Likvidert 20.12.2025 (avviklet uten konkurs)
Lærdal Energi Fornybar AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 113 077 000 | 181 473 000 | 428 188 000 | 159 953 000 | 4 767 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 617 000 | 2 943 000 | 1 929 000 | 1 504 000 | 2 524 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 114 694 000 | 184 416 000 | 430 117 000 | 161 456 000 | 7 291 000 |
|
|
| Varekostnad | 109 030 000 | 175 357 000 | 412 917 000 | 153 850 000 | 4 645 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 243 000 | 245 000 | 385 000 | 380 000 | 1 131 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 133 000 | 2 889 000 | 1 791 000 | 2 205 000 | 1 019 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 112 406 000 | 178 491 000 | 415 093 000 | 156 435 000 | 6 795 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 288 000 | 5 925 000 | 15 024 000 | 5 021 000 | 496 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 1 281 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 857 000 | 751 000 | 394 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 1 184 000 | 635 000 | 538 000 | 308 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 143 000 | 1 935 000 | 1 029 000 | 538 000 | 308 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 7 000 | 0 | 201 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 2 143 000 | 1 928 000 | 1 029 000 | 337 000 | 305 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 431 000 | 7 853 000 | 16 052 000 | 5 358 000 | 801 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 695 000 | 1 536 000 | 3 416 000 | 498 000 | 175 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 736 000 | 6 317 000 | 12 636 000 | 4 860 000 | 626 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 736 000 | 6 317 000 | 12 636 000 | 4 860 000 | 626 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 964 000 | 4 680 000 | 10 140 000 | 3 171 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 772 000 | 1 637 000 | 2 496 000 | 1 689 000 | 626 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 872 000 | 5 085 000 | 8 995 000 | 9 310 000 | 27 541 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 110 000 | 175 000 | 197 000 | 224 000 | 289 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 982 000 | 5 261 000 | 9 192 000 | 9 533 000 | 27 830 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 650 000 | 7 750 000 | 7 750 000 | 7 750 000 | 7 750 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 45 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 983 000 | 8 083 000 | 8 083 000 | 8 083 000 | 8 128 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 13 964 000 | 13 343 000 | 17 275 000 | 17 616 000 | 35 959 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 795 000 | 4 507 000 | 4 409 000 | 12 141 000 | 3 043 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 234 000 | 16 302 000 | 46 889 000 | 16 551 000 | 4 884 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 12 029 000 | 20 809 000 | 51 298 000 | 28 692 000 | 7 927 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 21 529 000 | 32 323 000 | 5 387 000 | 11 454 000 | 2 648 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 33 558 000 | 53 132 000 | 56 686 000 | 40 145 000 | 10 575 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 47 523 000 | 66 476 000 | 73 960 000 | 57 761 000 | 46 534 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 790 000 | 2 790 000 | 2 790 000 | 2 815 000 | 4 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 7 763 000 | 7 763 000 | 7 763 000 | 7 763 000 | 11 030 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 10 553 000 | 10 553 000 | 10 553 000 | 10 578 000 | 15 030 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 551 000 | 7 779 000 | 6 141 000 | 3 620 000 | 517 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 551 000 | 7 779 000 | 6 141 000 | 3 620 000 | 517 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 19 104 000 | 18 332 000 | 16 694 000 | 14 198 000 | 15 547 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 028 000 | 1 179 000 | 1 058 000 | 1 104 000 | 999 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 886 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 028 000 | 1 179 000 | 1 058 000 | 1 104 000 | 1 885 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 566 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 028 000 | 1 179 000 | 1 058 000 | 1 104 000 | 21 451 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 16 619 000 | 40 870 000 | 42 606 000 | 16 196 000 | 5 489 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 9 000 | 95 000 | 602 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 9 800 000 | 6 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 962 000 | 0 | 13 000 000 | 26 263 000 | 4 047 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 27 390 000 | 46 965 000 | 56 208 000 | 42 459 000 | 9 536 000 |
|
|
| Sum gjeld | 28 418 000 | 48 144 000 | 57 266 000 | 43 563 000 | 30 987 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 47 523 000 | 66 476 000 | 73 960 000 | 57 761 000 | 46 534 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,8% | 11,2% | 24,4% | 10,7% | |||
| Resultat av driften i % | 2,0% | 3,2% | 3,5% | 3,1% | 6,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,6 | 6,5 | 3,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 3,6% | 3,4% | 3,6% | 3,8% | 2,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,9% | 4,3% | 3,7% | 3,4% | 11,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,7% | 44,8% | 103,9% | 36,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,0% | 36,1% | 81,8% | 32,7% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | |||||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,7 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 40,2% | 27,6% | 22,6% | 24,6% | 33,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,7% | 9,9% | 3,9% | 8,8% | 213,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 27,6% | 40,8% | 54,1% | 39,5% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 1,0% | 1,2% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 2,6 | 3,4 | 3,1 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 57,6% | 70,6% | 76,0% | 73,5% | 20,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,2% | 1,8% | 1,4% | 1,9% | 46,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
