Kvamsøy Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 95 260 000 | 102 066 000 | 104 841 000 | 109 269 000 | 93 770 000 | 90 074 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 695 000 | 2 396 000 | 1 730 000 | 1 771 000 | 1 731 000 | 4 090 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 96 955 000 | 104 462 000 | 106 571 000 | 111 040 000 | 95 501 000 | 94 164 000 |
|
|
| Varekostnad | 64 754 000 | 69 334 000 | 71 674 000 | 73 723 000 | 63 563 000 | 61 296 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 16 022 000 | 16 611 000 | 15 873 000 | 15 578 000 | 14 895 000 | 14 140 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 766 000 | 3 553 000 | 3 665 000 | 3 717 000 | 3 669 000 | 3 801 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 9 535 000 | 11 207 000 | 10 331 000 | 10 493 000 | 10 265 000 | 12 008 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 94 077 000 | 100 705 000 | 101 543 000 | 103 511 000 | 92 392 000 | 91 245 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 878 000 | 3 757 000 | 5 028 000 | 7 529 000 | 3 109 000 | 2 919 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 231 000 | 1 825 000 | 745 000 | 643 000 | 8 563 000 | 756 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 231 000 | 1 825 000 | 745 000 | 643 000 | 8 563 000 | 756 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 069 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 71 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 067 000 | 1 748 000 | 1 069 000 | 1 633 000 | 3 310 000 | 1 897 000 |
|
|
| Netto finans | -1 836 000 | 77 000 | -324 000 | -990 000 | 5 253 000 | -1 141 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 041 000 | 3 835 000 | 4 704 000 | 6 539 000 | 8 363 000 | 1 778 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 67 000 | 552 000 | 881 000 | 1 329 000 | 195 000 | 196 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 974 000 | 3 282 000 | 3 822 000 | 5 209 000 | 8 168 000 | 1 582 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 974 000 | 3 282 000 | 3 822 000 | 5 209 000 | 8 168 000 | 1 582 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 32 332 000 | 35 705 000 | 37 286 000 | 37 806 000 | 39 896 000 | 42 058 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 937 000 | 4 480 000 | 3 476 000 | 4 888 000 | 4 231 000 | 3 986 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 36 269 000 | 40 185 000 | 40 763 000 | 42 694 000 | 44 128 000 | 46 044 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 16 072 000 | 15 944 000 | 15 744 000 | 15 744 000 | 15 744 000 | 17 025 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 125 000 | 2 000 000 | 2 038 000 | 38 000 | 5 851 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 572 000 | 16 069 000 | 17 744 000 | 17 782 000 | 15 782 000 | 22 876 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 52 841 000 | 56 254 000 | 58 506 000 | 60 477 000 | 59 910 000 | 68 920 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 600 000 | 3 535 000 | 3 429 000 | 3 961 000 | 3 400 000 | 3 677 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 600 000 | 3 535 000 | 3 429 000 | 3 961 000 | 3 400 000 | 3 677 000 |
|
|
| Kundefordringer | 460 000 | 1 400 000 | 1 439 000 | 1 623 000 | 831 000 | 785 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 018 000 | 4 501 000 | 5 575 000 | 5 518 000 | 4 192 000 | 4 432 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 478 000 | 5 901 000 | 7 014 000 | 7 141 000 | 5 023 000 | 5 217 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 12 395 000 | 14 242 000 | 15 313 000 | 18 601 000 | 18 914 000 | 7 609 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 21 474 000 | 23 678 000 | 25 756 000 | 29 703 000 | 27 338 000 | 16 502 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 74 315 000 | 79 932 000 | 84 263 000 | 90 180 000 | 87 248 000 | 85 422 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 361 000 | 361 000 | 361 000 | 361 000 | 361 000 | 361 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 495 000 | 495 000 | 495 000 | 495 000 | 495 000 | 495 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 10 211 000 | 13 736 000 | 14 654 000 | 16 332 000 | 15 322 000 | 11 207 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 10 211 000 | 13 736 000 | 14 654 000 | 16 332 000 | 15 322 000 | 11 207 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 706 000 | 14 232 000 | 15 149 000 | 16 827 000 | 15 818 000 | 11 703 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 261 000 | 1 867 000 | 2 277 000 | 2 704 000 | 3 042 000 | 3 422 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 261 000 | 1 867 000 | 2 277 000 | 2 704 000 | 3 042 000 | 3 422 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 52 756 000 | 54 598 000 | 56 244 000 | 59 240 000 | 58 992 000 | 61 131 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 54 017 000 | 56 465 000 | 58 521 000 | 61 944 000 | 62 034 000 | 64 553 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 51 532 000 | 53 888 000 | 56 244 000 | 59 240 000 | 58 992 000 | 61 131 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 137 000 | 3 852 000 | 4 063 000 | 4 057 000 | 3 690 000 | 3 721 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 673 000 | 962 000 | 1 309 000 | 1 702 000 | 575 000 | 828 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 612 000 | 1 750 000 | 1 316 000 | 1 789 000 | 1 414 000 | 1 401 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 170 000 | 2 671 000 | 3 905 000 | 3 861 000 | 3 717 000 | 3 216 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 592 000 | 9 235 000 | 10 593 000 | 11 409 000 | 9 396 000 | 9 166 000 |
|
|
| Sum gjeld | 63 609 000 | 65 700 000 | 69 114 000 | 73 353 000 | 71 430 000 | 73 719 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 74 315 000 | 79 932 000 | 84 263 000 | 90 180 000 | 87 248 000 | 85 422 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,3% | 6,8% | 6,6% | 9,2% | 13,5% | |||
| Resultat av driften i % | 3,0% | 3,6% | 4,7% | 6,8% | 3,3% | 3,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 32,0% | 32,1% | 31,6% | 32,5% | 32,2% | 31,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,2% | 5,3% | 5,4% | 7,4% | 12,2% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,3% | 26,1% | 29,4% | 40,1% | 60,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,8% | 22,3% | 23,9% | 31,9% | 59,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,1 | 6,3 | 6,7 | 7,1 | 6,4 | 6,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,6 | 2,4 | 2,6 | 2,9 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,2 | 2,1 | 2,3 | 2,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,5 | 1,4 | 1,6 | 2,0 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 18,0 | 19,6 | 20,9 | 18,6 | 18,7 | 16,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 19,8 | 18,1 | 18,6 | 18,0 | 20,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,4% | 17,8% | 18,0% | 18,7% | 18,1% | 13,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,0% | 13,6% | 14,2% | 15,2% | 16,6% | 12,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 330,1% | 408,6% | 442,2% | 461,9% | 527,7% | 199,5% | ||
| Gjeldsgrad | 5,9 | 4,6 | 4,6 | 4,4 | 4,5 | 6,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,9% | 11,6% | 12,6% | 12,7% | 10,8% | 10,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 72,7% | 70,6% | 69,5% | 68,7% | 71,1% | 75,6% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 216 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
