Lagårdveien Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 217 000 | 2 015 000 | 1 897 000 | 1 610 000 | 1 581 000 | 1 537 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 217 000 | 2 015 000 | 1 897 000 | 1 610 000 | 1 581 000 | 1 537 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 65 000 | 178 000 | 65 000 | 49 000 | 49 000 | 49 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 968 000 | 6 659 000 | 9 688 000 | 1 068 000 | 1 068 000 | 1 008 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 042 000 | 6 846 000 | 9 762 000 | 1 124 000 | 1 117 000 | 1 057 000 |
|
|
| Driftsresultat | -825 000 | -4 831 000 | -7 865 000 | 486 000 | 464 000 | 480 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 25 000 | 65 000 | 123 000 | 14 000 | 3 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 25 000 | 65 000 | 123 000 | 14 000 | 3 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 907 000 | 689 000 | 378 000 | 111 000 | 51 000 | 71 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 907 000 | 689 000 | 378 000 | 111 000 | 51 000 | 71 000 |
|
|
| Netto finans | -882 000 | -624 000 | -255 000 | -97 000 | -48 000 | -61 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 707 000 | -5 454 000 | -8 119 000 | 390 000 | 416 000 | 419 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -1 707 000 | -5 454 000 | -8 119 000 | 390 000 | 416 000 | 419 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 707 000 | -5 454 000 | -8 119 000 | 390 000 | 416 000 | 419 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 925 000 | 12 925 000 | 12 925 000 | 12 925 000 | 12 925 000 | 12 925 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 54 000 | 62 000 | 71 000 | 80 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 12 979 000 | 12 988 000 | 12 996 000 | 13 005 000 | 12 925 000 | 12 925 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 12 979 000 | 12 988 000 | 12 996 000 | 13 005 000 | 12 925 000 | 12 925 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 237 000 | 215 000 | 219 000 | 202 000 | 213 000 | 203 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 237 000 | 215 000 | 219 000 | 219 000 | 213 000 | 203 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 292 000 | 322 000 | 7 615 000 | 14 441 000 | 1 075 000 | 1 096 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 529 000 | 538 000 | 7 834 000 | 14 661 000 | 1 288 000 | 1 298 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 508 000 | 13 525 000 | 20 830 000 | 27 666 000 | 14 213 000 | 14 224 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -9 073 000 | -7 366 000 | -1 912 000 | 6 208 000 | 5 818 000 | 5 402 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -9 073 000 | -7 366 000 | -1 912 000 | 6 208 000 | 5 818 000 | 5 402 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -9 070 000 | -7 363 000 | -1 909 000 | 6 210 000 | 5 821 000 | 5 404 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 280 000 | 20 644 000 | 20 900 000 | 21 246 000 | 8 221 000 | 8 628 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 280 000 | 20 644 000 | 20 900 000 | 21 246 000 | 8 221 000 | 8 628 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 357 000 | 14 721 000 | 14 977 000 | 15 323 000 | 2 298 000 | 2 705 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 285 000 | 217 000 | 1 836 000 | 160 000 | 165 000 | 191 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 21 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 13 000 | 7 000 | 3 000 | 50 000 | 7 000 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 298 000 | 245 000 | 1 839 000 | 210 000 | 172 000 | 192 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 578 000 | 20 889 000 | 22 739 000 | 21 456 000 | 8 393 000 | 8 820 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 508 000 | 13 525 000 | 20 830 000 | 27 666 000 | 14 213 000 | 14 224 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,9% | -27,7% | -31,9% | 2,4% | 3,3% | |||
| Resultat av driften i % | -37,2% | -239,8% | -414,6% | 30,2% | 29,3% | 31,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -36,1% | -236,5% | -408,1% | 31,1% | 29,5% | 31,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,8% | 117,6% | -377,5% | 6,5% | 7,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,8% | 117,6% | -377,5% | 6,5% | 7,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 34,1 | 11,3 | 29,2 | 32,9 | 32,3 | 31,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 2,2 | 4,3 | 69,8 | 7,5 | 6,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 2,2 | 4,3 | 69,8 | 7,5 | 6,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,3 | 4,1 | 68,8 | 6,3 | 5,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -67,1% | -54,4% | -9,2% | 22,4% | 41,0% | 38,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -409,1% | -365,4% | -100,6% | 385,7% | 368,2% | 351,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,7% | 0,5% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,5 | -2,8 | -11,9 | 3,5 | 1,4 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,2% | 1,8% | 8,8% | 0,8% | 1,2% | 1,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 164,9% | 152,6% | 100,3% | 76,8% | 57,8% | 60,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
