Landbrukets Klimaselskap SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 227 000 | 1 182 000 | 2 852 000 | 2 000 000 | 1 304 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 11 611 000 | 6 904 000 | 7 829 000 | 6 768 000 | 9 409 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 17 838 000 | 8 086 000 | 10 681 000 | 8 768 000 | 10 712 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 149 000 | 1 194 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 127 000 | 9 677 000 | 12 196 000 | 8 237 000 | 10 045 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 127 000 | 9 677 000 | 12 196 000 | 9 386 000 | 11 239 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 711 000 | -1 591 000 | -1 515 000 | -618 000 | -527 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 234 000 | 156 000 | 99 000 | 17 000 | 83 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 234 000 | 156 000 | 99 000 | 17 000 | 83 000 |
|
|
| Netto finans | -233 000 | -156 000 | -99 000 | -14 000 | -80 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 478 000 | -1 747 000 | -1 614 000 | -633 000 | -606 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 765 000 | -384 000 | -355 000 | -139 000 | -132 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 712 000 | -1 362 000 | -1 259 000 | -493 000 | -474 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 712 000 | -1 362 000 | -1 259 000 | -493 000 | -474 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -1 362 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 246 000 | 1 011 000 | 627 000 | 272 000 | 133 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 246 000 | 1 011 000 | 627 000 | 272 000 | 133 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 246 000 | 1 011 000 | 627 000 | 272 000 | 133 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 13 000 | 6 000 | 96 000 | 0 | 779 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 511 000 | 1 858 000 | 1 182 000 | 1 767 000 | 2 717 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 523 000 | 1 864 000 | 1 278 000 | 1 767 000 | 3 495 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 782 000 | 1 110 000 | 1 593 000 | 2 338 000 | 10 316 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 305 000 | 2 974 000 | 2 871 000 | 4 105 000 | 13 811 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 551 000 | 3 985 000 | 3 498 000 | 4 377 000 | 13 944 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -876 000 | -3 588 000 | -2 226 000 | -967 000 | -474 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -876 000 | -3 588 000 | -2 226 000 | -967 000 | -474 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -26 000 | -2 738 000 | -1 376 000 | -117 000 | 376 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 4 746 000 | 4 362 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 4 746 000 | 4 362 000 | 2 647 000 | 2 647 000 | 2 647 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 746 000 | 4 362 000 | 2 647 000 | 2 647 000 | 2 647 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 831 000 | 2 361 000 | 2 129 000 | 1 717 000 | 5 417 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 131 000 | 64 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 98 000 | 0 | 5 440 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 831 000 | 2 361 000 | 2 227 000 | 1 848 000 | 10 921 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 577 000 | 6 723 000 | 4 874 000 | 4 495 000 | 13 568 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 551 000 | 3 985 000 | 3 498 000 | 4 377 000 | 13 944 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 70,5% | -42,5% | -38,5% | -6,7% | |||
| Resultat av driften i % | 20,8% | -19,7% | -14,2% | -7,0% | -4,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,4 | 2,2 | 2,7 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 20,8% | -19,7% | -14,2% | -7,0% | -4,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -251,7% | 84,9% | 216,2% | -488,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -196,2% | 66,2% | 168,7% | -380,7% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,6 | 9,0 | |||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,4 | 1,3 | 1,3 | 2,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,4 | 1,3 | 1,3 | 2,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 0,5 | 0,7 | 1,3 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -0,4% | -68,7% | -39,3% | -2,7% | 2,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -0,1% | -33,9% | -12,9% | -1,3% | 3,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,5% | 1,8% | 1,7% | 5,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,6% | 0,5% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | -253,0 | -2,5 | -3,5 | -38,4 | 36,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,9% | 59,2% | 63,7% | 42,2% | 78,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 72,4% | 109,5% | 75,7% | 60,5% | 19,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 009 000 | 862 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
