Lågen Fjellsprenging AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 61 000 | 2 000 | 150 000 | 433 000 | 2 765 000 | 1 485 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 61 000 | 2 000 | 150 000 | 433 000 | 2 765 000 | 1 487 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 285 000 | 3 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 53 000 | 44 000 | 23 000 | 61 000 | 747 000 | 247 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 3 000 | 5 000 | 13 000 | 16 000 | 36 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 172 000 | 156 000 | 214 000 | 349 000 | 996 000 | 758 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 225 000 | 203 000 | 242 000 | 430 000 | 2 044 000 | 1 044 000 |
|
|
| Driftsresultat | -164 000 | -201 000 | -92 000 | 3 000 | 721 000 | 443 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 6 000 | 14 000 | 22 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 6 000 | 14 000 | 22 000 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | 0 | 2 000 | -6 000 | -8 000 | -22 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -164 000 | -201 000 | -91 000 | -3 000 | 713 000 | 421 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -36 000 | -66 000 | 0 | 0 | 69 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -128 000 | -135 000 | -91 000 | -3 000 | 645 000 | 421 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -128 000 | -135 000 | -91 000 | -3 000 | 645 000 | 421 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 800 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -128 000 | -135 000 | -91 000 | -503 000 | -155 000 | 421 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 102 000 | 66 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 102 000 | 66 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 70 000 | 70 000 | 73 000 | 76 000 | 81 000 | 87 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 10 000 | 20 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 70 000 | 70 000 | 73 000 | 78 000 | 92 000 | 108 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 19 000 | 53 000 | 86 000 | 86 000 | 51 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 19 000 | 53 000 | 86 000 | 86 000 | 51 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 172 000 | 156 000 | 126 000 | 164 000 | 178 000 | 159 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 76 000 | 143 000 | 150 000 | 406 000 | 928 000 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 109 000 | 85 000 | 81 000 | 522 000 | 1 322 000 | 1 281 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 185 000 | 228 000 | 231 000 | 928 000 | 2 249 000 | 1 290 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 149 000 | 225 000 | 411 000 | 369 000 | 270 000 | 407 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 333 000 | 452 000 | 642 000 | 1 297 000 | 2 520 000 | 1 697 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 506 000 | 608 000 | 767 000 | 1 462 000 | 2 697 000 | 1 856 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 415 000 | 543 000 | 677 000 | 768 000 | 1 271 000 | 1 427 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 415 000 | 543 000 | 677 000 | 768 000 | 1 271 000 | 1 427 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 515 000 | 643 000 | 777 000 | 868 000 | 1 371 000 | 1 527 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 44 000 | 178 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 44 000 | 178 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 44 000 | 178 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | -1 000 | -29 000 | -3 000 | 38 000 | 66 000 | 24 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | -10 000 | -6 000 | -6 000 | 75 000 | 260 000 | 67 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 800 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 000 | 1 000 | -1 000 | -19 000 | 87 000 | 61 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | -9 000 | -34 000 | -10 000 | 594 000 | 1 282 000 | 152 000 |
|
|
| Sum gjeld | -9 000 | -34 000 | -10 000 | 594 000 | 1 326 000 | 330 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 506 000 | 608 000 | 767 000 | 1 462 000 | 2 697 000 | 1 856 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -29,3% | -29,2% | -8,2% | 0,1% | 31,9% | |||
| Resultat av driften i % | -268,9% | -10050,0% | -61,3% | 0,7% | 26,1% | 29,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 98,4% | 89,7% | 99,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -268,9% | -10050,0% | -60,0% | 0,7% | 26,3% | 29,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -28,3% | -28,3% | -11,1% | -0,3% | 49,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -22,1% | -19,0% | -11,1% | -0,3% | 44,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 0,0 | 6,5 | 7,1 | 3,7 | 6,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,0 | 11,2 | |||||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 2,0 | 11,2 | |||||
| Likviditetsgrad 3 | -16,6 | -6,6 | -41,1 | 0,6 | 0,2 | 2,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 101,8% | 105,8% | 101,3% | 59,4% | 50,8% | 82,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 844,3% | 32150,0% | 518,0% | 200,5% | 49,6% | 102,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 30,1% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | -0,1 | 0,0 | 0,7 | 1,0 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | -1,8% | -5,6% | -1,3% | 40,6% | 47,5% | 8,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,6% | 9,6% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 158 000 | 198 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
