Langeland Ski- og Fritidssenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 615 000 | 1 594 000 | 1 612 000 | 1 498 000 | 1 635 000 | 1 142 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 528 000 | 482 000 | 365 000 | 141 000 | 121 000 | 153 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 143 000 | 2 075 000 | 1 977 000 | 1 639 000 | 1 755 000 | 1 295 000 |
|
|
| Varekostnad | 426 000 | 388 000 | 447 000 | 400 000 | 310 000 | 244 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 23 000 | 6 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 879 000 | 701 000 | 581 000 | 544 000 | 538 000 | 381 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 613 000 | 591 000 | 586 000 | 648 000 | 540 000 | 395 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 941 000 | 1 686 000 | 1 615 000 | 1 592 000 | 1 388 000 | 1 020 000 |
|
|
| Driftsresultat | 202 000 | 389 000 | 362 000 | 47 000 | 367 000 | 275 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 202 000 | 151 000 | 48 000 | 16 000 | 6 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 202 000 | 151 000 | 48 000 | 16 000 | 6 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 000 |
|
|
| Netto finans | 202 000 | 151 000 | 48 000 | 16 000 | 6 000 | -47 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 404 000 | 540 000 | 410 000 | 63 000 | 373 000 | 228 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 404 000 | 540 000 | 410 000 | 63 000 | 373 000 | 228 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 404 000 | 540 000 | 410 000 | 63 000 | 1 413 000 | -1 422 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 404 000 | 540 000 | 410 000 | 63 000 | 1 413 000 | 1 878 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 521 000 | 5 945 000 | 3 532 000 | 3 552 000 | 3 904 000 | 5 286 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 976 000 | 1 100 000 | 1 302 000 | 1 596 000 | 1 890 000 | 2 418 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 27 000 | 49 000 | 44 000 | 62 000 | 79 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 524 000 | 7 094 000 | 4 878 000 | 5 209 000 | 5 873 000 | 7 704 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 8 524 000 | 7 094 000 | 4 878 000 | 5 209 000 | 5 873 000 | 7 704 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 20 000 | 19 000 | 8 000 | 3 000 | 26 000 |
|
|
| Andre fordringer | 66 000 | 12 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 66 000 | 31 000 | 19 000 | 8 000 | 4 000 | 26 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 871 000 | 4 987 000 | 5 059 000 | 4 267 000 | 3 500 000 | 978 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 937 000 | 5 018 000 | 5 078 000 | 4 274 000 | 3 503 000 | 1 003 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 461 000 | 12 112 000 | 9 956 000 | 9 484 000 | 9 376 000 | 8 707 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 042 000 | 1 042 000 | 1 042 000 | 1 042 000 | 1 042 000 | 1 042 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 142 000 | 1 142 000 | 1 142 000 | 1 142 000 | 1 142 000 | 1 142 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 638 000 | 9 235 000 | 8 695 000 | 8 285 000 | 8 222 000 | 6 808 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 638 000 | 9 235 000 | 8 695 000 | 8 285 000 | 8 222 000 | 6 808 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 780 000 | 10 376 000 | 9 836 000 | 9 427 000 | 9 363 000 | 7 950 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 312 000 | 1 729 000 | 61 000 | 0 | 0 | 400 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 312 000 | 1 729 000 | 61 000 | 0 | 0 | 400 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 10 000 | 3 000 | 30 000 | 49 000 | 13 000 | 60 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 3 000 | 8 000 | 8 000 | 0 | 223 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 359 000 | 0 | 21 000 | 0 | 0 | 75 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 369 000 | 6 000 | 59 000 | 57 000 | 13 000 | 358 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 681 000 | 1 735 000 | 120 000 | 57 000 | 13 000 | 758 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 461 000 | 12 112 000 | 9 956 000 | 9 484 000 | 9 376 000 | 8 707 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,2% | 4,9% | 4,2% | 0,7% | 4,1% | |||
| Resultat av driften i % | 9,4% | 18,7% | 18,3% | 2,9% | 20,9% | 21,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 73,6% | 75,7% | 72,3% | 73,3% | 81,0% | 78,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 18,9% | 26,0% | 20,7% | 3,8% | 21,3% | 22,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,8% | 5,3% | 4,3% | 0,7% | 4,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,8% | 5,3% | 4,3% | 0,7% | 16,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 93,2 | 345,8 | 1977,0 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 13,4 | 836,3 | 86,1 | 75,0 | 269,5 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 13,4 | 836,3 | 86,1 | 75,0 | 269,5 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 13,2 | 831,2 | 85,7 | 74,9 | 269,2 | 2,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,1% | 85,7% | 98,8% | 99,4% | 99,9% | 91,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 503,0% | 500,0% | 497,5% | 575,2% | 533,5% | 613,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,0% | 2,0% | 0,0% | 0,0% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,7% | 0,0% | 0,6% | 0,6% | 0,1% | 4,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 17,2% | 14,3% | 0,6% | 0,0% | 0,0% | 4,6% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
