Dolce Vita Fashion AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 833 000 | 2 013 000 | 1 885 000 | 1 552 000 | 1 428 000 | 1 584 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 26 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 833 000 | 2 013 000 | 1 885 000 | 1 556 000 | 1 454 000 | 1 584 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 080 000 | 1 215 000 | 1 262 000 | 931 000 | 1 066 000 | 1 074 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -50 000 | -187 000 | 189 000 | -36 000 | -166 000 | -156 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 147 000 | 121 000 | 140 000 | 350 000 | 508 000 | 353 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 543 000 | 484 000 | 458 000 | 443 000 | 447 000 | 824 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 720 000 | 1 633 000 | 2 049 000 | 1 691 000 | 1 858 000 | 2 098 000 |
|
|
| Driftsresultat | 113 000 | 380 000 | -164 000 | -135 000 | -404 000 | -514 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 2 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 2 000 | 5 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 8 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 000 | 15 000 | 21 000 | 16 000 | 29 000 | 22 000 |
|
|
| Netto finans | -10 000 | -14 000 | -19 000 | -11 000 | -28 000 | -22 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 102 000 | 367 000 | -182 000 | -146 000 | -432 000 | -536 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 102 000 | 367 000 | -182 000 | -146 000 | -432 000 | -536 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 102 000 | 367 000 | -182 000 | -146 000 | -432 000 | -536 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 102 000 | 367 000 | -182 000 | -146 000 | -432 000 | -536 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 975 000 | 925 000 | 738 000 | 927 000 | 891 000 | 725 000 |
|
|
| Sum varelager | 975 000 | 925 000 | 738 000 | 927 000 | 891 000 | 725 000 |
|
|
| Kundefordringer | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 26 000 | 60 000 | 71 000 | 13 000 | 3 000 | 136 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 000 | 60 000 | 71 000 | 13 000 | 3 000 | 136 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 172 000 | 158 000 | 171 000 | 178 000 | 165 000 | 42 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 179 000 | 1 143 000 | 979 000 | 1 118 000 | 1 059 000 | 903 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 179 000 | 1 143 000 | 980 000 | 1 118 000 | 1 062 000 | 909 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 483 000 | -1 586 000 | -1 953 000 | -1 771 000 | -1 625 000 | -1 194 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 483 000 | -1 586 000 | -1 953 000 | -1 771 000 | -1 625 000 | -1 194 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 466 000 | -1 568 000 | -1 936 000 | -1 754 000 | -1 608 000 | -1 177 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 510 000 | 470 000 | 533 000 | 425 000 | 318 000 | 227 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 22 000 | 21 000 | 39 000 | 28 000 | 50 000 | 47 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 113 000 | 2 221 000 | 2 343 000 | 2 419 000 | 2 303 000 | 1 812 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 645 000 | 2 712 000 | 2 915 000 | 2 872 000 | 2 671 000 | 2 086 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 645 000 | 2 712 000 | 2 915 000 | 2 872 000 | 2 671 000 | 2 086 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 179 000 | 1 143 000 | 980 000 | 1 118 000 | 1 062 000 | 909 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,6% | 36,0% | -15,3% | -11,9% | -40,9% | |||
| Resultat av driften i % | 6,2% | 18,9% | -8,7% | -8,7% | -27,8% | -32,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,9 | 1,8 | 1,4 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 41,1% | 39,6% | 33,1% | 40,0% | 25,4% | 32,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,2% | 18,9% | -8,6% | -8,4% | -27,7% | -32,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,7% | -20,9% | 9,9% | 8,7% | 31,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,7% | -20,9% | 9,9% | 8,7% | 31,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,5 | 16,6 | 13,5 | 4,4 | 2,9 | 4,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 1,3 | 1,7 | 1,0 | 1,2 | 1,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 316,7 | 246,4 | 237,5 | 351,5 | 272,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -124,3% | -137,2% | -197,6% | -156,9% | -151,4% | -129,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -80,0% | -77,9% | -102,7% | -112,7% | -110,6% | -74,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -150,4% | -169,5% | -262,3% | -189,2% | -180,8% | -163,2% | ||
| Gjeldsgrad | -1,8 | -1,7 | -1,5 | -1,6 | -1,7 | -1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 224,3% | 237,3% | 297,4% | 256,9% | 251,5% | 229,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 115 000 | 115 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
