L H Salthammer Båtbyggeri Eiendomsselskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 205 467 000 | 208 817 000 | 209 688 000 | 210 898 000 | 137 074 000 | 72 711 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 976 000 | 123 000 | 5 747 000 | 6 112 000 | 599 000 | 10 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 211 443 000 | 208 939 000 | 215 435 000 | 217 010 000 | 137 673 000 | 72 721 000 |
|
|
| Varekostnad | 129 287 000 | 144 667 000 | 138 646 000 | 151 522 000 | 98 941 000 | 34 190 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 43 211 000 | 40 290 000 | 36 091 000 | 31 205 000 | 23 356 000 | 21 581 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 873 000 | 1 802 000 | 5 393 000 | 5 353 000 | 1 630 000 | 1 794 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 18 204 000 | 16 648 000 | 16 035 000 | 14 988 000 | 11 239 000 | 8 453 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 194 575 000 | 203 407 000 | 196 165 000 | 203 068 000 | 135 166 000 | 66 018 000 |
|
|
| Driftsresultat | 16 868 000 | 5 532 000 | 19 270 000 | 13 942 000 | 2 507 000 | 6 703 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 303 000 | 1 458 000 | 582 000 | 304 000 | 297 000 | 863 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 986 000 | 1 209 000 | 270 000 | 224 000 | 658 000 | 654 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 876 000 | 2 667 000 | 852 000 | 1 750 000 | 955 000 | 1 819 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 758 000 | 947 000 | 3 803 000 | 2 262 000 | 1 498 000 | 199 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 777 000 | 960 000 | 4 054 000 | 2 272 000 | 1 693 000 | 217 000 |
|
|
| Netto finans | -901 000 | 1 707 000 | -3 202 000 | -522 000 | -738 000 | 1 602 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 15 968 000 | 7 240 000 | 16 068 000 | 13 419 000 | 1 769 000 | 8 306 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 324 000 | 1 571 000 | 3 682 000 | 2 712 000 | 304 000 | 1 640 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 12 645 000 | 5 669 000 | 12 386 000 | 10 707 000 | 1 466 000 | 6 666 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 731 000 | 5 415 000 | 11 303 000 | 8 182 000 | 1 435 000 | 6 613 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 997 000 | 3 492 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 7 734 000 | 1 923 000 | 11 303 000 | 8 182 000 | 1 535 000 | 6 613 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 397 000 | 0 | 0 | 0 | 284 000 | 373 000 |
|
|
| Goodwill | 3 613 000 | 4 139 000 | 4 666 000 | 4 345 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 009 000 | 4 139 000 | 4 666 000 | 4 345 000 | 284 000 | 373 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 099 000 | 3 085 000 | 1 507 000 | 1 652 000 | 1 866 000 | 2 088 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 824 000 | 1 409 000 | 1 277 000 | 1 979 000 | 2 518 000 | 3 130 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 94 105 000 | 1 550 000 | 1 961 000 | 53 936 000 | 57 997 000 | 2 099 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 234 000 | 1 778 000 | 627 000 | 444 000 | 314 000 | 263 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 103 262 000 | 7 822 000 | 5 372 000 | 58 010 000 | 62 695 000 | 7 579 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 97 000 | 162 000 | 227 000 | 292 000 | 325 000 | 390 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 138 000 | 203 000 | 268 000 | 333 000 | 367 000 | 432 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 107 409 000 | 12 165 000 | 10 306 000 | 62 688 000 | 63 345 000 | 8 383 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 9 544 000 | 8 404 000 | 8 942 000 | 7 725 000 | 4 589 000 | 11 848 000 |
|
|
| Sum varelager | 9 544 000 | 8 404 000 | 8 942 000 | 7 725 000 | 4 589 000 | 11 848 000 |
|
|
| Kundefordringer | 40 721 000 | 58 813 000 | 51 398 000 | 25 389 000 | 6 712 000 | 24 262 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 143 000 | 7 225 000 | 6 285 000 | 6 983 000 | 6 581 000 | 3 250 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 44 864 000 | 66 038 000 | 57 682 000 | 32 372 000 | 13 293 000 | 27 511 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 3 478 000 | 3 721 000 | 2 499 000 | 2 667 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 4 053 000 | 3 465 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 4 053 000 | 3 465 000 | 3 478 000 | 3 721 000 | 2 499 000 | 2 667 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 59 488 000 | 34 023 000 | 39 694 000 | 45 437 000 | 56 879 000 | 37 095 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 117 949 000 | 111 931 000 | 109 796 000 | 89 256 000 | 77 261 000 | 79 122 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 225 358 000 | 124 095 000 | 120 103 000 | 151 944 000 | 140 606 000 | 87 505 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 091 000 | 3 091 000 | 3 091 000 | 3 091 000 | 3 091 000 | 3 091 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 091 000 | 3 091 000 | 3 091 000 | 3 091 000 | 3 091 000 | 3 091 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 75 014 000 | 69 115 000 | 67 815 000 | 59 883 000 | 55 838 000 | 58 326 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 5 126 000 | 4 085 000 | 3 782 000 | 4 895 000 | 1 511 000 | 1 199 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 75 014 000 | 69 115 000 | 67 815 000 | 59 883 000 | 55 838 000 | 58 326 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 5 126 000 | 4 085 000 | 3 782 000 | 4 895 000 | 1 511 000 | 1 199 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 83 230 000 | 76 290 000 | 74 687 000 | 67 868 000 | 60 439 000 | 62 616 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 064 000 | 579 000 | 841 000 | 63 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 064 000 | 579 000 | 841 000 | 63 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 10 251 000 | 22 006 000 | 0 | 0 | 14 587 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 70 700 000 | 0 | 0 | 46 750 000 | 50 150 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 72 764 000 | 579 000 | 841 000 | 46 813 000 | 50 150 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 70 700 000 | 10 251 000 | 22 006 000 | 46 750 000 | 50 150 000 | 14 587 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 13 058 000 | 15 326 000 | 5 241 000 | 10 083 000 | 7 591 000 | 2 867 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 235 000 | 1 833 000 | 2 904 000 | 2 333 000 | 1 273 000 | 1 717 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 136 000 | 3 688 000 | 4 241 000 | 3 144 000 | 2 266 000 | 2 331 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 49 935 000 | 16 128 000 | 10 182 000 | 21 703 000 | 18 886 000 | 3 387 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 69 364 000 | 47 226 000 | 44 574 000 | 37 263 000 | 30 016 000 | 24 889 000 |
|
|
| Sum gjeld | 142 128 000 | 47 805 000 | 45 415 000 | 84 076 000 | 80 166 000 | 24 889 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 225 358 000 | 124 095 000 | 120 103 000 | 151 944 000 | 140 606 000 | 87 505 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,9% | 6,7% | 14,8% | 10,7% | 3,0% | |||
| Resultat av driften i % | 8,0% | 2,6% | 8,9% | 6,4% | 1,8% | 9,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,7 | 1,6 | 1,5 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,1% | 30,7% | 33,9% | 28,2% | 27,8% | 53,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,8% | 3,9% | 9,3% | 7,2% | 2,5% | 11,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,0% | 9,6% | 22,5% | 20,9% | 2,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,7% | 7,2% | 15,9% | 12,8% | 2,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 5,2 | 6,0 | 7,0 | 5,9 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 2,4 | 2,5 | 2,4 | 2,6 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 2,2 | 2,3 | 2,2 | 2,4 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 1,2 | 1,9 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 13,5 | 17,2 | 15,5 | 19,6 | 21,6 | 2,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 25,0 | 21,6 | 21,6 | 14,6 | 29,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 36,9% | 61,5% | 62,2% | 44,7% | 43,0% | 71,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 39,4% | 36,5% | 34,7% | 31,3% | 43,9% | 86,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 82,6% | 54,0% | 1,8% | 1,6% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,2% | 0,1% | 0,5% | 0,6% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 509,1% | 769,9% | 729,4% | 673,0% | 1029,5% | 457,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 0,6 | 0,6 | 1,2 | 1,3 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,8% | 38,1% | 37,1% | 24,5% | 21,3% | 28,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,3% | 0,5% | 0,7% | 30,8% | 35,7% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 627 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
