Kvænangen Boliger AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 193 000 | 1 141 000 | 1 071 000 | 1 037 000 | 1 020 000 | 908 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 193 000 | 1 141 000 | 1 071 000 | 1 037 000 | 1 020 000 | 908 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 220 000 | 0 | 220 000 | 220 000 | 220 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 431 000 | 354 000 | 328 000 | 266 000 | 260 000 | 271 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 651 000 | 354 000 | 548 000 | 486 000 | 480 000 | 271 000 |
|
|
| Driftsresultat | 542 000 | 787 000 | 523 000 | 551 000 | 540 000 | 637 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 225 000 | 232 000 | 237 000 | 243 000 | 143 000 | 214 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 225 000 | 232 000 | 237 000 | 243 000 | 143 000 | 214 000 |
|
|
| Netto finans | -225 000 | -232 000 | -237 000 | -240 000 | -140 000 | -212 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 318 000 | 556 000 | 286 000 | 310 000 | 399 000 | 425 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 70 000 | 122 000 | 63 000 | 68 000 | 88 000 | 93 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 247 000 | 433 000 | 223 000 | 242 000 | 311 000 | 331 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 247 000 | 433 000 | 223 000 | 242 000 | 311 000 | 331 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 247 000 | 433 000 | 223 000 | 242 000 | 311 000 | 332 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 15 435 000 | 15 598 000 | 15 761 000 | 15 925 000 | 16 088 000 | 16 251 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 15 435 000 | 15 598 000 | 15 761 000 | 15 925 000 | 16 088 000 | 16 251 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 15 465 000 | 15 628 000 | 15 791 000 | 15 955 000 | 16 118 000 | 16 281 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 26 000 | 26 000 | 23 000 | 85 000 | 56 000 | 56 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 000 | 6 000 | 6 000 | 23 000 | 23 000 | 20 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 28 000 | 32 000 | 29 000 | 109 000 | 79 000 | 76 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 425 000 | 306 000 | 382 000 | 289 000 | 351 000 | 396 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 453 000 | 337 000 | 411 000 | 398 000 | 430 000 | 472 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 918 000 | 15 966 000 | 16 203 000 | 16 353 000 | 16 548 000 | 16 753 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 727 000 | 1 480 000 | 1 047 000 | 823 000 | 582 000 | 271 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 727 000 | 1 480 000 | 1 047 000 | 823 000 | 582 000 | 271 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 757 000 | 1 510 000 | 1 077 000 | 853 000 | 612 000 | 301 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 751 000 | 14 256 000 | 14 755 000 | 15 247 000 | 15 733 000 | 16 264 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 751 000 | 14 256 000 | 14 755 000 | 15 247 000 | 15 733 000 | 16 264 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 833 000 | 12 175 000 | 12 510 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 54 000 | 12 000 | 119 000 | 2 000 | 2 000 | 22 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 70 000 | 122 000 | 63 000 | 68 000 | 88 000 | 81 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 76 000 | 2 000 | 74 000 | 82 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 209 000 | 63 000 | 115 000 | 100 000 | 113 000 | 85 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 409 000 | 199 000 | 371 000 | 252 000 | 203 000 | 188 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 160 000 | 14 455 000 | 15 126 000 | 15 499 000 | 15 936 000 | 16 452 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 918 000 | 15 966 000 | 16 203 000 | 16 353 000 | 16 548 000 | 16 753 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,4% | 4,9% | 3,2% | 3,4% | 3,3% | |||
| Resultat av driften i % | 45,4% | 69,0% | 48,8% | 53,1% | 52,9% | 70,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 45,4% | 69,0% | 48,8% | 53,4% | 53,2% | 70,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,5% | 43,0% | 29,6% | 42,3% | 87,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,1% | 33,5% | 23,1% | 33,0% | 68,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,4 | 4,9 | 4,7 | 4,6 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,7 | 1,1 | 1,6 | 2,1 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,7 | 1,1 | 1,6 | 2,1 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,5 | 1,0 | 1,1 | 1,7 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,0% | 9,5% | 6,6% | 5,2% | 3,7% | 1,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 147,3% | 132,3% | 100,6% | 82,3% | 60,0% | 33,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 8,1 | 9,6 | 14,0 | 18,2 | 26,0 | 54,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,6% | 1,2% | 2,3% | 1,5% | 1,2% | 1,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 86,4% | 89,3% | 91,1% | 93,2% | 95,1% | 97,1% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 110 000 | 0 | 10 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
