 4 200 000 | 830 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 15 209 000 | 9 678 000 | 17 065 000 | 7 533 000 | 9 155 000 | 4 854 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 221 333 000 | 234 581 000 | 241 970 000 | 231 757 000 | 250 394 000 | 251 901 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 14 134 000 | 16 014 000 | 7 029 000 | 16 430 000 | 18 244 000 | 20 108 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 235 467 000 | 250 594 000 | 248 999 000 | 248 187 000 | 268 638 000 | 272 009 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 62 202 000 | 63 029 000 | 50 421 000 | 50 037 000 | 48 861 000 | 37 479 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 18 978 000 | 21 087 000 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 003 000 | 3 003 000 | 3 033 000 | 3 030 000 | 3 030 000 | 3 030 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 164 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 84 183 000 | 87 119 000 | 53 454 000 | 54 067 000 | 51 907 000 | 40 673 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 334 859 000 | 347 391 000 | 319 518 000 | 309 788 000 | 329 700 000 | 317 536 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 71 183 000 | 81 112 000 | 94 739 000 | 86 965 000 | 80 502 000 | 56 990 000 |
|
|
| Sum varelager | 71 183 000 | 81 112 000 | 94 739 000 | 86 965 000 | 80 502 000 | 56 990 000 |
|
|
| Kundefordringer | 19 585 000 | 21 264 000 | 33 259 000 | 19 245 000 | 17 597 000 | 26 712 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 131 000 | 22 317 000 | 10 712 000 | 13 937 000 | 15 054 000 | 14 195 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 27 716 000 | 43 581 000 | 43 971 000 | 33 182 000 | 32 651 000 | 40 907 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 165 120 000 | 187 821 000 | 166 264 000 | 190 747 000 | 169 086 000 | 165 538 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 35 420 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 006 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 200 539 000 | 187 821 000 | 166 264 000 | 190 747 000 | 169 086 000 | 167 544 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 54 072 000 | 48 991 000 | 37 826 000 | 49 145 000 | 31 814 000 | 49 455 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 353 511 000 | 361 505 000 | 342 800 000 | 360 039 000 | 314 053 000 | 314 896 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 688 370 000 | 708 896 000 | 662 318 000 | 669 827 000 | 643 753 000 | 632 432 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 036 000 | 1 902 000 | 1 902 000 | 1 902 000 | 1 902 000 | 1 902 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 036 000 | 1 902 000 | 1 902 000 | 1 902 000 | 1 902 000 | 1 902 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 423 360 000 | 404 488 000 | 343 709 000 | 368 368 000 | 327 995 000 | 317 174 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 423 360 000 | 404 488 000 | 343 709 000 | 368 368 000 | 327 995 000 | 317 174 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 425 395 000 | 406 390 000 | 345 611 000 | 370 270 000 | 329 897 000 | 319 076 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 918 000 | 1 152 000 | 1 621 000 | 2 402 000 | 3 070 000 | 3 955 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 2 873 000 | 2 302 000 | 2 715 000 | 500 000 | 537 000 | 537 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 791 000 | 3 454 000 | 4 336 000 | 2 902 000 | 3 607 000 | 4 492 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 196 435 000 | 209 707 000 | 223 942 000 | 223 510 000 | 239 133 000 | 218 816 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 200 226 000 | 213 161 000 | 228 278 000 | 226 412 000 | 242 740 000 | 223 308 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 189 907 000 | 201 756 000 | 217 942 000 | 223 510 000 | 238 762 000 | 218 816 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 13 102 000 | 25 585 000 | 29 531 000 | 24 814 000 | 18 177 000 | 25 774 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 729 000 | 6 782 000 | 6 610 000 | 4 752 000 | 1 000 | 7 102 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 452 000 | 6 138 000 | 7 770 000 | 5 498 000 | 6 100 000 | 5 579 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 40 467 000 | 50 841 000 | 44 517 000 | 38 082 000 | 44 339 000 | 49 092 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 62 750 000 | 89 346 000 | 88 428 000 | 73 146 000 | 71 117 000 | 90 047 000 |
|
|
| Sum gjeld | 262 976 000 | 302 507 000 | 316 706 000 | 299 558 000 | 313 857 000 | 313 355 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 688 370 000 | 708 896 000 | 662 318 000 | 669 827 000 | 643 753 000 | 632 432 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,8% | 13,7% | 2,6% | 8,1% | 4,2% | |||
| Resultat av driften i % | 1,1% | 19,9% | 0,3% | 8,4% | -3,3% | 11,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 65,7% | 55,7% | 53,7% | 58,5% | 58,6% | 61,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,3% | 29,8% | 5,2% | 18,1% | 10,4% | 24,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,6% | 20,5% | -7,5% | 12,8% | 4,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,0% | 16,8% | -7,4% | 11,7% | 5,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,0 | 5,4 | 5,7 | 5,5 | 4,8 | 5,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,6 | 4,0 | 3,9 | 4,9 | 4,4 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,5 | 3,1 | 2,8 | 3,7 | 3,3 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,5 | 0,4 | 0,7 | 0,4 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,0 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | 1,3 | 1,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 368,5 | 238,4 | 214,6 | 251,0 | 239,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,8% | 57,3% | 52,2% | 55,3% | 51,2% | 50,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 195,7% | 129,1% | 103,1% | 126,2% | 129,7% | 113,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,3% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 408,5% | 335,5% | 268,5% | 329,9% | 301,8% | 394,5% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,1% | 12,6% | 13,4% | 10,9% | 11,0% | 14,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,1% | 30,1% | 34,5% | 33,8% | 37,7% | 35,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
