Lars Gulbjørnrud Fjellsprengning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 59 000 | 2 375 000 | 245 000 | 1 045 000 | 1 023 000 | 87 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 185 000 | 0 | 0 | 54 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 59 000 | 2 375 000 | 430 000 | 1 045 000 | 1 023 000 | 141 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 000 | 378 000 | -116 000 | 3 000 | 10 000 | 27 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 53 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 107 000 | 77 000 | 97 000 | 76 000 | 95 000 | 120 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 191 000 | 651 000 | 404 000 | 670 000 | 456 000 | 744 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 304 000 | 1 111 000 | 385 000 | 749 000 | 614 000 | 891 000 |
|
|
| Driftsresultat | -245 000 | 1 264 000 | 45 000 | 296 000 | 409 000 | -750 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 19 000 | 0 | 0 | 2 000 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 000 | 0 | 0 | 2 000 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Netto finans | -19 000 | 0 | 0 | -2 000 | -4 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -264 000 | 1 264 000 | 45 000 | 294 000 | 404 000 | -755 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 129 000 | 0 | 65 000 | 110 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -264 000 | 1 135 000 | 45 000 | 229 000 | 295 000 | -755 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -264 000 | 1 135 000 | 45 000 | 229 000 | 100 000 | -755 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -264 000 | 1 135 000 | 45 000 | 229 000 | 100 000 | -755 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 242 000 | 283 000 | 193 000 | 0 | 337 000 | 422 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 54 000 | 0 | 6 000 | 296 000 | 34 000 | 45 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 296 000 | 283 000 | 199 000 | 296 000 | 371 000 | 466 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 291 000 | 1 797 000 | 804 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 296 000 | 1 797 000 | 804 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 592 000 | 2 079 000 | 1 003 000 | 296 000 | 371 000 | 466 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 280 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 280 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 131 000 | 79 000 | 322 000 | 90 000 | 1 018 000 | 312 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 16 000 | 1 230 000 | 0 | 108 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 131 000 | 79 000 | 339 000 | 1 320 000 | 1 018 000 | 420 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 117 000 | 714 000 | 129 000 | 12 000 | 218 000 | 7 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 248 000 | 793 000 | 748 000 | 1 332 000 | 1 236 000 | 426 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 839 000 | 2 872 000 | 1 750 000 | 1 627 000 | 1 607 000 | 893 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 755 000 | 2 019 000 | 884 000 | 664 000 | 435 000 | 335 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 755 000 | 2 019 000 | 884 000 | 664 000 | 435 000 | 335 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 785 000 | 2 049 000 | 914 000 | 694 000 | 465 000 | 365 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 49 000 | 0 | 27 000 | 105 000 | 183 000 | 2 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 49 000 | 0 | 66 000 | 144 000 | 222 000 | 41 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 000 | 531 000 | 771 000 | 615 000 | 625 000 | 505 000 |
|
|
| Betalbar skatt | -3 000 | 167 000 | 0 | 0 | 110 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 000 | 126 000 | 0 | -16 000 | 180 000 | -18 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 191 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 000 | 824 000 | 771 000 | 790 000 | 920 000 | 487 000 |
|
|
| Sum gjeld | 55 000 | 824 000 | 837 000 | 934 000 | 1 142 000 | 528 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 839 000 | 2 872 000 | 1 750 000 | 1 627 000 | 1 607 000 | 893 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -10,4% | 54,7% | 2,7% | 18,3% | 32,6% | |||
| Resultat av driften i % | -415,3% | 53,2% | 10,5% | 28,3% | 40,0% | -531,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 1,0 | 0,3 | 0,6 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 89,8% | 84,1% | 147,3% | 99,7% | 99,0% | 69,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -415,3% | 53,2% | 10,5% | 28,3% | 40,0% | -531,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -13,8% | 85,3% | 5,6% | 50,7% | 97,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -13,8% | 76,6% | 5,6% | 39,5% | 24,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 475,0 | 19,3 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 41,3 | 1,0 | 1,0 | 1,7 | 1,3 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 41,3 | 1,0 | 0,6 | 1,7 | 1,3 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 19,5 | 0,9 | 0,2 | 0,0 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | -0,4 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 133,3 | -434,5 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 97,1% | 71,3% | 52,2% | 42,7% | 28,9% | 40,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3025,4% | 86,3% | 212,6% | 66,4% | 45,5% | 258,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 0,0% | 12,7% | 6,5% | 5,1% | 12,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 0,4% | 0,5% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -8,2% | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,4 | 0,9 | 1,3 | 2,5 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 28,7% | 44,1% | 48,6% | 57,2% | 54,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,7% | 0,0% | 3,8% | 8,9% | 13,8% | 4,6% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
