Lågen og øvre Glomma Kraftproduksjon AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 816 000 | 0 | 0 | 0 | 4 305 000 | 705 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 482 900 000 | 617 145 000 | 1 361 874 000 | 626 359 000 | 78 960 000 | 290 599 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 483 717 000 | 617 145 000 | 1 361 874 000 | 626 359 000 | 83 265 000 | 291 304 000 |
|
|
| Varekostnad | 16 486 000 | 17 799 000 | 25 639 000 | 20 351 000 | 13 865 000 | 10 603 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 21 650 000 | 21 518 000 | 21 339 000 | 20 463 000 | 19 258 000 | 19 176 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 73 611 000 | 91 430 000 | 90 198 000 | 45 672 000 | 45 633 000 | 47 226 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 111 747 000 | 130 747 000 | 137 176 000 | 86 486 000 | 78 756 000 | 77 005 000 |
|
|
| Driftsresultat | 371 970 000 | 486 398 000 | 1 224 698 000 | 539 873 000 | 4 509 000 | 214 299 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 16 565 000 | 12 925 000 | 3 137 000 | 0 | 0 | 388 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 423 000 | 385 000 | 384 000 | 358 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 17 051 000 | 13 358 000 | 3 583 000 | 384 000 | 46 000 | 462 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 340 000 | 5 000 | 4 000 | 0 | 0 | 193 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 340 000 | 5 000 | 243 000 | 1 387 000 | 1 507 000 | 1 063 000 |
|
|
| Netto finans | 10 711 000 | 13 353 000 | 3 340 000 | -1 003 000 | -1 461 000 | -601 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 382 681 000 | 499 750 000 | 1 228 039 000 | 538 870 000 | 3 048 000 | 213 698 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 202 266 000 | 0 | 890 253 000 | 220 647 000 | 2 134 000 | 87 086 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 180 416 000 | 499 750 000 | 337 786 000 | 318 223 000 | 914 000 | 126 612 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 4 469 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære kostnader | 2 266 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto ekstraordinære poster | -2 266 000 | 4 469 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 3 276 000 | 2 984 000 | -2 135 000 | -1 855 000 |
|
|
| Årsresultat | 178 150 000 | 504 220 000 | 343 188 000 | 325 544 000 | -6 657 000 | 121 077 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | -441 190 000 | 0 | 121 077 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 178 150 000 | 0 | 343 188 000 | 766 734 000 | -6 657 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 68 791 000 | 68 791 000 | 68 791 000 | 68 791 000 | 68 791 000 | 68 791 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 90 000 | 4 103 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 68 791 000 | 68 829 000 | 68 829 000 | 68 829 000 | 68 881 000 | 72 894 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 216 000 000 | 1 216 175 000 | 1 229 547 000 | 1 244 192 000 | 1 243 788 000 | 1 172 741 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 216 000 000 | 1 216 175 000 | 1 229 547 000 | 1 244 192 000 | 1 243 788 000 | 1 172 741 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 12 702 000 | 13 202 000 | 13 742 000 | 14 443 000 | 943 000 | 943 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 702 000 | 13 202 000 | 13 742 000 | 14 443 000 | 943 000 | 943 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 297 493 000 | 1 298 206 000 | 1 312 118 000 | 1 327 464 000 | 1 313 612 000 | 1 246 578 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 602 159 000 | 505 797 000 | 936 219 000 | 263 775 000 | 41 080 000 | 34 206 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 33 620 000 | 62 989 000 | 97 788 000 | 76 478 000 | 18 196 000 | 24 156 000 |
|
|
| Sum fordringer | 635 779 000 | 568 786 000 | 1 034 007 000 | 340 253 000 | 59 276 000 | 58 362 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 635 779 000 | 568 786 000 | 1 034 007 000 | 340 253 000 | 59 276 000 | 58 362 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 933 272 000 | 1 866 992 000 | 2 346 126 000 | 1 667 716 000 | 1 372 889 000 | 1 304 940 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 35 350 000 | 35 350 000 | 35 350 000 | 35 350 000 | 35 350 000 | 35 350 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 289 650 000 | 289 650 000 | 289 650 000 | 289 650 000 | 289 650 000 | 289 650 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 411 686 000 | 411 686 000 | 411 686 000 | 411 686 000 | 411 686 000 | 411 686 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 188 538 000 | 194 567 000 | 194 567 000 | 193 867 000 | 191 040 000 | 202 311 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 508 472 000 | 644 587 000 | 140 367 000 | -202 121 000 | -83 649 000 | -88 263 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 697 010 000 | 839 154 000 | 334 934 000 | -8 254 000 | 107 391 000 | 114 048 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 108 696 000 | 1 250 840 000 | 746 620 000 | 403 432 000 | 519 077 000 | 525 734 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 424 852 000 | 494 817 000 | 494 817 000 | 422 561 000 | 326 209 000 | 327 331 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 80 387 000 | 78 618 000 | 82 767 000 | 92 060 000 | 102 932 000 | 94 150 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 505 239 000 | 573 435 000 | 577 584 000 | 514 621 000 | 429 141 000 | 421 481 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 505 239 000 | 573 435 000 | 577 584 000 | 514 621 000 | 429 141 000 | 421 481 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 322 000 | 29 000 | 82 147 000 | 54 510 000 | 10 703 000 | 10 240 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 279 707 000 | 0 | 820 171 000 | 116 870 000 | 10 964 000 | 85 758 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 35 308 000 | 42 688 000 | 119 604 000 | 578 283 000 | 403 004 000 | 261 727 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 319 337 000 | 42 717 000 | 1 021 922 000 | 749 663 000 | 424 671 000 | 357 725 000 |
|
|
| Sum gjeld | 824 576 000 | 616 152 000 | 1 599 506 000 | 1 264 284 000 | 853 812 000 | 779 206 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 933 272 000 | 1 866 992 000 | 2 346 126 000 | 1 667 716 000 | 1 372 889 000 | 1 304 940 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,5% | 23,7% | 61,2% | 35,5% | 0,3% | |||
| Resultat av driften i % | 76,9% | 78,8% | 89,9% | 86,2% | 5,4% | 73,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -1920,3% | -222,1% | -1404,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 80,4% | 81,0% | 90,2% | 86,3% | 5,5% | 73,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 32,4% | 50,0% | 213,6% | 116,8% | 0,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,1% | 50,5% | 59,7% | 70,6% | -1,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 13,3 | 1,0 | 0,5 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 13,3 | 1,0 | 0,5 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 57,3% | 67,0% | 31,8% | 24,2% | 37,8% | 40,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 229,2% | 202,7% | 54,8% | 64,4% | 623,4% | 180,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,1% | 2,8% | 2,5% | 2,0% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 1,0% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,5 | 2,1 | 3,1 | 1,6 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,5% | 2,3% | 43,6% | 45,0% | 30,9% | 27,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 26,1% | 30,7% | 24,6% | 30,9% | 31,3% | 32,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
