Laxevaag Tankers Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 28 000 | 84 000 | 85 000 | 48 000 | 43 000 | 46 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 28 000 | 84 000 | 85 000 | 48 000 | 43 000 | 46 000 |
|
|
| Driftsresultat | -28 000 | -84 000 | -85 000 | -48 000 | -43 000 | -46 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 50 000 000 | 0 | 50 000 000 | 50 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 2 881 000 | 2 658 000 | 1 643 000 | 890 000 | 964 000 | 1 083 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 37 000 | 33 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 141 000 | 31 000 | 112 000 | 33 000 | 0 | 12 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 53 059 000 | 2 722 000 | 51 759 000 | 50 923 000 | 964 000 | 1 095 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 597 000 | 2 396 000 | 1 496 000 | 847 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 50 462 000 | 326 000 | 50 263 000 | 50 076 000 | 935 000 | 1 095 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 50 432 000 | 242 000 | 50 178 000 | 50 027 000 | 892 000 | 1 049 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 95 000 | 53 000 | 39 000 | 6 000 | 196 000 | 231 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 50 337 000 | 189 000 | 50 139 000 | 50 021 000 | 696 000 | 818 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 50 337 000 | 189 000 | 50 139 000 | 50 021 000 | 696 000 | 818 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 25 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 25 337 000 | 189 000 | 50 139 000 | 50 021 000 | 696 000 | 818 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 6 746 000 | 6 746 000 | 6 746 000 | 6 684 000 | 6 684 000 | 5 989 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 746 000 | 6 746 000 | 6 746 000 | 6 684 000 | 6 684 000 | 5 989 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 746 000 | 6 746 000 | 6 746 000 | 6 684 000 | 6 684 000 | 5 989 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 75 594 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 128 475 000 | 0 | 91 816 000 | 88 172 000 | 38 174 000 | 50 560 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 128 475 000 | 75 594 000 | 91 816 000 | 88 172 000 | 38 174 000 | 50 560 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 333 000 | 1 158 000 | 1 105 000 | 973 000 | 988 000 | 968 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 129 808 000 | 76 752 000 | 92 920 000 | 89 145 000 | 39 162 000 | 51 528 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 136 553 000 | 83 498 000 | 99 666 000 | 95 829 000 | 45 846 000 | 57 516 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 67 860 000 | 42 523 000 | 61 134 000 | 38 995 000 | 8 974 000 | 40 578 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 67 860 000 | 42 523 000 | 61 134 000 | 38 995 000 | 8 974 000 | 40 578 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 68 060 000 | 42 723 000 | 61 334 000 | 39 195 000 | 9 174 000 | 40 778 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 95 000 | 53 000 | 22 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 40 605 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 20 000 000 | 10 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 68 282 000 | 0 | 38 194 000 | 36 512 000 | 26 556 000 | 16 622 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 116 000 | 117 000 | 116 000 | 116 000 | 116 000 | 116 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 68 493 000 | 40 775 000 | 38 332 000 | 56 634 000 | 36 672 000 | 16 738 000 |
|
|
| Sum gjeld | 68 493 000 | 40 775 000 | 38 332 000 | 56 634 000 | 36 672 000 | 16 738 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 136 553 000 | 83 498 000 | 99 666 000 | 95 829 000 | 45 846 000 | 57 516 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 48,2% | 2,9% | 52,9% | 71,8% | 1,8% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 91,0% | 0,5% | 99,8% | 206,9% | 3,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 90,9% | 0,4% | 99,8% | 206,8% | 2,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,9 | 2,4 | 1,6 | 1,1 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 1,9 | 2,4 | 1,6 | 1,1 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,8% | 51,2% | 61,5% | 40,9% | 20,0% | 70,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | 0,7% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,0 | 0,6 | 1,4 | 4,0 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,2% | 48,8% | 38,5% | 59,1% | 80,0% | 29,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
