Langdalen Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 500 560 000 | 448 914 000 | 346 774 000 | 233 982 000 | 186 766 000 | 301 110 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 177 000 | 751 000 | 609 000 | 4 238 000 | 6 366 000 | 2 154 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 501 737 000 | 449 666 000 | 347 383 000 | 238 220 000 | 193 132 000 | 303 264 000 |
|
|
| Varekostnad | 319 746 000 | 296 216 000 | 225 257 000 | 152 640 000 | 132 060 000 | 204 851 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 93 386 000 | 77 694 000 | 62 623 000 | 42 091 000 | 44 070 000 | 56 602 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 630 000 | 10 941 000 | 10 855 000 | 9 396 000 | 8 119 000 | 7 645 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 205 000 | 1 170 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 49 257 000 | 38 725 000 | 32 712 000 | 23 988 000 | 26 824 000 | 35 357 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 471 019 000 | 423 576 000 | 331 447 000 | 228 320 000 | 212 243 000 | 304 455 000 |
|
|
| Driftsresultat | 30 718 000 | 26 090 000 | 15 936 000 | 9 900 000 | -19 111 000 | -1 191 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 87 000 | 74 000 | 45 000 | 23 000 | 121 000 | 218 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 074 000 | 727 000 | 810 000 | 2 455 000 | 0 | 1 130 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 161 000 | 801 000 | 855 000 | 2 478 000 | 121 000 | 1 348 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 677 000 | 5 528 000 | 3 695 000 | 2 579 000 | 2 853 000 | 3 844 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 640 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 888 000 | 7 486 000 | 4 840 000 | 3 191 000 | 4 141 000 | 3 859 000 |
|
|
| Netto finans | -5 727 000 | -6 685 000 | -3 985 000 | -713 000 | -4 020 000 | -2 511 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 24 992 000 | 19 405 000 | 11 951 000 | 9 188 000 | -23 130 000 | -3 702 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 850 000 | 5 174 000 | 3 506 000 | 2 100 000 | -4 486 000 | -429 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 19 142 000 | 14 231 000 | 8 445 000 | 7 087 000 | -18 644 000 | -3 273 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 18 038 000 | 12 972 000 | 7 516 000 | 6 351 000 | -17 479 000 | -3 313 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 2 803 000 | 0 | 0 | 11 925 000 | 4 048 000 | 4 500 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 2 981 000 | 7 889 000 | 13 496 000 | 3 864 000 | 6 399 000 | 10 061 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 784 000 | 7 889 000 | 13 496 000 | 15 789 000 | 10 447 000 | 14 561 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 140 161 000 | 128 057 000 | 124 857 000 | 125 529 000 | 124 107 000 | 121 651 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 3 858 000 | 4 472 000 | 4 937 000 | 6 290 000 | 4 523 000 | 5 088 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 144 018 000 | 132 528 000 | 129 793 000 | 131 820 000 | 128 630 000 | 126 739 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 255 000 | 259 000 | 259 000 | 259 000 | 1 242 000 | 1 882 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 7 003 000 | 5 910 000 | 5 368 000 | 5 159 000 | 5 319 000 | 404 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 258 000 | 6 169 000 | 5 628 000 | 5 419 000 | 6 562 000 | 2 287 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 157 060 000 | 146 586 000 | 148 917 000 | 153 027 000 | 145 639 000 | 143 587 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 13 435 000 | 13 869 000 | 11 543 000 | 5 834 000 | 4 186 000 | 8 352 000 |
|
|
| Sum varelager | 13 435 000 | 13 869 000 | 11 543 000 | 5 834 000 | 4 186 000 | 8 352 000 |
|
|
| Kundefordringer | 39 254 000 | 44 852 000 | 29 574 000 | 20 943 000 | 11 784 000 | 48 900 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 039 000 | 8 130 000 | 5 030 000 | 8 216 000 | 6 243 000 | 5 783 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 48 293 000 | 52 982 000 | 34 604 000 | 29 159 000 | 18 027 000 | 54 683 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 858 000 | 7 835 000 | 7 324 000 | 6 474 000 | 9 910 000 | 4 205 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 67 586 000 | 74 686 000 | 53 471 000 | 41 467 000 | 32 124 000 | 67 239 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 224 646 000 | 221 272 000 | 202 388 000 | 194 493 000 | 177 762 000 | 210 826 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 625 000 | 625 000 | 625 000 | 625 000 | 625 000 | 625 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 23 100 000 | 36 403 000 | 40 919 000 | 39 045 000 | 40 919 000 | 40 919 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 234 000 | 2 655 000 | -7 379 000 | -8 021 000 | -16 247 000 | 3 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 201 000 | 1 513 000 | 4 179 000 | 3 251 000 | 2 562 000 | 1 877 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 9 234 000 | 2 655 000 | -7 379 000 | -8 021 000 | -16 247 000 | 3 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 201 000 | 1 513 000 | 4 179 000 | 3 251 000 | 2 562 000 | 1 877 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 36 535 000 | 40 571 000 | 37 719 000 | 34 274 000 | 27 235 000 | 45 879 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 126 000 | 4 949 000 | 5 332 000 | 5 989 000 | 3 870 000 | 6 803 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 126 000 | 4 949 000 | 5 332 000 | 5 989 000 | 3 870 000 | 6 803 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 9 174 000 | 19 862 000 | 11 516 000 | 17 722 000 | 24 629 000 | 24 922 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 72 697 000 | 76 934 000 | 86 234 000 | 92 472 000 | 90 747 000 | 74 726 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 77 823 000 | 81 883 000 | 91 566 000 | 98 461 000 | 94 617 000 | 81 529 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 80 871 000 | 93 796 000 | 92 953 000 | 104 444 000 | 115 194 000 | 98 428 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 28 064 000 | 29 888 000 | 23 808 000 | 16 824 000 | 10 712 000 | 31 596 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 5 672 000 | 5 557 000 | 4 163 000 | 63 000 | 0 | 345 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 11 312 000 | 9 766 000 | 7 016 000 | 5 245 000 | 3 260 000 | 7 596 000 |
|
|
| Utbytte | 11 177 000 | 331 000 | 0 | 118 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 44 889 000 | 33 414 000 | 26 601 000 | 21 786 000 | 17 310 000 | 18 959 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 110 288 000 | 98 818 000 | 73 104 000 | 61 758 000 | 55 911 000 | 83 418 000 |
|
|
| Sum gjeld | 188 111 000 | 180 701 000 | 164 670 000 | 160 219 000 | 150 528 000 | 164 947 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 224 646 000 | 221 272 000 | 202 388 000 | 194 493 000 | 177 762 000 | 210 826 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,3% | 12,7% | 8,5% | 6,7% | -9,8% | |||
| Resultat av driften i % | 6,1% | 5,8% | 4,6% | 4,2% | -9,9% | -0,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 2,1 | 1,8 | 1,3 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 36,1% | 34,0% | 35,0% | 34,8% | 29,3% | 32,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,4% | 6,0% | 4,8% | 5,2% | -9,8% | 0,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 64,8% | 49,6% | 33,2% | 29,9% | -63,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 46,8% | 33,1% | 20,9% | 20,7% | -47,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,4 | 5,8 | 5,5 | 5,7 | 4,4 | 5,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 23,8 | 21,4 | 19,5 | 26,2 | 31,5 | 24,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 15,4 | 15,4 | 13,9 | 11,8 | 17,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,3% | 18,3% | 18,6% | 17,6% | 15,3% | 21,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,3% | 9,0% | 10,9% | 14,4% | 14,1% | 15,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,4% | 2,2% | 1,8% | 1,6% | 1,6% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,4% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -317,8% | -174,0% | -170,1% | -347,8% | -568,3% | -193,7% | ||
| Gjeldsgrad | 5,1 | 4,5 | 4,4 | 4,7 | 5,5 | 3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 49,1% | 44,7% | 36,1% | 31,8% | 31,5% | 39,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 34,6% | 37,0% | 45,2% | 50,6% | 53,2% | 38,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
