Lars Monsen Gear AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 6 886 000 | 26 713 000 | 22 745 000 | 21 216 000 | 14 300 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 800 000 | 11 133 000 | 18 747 000 | 14 096 000 | 32 000 | 21 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 800 000 | 18 019 000 | 45 460 000 | 36 840 000 | 21 247 000 | 14 321 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 4 286 000 | 17 804 000 | 12 629 000 | 13 049 000 | 7 793 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 908 000 | 6 275 000 | 12 957 000 | 11 720 000 | 9 099 000 | 5 749 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 673 000 | 4 357 000 | 2 713 000 | 1 577 000 | 1 373 000 | 1 206 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 950 000 | 10 955 000 | 13 046 000 | 9 645 000 | 9 517 000 | 6 101 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 13 531 000 | 25 873 000 | 46 520 000 | 35 571 000 | 33 038 000 | 20 849 000 |
|
|
| Driftsresultat | -8 731 000 | -7 854 000 | -1 060 000 | 1 269 000 | -11 791 000 | -6 528 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 316 000 | 248 000 | 99 000 | 37 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 539 000 | 157 000 | 43 000 | 13 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 19 000 | 22 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 539 000 | 474 000 | 310 000 | 134 000 | 50 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 761 000 | 3 861 000 | 2 420 000 | 1 619 000 | 1 601 000 | 1 135 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 772 000 | 3 971 000 | 2 623 000 | 1 830 000 | 1 842 000 | 1 347 000 |
|
|
| Netto finans | -2 772 000 | -3 432 000 | -2 149 000 | -1 520 000 | -1 708 000 | -1 297 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -11 504 000 | -11 286 000 | -3 208 000 | -251 000 | -13 497 000 | -7 825 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -11 504 000 | -11 286 000 | -3 208 000 | -251 000 | -13 497 000 | -7 825 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -11 504 000 | -11 286 000 | -3 208 000 | -251 000 | -13 497 000 | -7 825 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -11 504 000 | -11 286 000 | -3 208 000 | -251 000 | -13 497 000 | -7 826 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 22 120 000 | 24 870 000 | 22 220 000 | 12 800 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 22 120 000 | 24 870 000 | 22 220 000 | 12 800 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 353 000 | 510 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 923 000 | 2 930 000 | 4 503 000 | 5 870 000 | 5 085 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 923 000 | 2 930 000 | 4 503 000 | 6 223 000 | 5 595 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 202 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 202 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 22 322 000 | 25 793 000 | 25 150 000 | 17 303 000 | 6 223 000 | 5 595 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 4 000 000 | 10 512 000 | 13 960 000 | 19 623 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 4 000 000 | 10 512 000 | 13 960 000 | 19 623 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 1 860 000 | 1 072 000 | 90 000 | 1 805 000 |
|
|
| Andre fordringer | 303 000 | 7 080 000 | 9 294 000 | 7 176 000 | 6 674 000 | 1 434 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 953 000 | 1 904 000 | 1 867 000 |
|
|
| Sum fordringer | 303 000 | 7 080 000 | 11 153 000 | 9 201 000 | 8 668 000 | 5 106 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 194 000 | 115 000 | 356 000 | 536 000 | 414 000 | 294 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 498 000 | 7 195 000 | 15 509 000 | 20 248 000 | 23 041 000 | 25 023 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 22 819 000 | 32 988 000 | 40 658 000 | 37 551 000 | 29 265 000 | 30 618 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 17 816 000 | 17 816 000 | 17 816 000 | 17 816 000 | 15 300 000 | 14 280 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 17 816 000 | 17 816 000 | 17 816 000 | 17 816 000 | 21 220 000 | 14 280 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -38 031 000 | -26 527 000 | -15 241 000 | -12 033 000 | -15 186 000 | -3 069 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -38 031 000 | -26 527 000 | -15 241 000 | -12 033 000 | -15 186 000 | -3 069 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -20 215 000 | -8 711 000 | 2 575 000 | 5 783 000 | 6 034 000 | 11 211 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 16 473 000 | 13 824 000 | 19 694 000 | 14 182 000 | 14 744 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 19 940 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 39 654 000 | 21 846 000 | 5 000 000 | 0 | 478 000 | 601 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 39 654 000 | 21 846 000 | 5 000 000 | 0 | 478 000 | 601 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 19 714 000 | 21 473 000 | 18 824 000 | 19 694 000 | 14 660 000 | 15 345 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 489 000 | 1 187 000 | 7 651 000 | 2 962 000 | 5 262 000 | 2 796 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 201 000 | 4 970 000 | 3 534 000 | 2 104 000 | 550 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 890 000 | 1 993 000 | 6 638 000 | 5 579 000 | 1 205 000 | 716 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 379 000 | 19 854 000 | 33 083 000 | 31 769 000 | 22 753 000 | 18 806 000 |
|
|
| Sum gjeld | 43 033 000 | 41 700 000 | 38 083 000 | 31 769 000 | 23 231 000 | 19 407 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 22 819 000 | 32 988 000 | 40 658 000 | 37 551 000 | 29 265 000 | 30 618 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -31,3% | -19,9% | -1,5% | 4,7% | -38,9% | |||
| Resultat av driften i % | -181,9% | -43,6% | -2,3% | 3,4% | -55,5% | -45,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,5 | 1,2 | 1,1 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,8% | 33,4% | 44,5% | 38,5% | 45,5% | |||
| Overskuddsgrad i % | -181,9% | -40,6% | -1,3% | 4,3% | -54,9% | -45,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 79,5% | 367,9% | -76,8% | -4,2% | -156,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 79,5% | 367,9% | -76,8% | -4,2% | -156,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,3 | 2,9 | 3,5 | 3,1 | 2,3 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 1,0 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,5 | 1,2 | 0,9 | 0,4 | ||||
| Lagertid i antall dager | 168,0 | 146,7 | 348,8 | 463,2 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -88,6% | -26,4% | 6,3% | 15,4% | 20,6% | 36,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -421,1% | -48,3% | 5,7% | 15,7% | 28,4% | 78,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,9% | 7,6% | 0,0% | 48,6% | 32,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 2,0% | 3,3% | 3,0% | 1,0% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -439,4% | -109,6% | 2,1% | 31,7% | ||||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -4,8 | 14,8 | 5,5 | 3,9 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,8% | 60,2% | 81,4% | 84,6% | 77,7% | 61,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 173,8% | 66,2% | 12,3% | 0,0% | 1,6% | 2,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 093 000 | 937 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
