Vestkanten Bil & MC-Skole AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 992 000 | 7 348 000 | 8 584 000 | 7 464 000 | 6 719 000 | 9 163 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 992 000 | 7 348 000 | 8 584 000 | 7 464 000 | 6 719 000 | 9 163 000 |
|
|
| Varekostnad | 180 000 | 158 000 | 176 000 | 185 000 | 160 000 | 229 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 258 000 | 4 230 000 | 4 328 000 | 4 309 000 | 3 726 000 | 5 546 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 132 000 | 127 000 | 5 000 | 6 000 | 7 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 981 000 | 2 717 000 | 2 999 000 | 2 602 000 | 2 779 000 | 3 210 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 551 000 | 7 232 000 | 7 508 000 | 7 102 000 | 6 672 000 | 8 994 000 |
|
|
| Driftsresultat | 441 000 | 116 000 | 1 076 000 | 362 000 | 47 000 | 169 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 12 000 | 23 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 12 000 | 23 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 4 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 4 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 12 000 | 22 000 | 5 000 | 0 | -4 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 453 000 | 138 000 | 1 081 000 | 362 000 | 44 000 | 169 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 100 000 | 30 000 | 157 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 354 000 | 108 000 | 924 000 | 362 000 | 44 000 | 169 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 354 000 | 108 000 | 924 000 | 362 000 | 44 000 | 169 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 21 000 | 0 | 312 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 333 000 | 108 000 | 612 000 | 362 000 | 44 000 | 169 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 526 000 | 508 000 | 18 000 | 23 000 | 29 000 | 36 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 526 000 | 508 000 | 18 000 | 23 000 | 29 000 | 36 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 526 000 | 508 000 | 18 000 | 26 000 | 32 000 | 39 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 184 000 | 133 000 | 174 000 | 163 000 | 199 000 | 201 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 422 000 | 1 006 000 | 958 000 | 915 000 | 690 000 | 987 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 606 000 | 1 139 000 | 1 132 000 | 1 078 000 | 890 000 | 1 188 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 782 000 | 827 000 | 1 665 000 | 708 000 | 624 000 | 269 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 388 000 | 1 966 000 | 2 796 000 | 1 786 000 | 1 513 000 | 1 457 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 915 000 | 2 474 000 | 2 815 000 | 1 812 000 | 1 545 000 | 1 496 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 034 000 | 702 000 | 594 000 | -18 000 | -380 000 | -424 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 034 000 | 702 000 | 594 000 | -18 000 | -380 000 | -424 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 134 000 | 802 000 | 694 000 | 82 000 | -280 000 | -324 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 113 000 | 124 000 | 133 000 | 85 000 | 74 000 | 25 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 95 000 | 31 000 | 65 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 206 000 | 192 000 | 229 000 | 180 000 | 209 000 | 267 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 487 000 | 460 000 | 460 000 | 65 000 | 70 000 | 70 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 877 000 | 862 000 | 1 230 000 | 1 400 000 | 1 472 000 | 1 459 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 778 000 | 1 669 000 | 2 117 000 | 1 730 000 | 1 825 000 | 1 821 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 781 000 | 1 673 000 | 2 121 000 | 1 730 000 | 1 825 000 | 1 821 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 915 000 | 2 474 000 | 2 815 000 | 1 812 000 | 1 545 000 | 1 496 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,8% | 5,3% | 46,8% | 21,6% | 3,2% | |||
| Resultat av driften i % | 6,3% | 1,6% | 12,5% | 4,8% | 0,7% | 1,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,8 | 3,7 | 4,4 | 4,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,4% | 97,8% | 97,9% | 97,5% | 97,6% | 97,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | 1,9% | 12,6% | 4,9% | 0,7% | 1,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 46,8% | 18,4% | 278,6% | -365,7% | -14,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 36,6% | 14,4% | 238,1% | -365,7% | -14,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,7 | 2,0 | 1,7 | 1,8 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,5 | 0,8 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,9% | 32,4% | 24,7% | 4,5% | -18,1% | -21,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,2% | 10,9% | 8,1% | 1,1% | -4,2% | -3,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 593,7% | 418,3% | 530,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,0% | 0,3% | -0,1% | -0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,1 | 3,1 | 21,1 | -6,5 | -5,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 61,0% | 67,5% | 75,2% | 95,5% | 118,1% | 121,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 287 000 | 243 000 | 552 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
