Landbrukstjenester Salten og Lofoten SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 25 612 000 | 23 938 000 | 22 724 000 | 23 755 000 | 24 121 000 | 21 220 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 521 000 | 2 526 000 | 1 409 000 | 1 305 000 | 1 239 000 | 1 182 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 28 133 000 | 26 464 000 | 24 133 000 | 25 059 000 | 25 359 000 | 22 401 000 |
|
|
| Varekostnad | 620 000 | 633 000 | 630 000 | 655 000 | 533 000 | 553 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 26 070 000 | 23 543 000 | 22 803 000 | 23 329 000 | 23 380 000 | 20 532 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 610 000 | 1 974 000 | 1 212 000 | 990 000 | 1 018 000 | 1 268 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 28 300 000 | 26 150 000 | 24 645 000 | 24 974 000 | 24 931 000 | 22 353 000 |
|
|
| Driftsresultat | -167 000 | 314 000 | -512 000 | 85 000 | 428 000 | 48 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 106 000 | 124 000 | 79 000 | 49 000 | 60 000 | 67 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 106 000 | 124 000 | 79 000 | 49 000 | 60 000 | 67 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 23 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 23 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 83 000 | 120 000 | 79 000 | 49 000 | 60 000 | 67 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -83 000 | 434 000 | -433 000 | 134 000 | 488 000 | 115 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -15 000 | 99 000 | -90 000 | 37 000 | 116 000 | 34 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -68 000 | 334 000 | -342 000 | 97 000 | 371 000 | 81 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -68 000 | 334 000 | -342 000 | 97 000 | 371 000 | 81 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -68 000 | 334 000 | -342 000 | 97 000 | 371 000 | 81 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 31 000 | 12 000 | 109 000 | 18 000 | 53 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 31 000 | 12 000 | 109 000 | 18 000 | 53 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 31 000 | 12 000 | 109 000 | 18 000 | 53 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 840 000 | 3 867 000 | 4 336 000 | 3 546 000 | 3 136 000 | 3 447 000 |
|
|
| Andre fordringer | 214 000 | 226 000 | 397 000 | 242 000 | 131 000 | 144 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 054 000 | 4 092 000 | 4 733 000 | 3 788 000 | 3 267 000 | 3 591 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 246 000 | 3 249 000 | 1 302 000 | 3 302 000 | 3 841 000 | 2 472 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 300 000 | 7 341 000 | 6 035 000 | 7 091 000 | 7 108 000 | 6 063 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 330 000 | 7 354 000 | 6 144 000 | 7 108 000 | 7 161 000 | 6 063 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 56 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 56 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 967 000 | 1 035 000 | 701 000 | 1 043 000 | 946 000 | 1 275 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 967 000 | 1 035 000 | 701 000 | 1 043 000 | 946 000 | 1 275 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 023 000 | 1 091 000 | 756 000 | 1 098 000 | 1 001 000 | 1 330 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 332 000 | 174 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 000 | 3 000 | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 32 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 314 000 | 3 050 000 | 2 581 000 | 2 847 000 | 2 723 000 | 2 588 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 659 000 | 3 036 000 | 2 806 000 | 3 161 000 | 3 436 000 | 2 113 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 308 000 | 6 263 000 | 5 388 000 | 6 010 000 | 6 160 000 | 4 733 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 308 000 | 6 263 000 | 5 388 000 | 6 010 000 | 6 160 000 | 4 733 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 330 000 | 7 354 000 | 6 144 000 | 7 108 000 | 7 161 000 | 6 063 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,8% | 6,5% | -6,5% | 1,9% | 7,4% | |||
| Resultat av driften i % | -0,6% | 1,2% | -2,1% | 0,3% | 1,7% | 0,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,6 | 3,9 | 3,6 | 3,5 | 3,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,6% | 97,4% | 97,2% | 97,2% | 97,8% | 97,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,2% | 1,7% | -1,8% | 0,5% | 1,9% | 0,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,9% | 47,0% | -46,7% | 12,8% | 41,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,4% | 36,2% | -36,9% | 9,2% | 31,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,3% | 14,8% | 12,3% | 15,4% | 14,0% | 21,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,6% | 4,1% | 3,1% | 4,4% | 3,9% | 5,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,1 | 5,7 | 7,1 | 5,5 | 6,2 | 3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 87,7% | 85,2% | 87,7% | 84,6% | 86,0% | 78,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 520 000 | 541 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
