Kristiania Kunst & Metalstøberi AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 744 000 | 3 659 000 | 3 975 000 | 2 930 000 | 2 583 000 | 2 045 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 744 000 | 3 659 000 | 3 975 000 | 2 930 000 | 2 583 000 | 2 045 000 |
|
|
| Varekostnad | 739 000 | 472 000 | 651 000 | 339 000 | 322 000 | 195 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 145 000 | 2 084 000 | 1 909 000 | 1 857 000 | 1 580 000 | 1 106 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 784 000 | 872 000 | 835 000 | 649 000 | 532 000 | 536 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 668 000 | 3 428 000 | 3 395 000 | 2 845 000 | 2 434 000 | 1 837 000 |
|
|
| Driftsresultat | 76 000 | 231 000 | 580 000 | 85 000 | 149 000 | 208 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 23 000 | 20 000 | 5 000 | 1 000 | 4 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 0 | 5 000 | 21 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 25 000 | 20 000 | 10 000 | 22 000 | 6 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 24 000 | 19 000 | 10 000 | 22 000 | 6 000 | 7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 101 000 | 250 000 | 589 000 | 107 000 | 155 000 | 215 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 27 000 | 49 000 | 137 000 | 25 000 | 34 000 | 47 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 73 000 | 201 000 | 452 000 | 82 000 | 121 000 | 168 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 73 000 | 201 000 | 452 000 | 82 000 | 121 000 | 168 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 128 000 | 0 | 300 000 | 50 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -55 000 | 201 000 | 152 000 | 32 000 | 21 000 | 68 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 154 000 | 142 000 | 94 000 | 81 000 | 60 000 | 51 000 |
|
|
| Sum varelager | 154 000 | 142 000 | 94 000 | 81 000 | 60 000 | 51 000 |
|
|
| Kundefordringer | 690 000 | 1 280 000 | 628 000 | 337 000 | 311 000 | 99 000 |
|
|
| Andre fordringer | 26 000 | 43 000 | 29 000 | 45 000 | 36 000 | 34 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 717 000 | 1 323 000 | 658 000 | 382 000 | 347 000 | 133 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 362 000 | 696 000 | 1 685 000 | 1 350 000 | 1 602 000 | 1 485 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 233 000 | 2 161 000 | 2 437 000 | 1 814 000 | 2 009 000 | 1 669 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 233 000 | 2 161 000 | 2 437 000 | 1 814 000 | 2 009 000 | 1 669 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 323 000 | 1 378 000 | 1 177 000 | 1 025 000 | 992 000 | 972 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 323 000 | 1 378 000 | 1 177 000 | 1 025 000 | 992 000 | 972 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 423 000 | 1 478 000 | 1 277 000 | 1 125 000 | 1 092 000 | 1 072 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 164 000 | 7 000 | 101 000 | 109 000 | 67 000 | 126 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 31 000 | 45 000 | 137 000 | 25 000 | 34 000 | 47 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 361 000 | 400 000 | 419 000 | 352 000 | 247 000 | 192 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 300 000 | 50 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 253 000 | 228 000 | 203 000 | 153 000 | 469 000 | 132 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 809 000 | 680 000 | 1 160 000 | 689 000 | 917 000 | 597 000 |
|
|
| Sum gjeld | 809 000 | 684 000 | 1 160 000 | 689 000 | 917 000 | 598 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 233 000 | 2 161 000 | 2 437 000 | 1 814 000 | 2 009 000 | 1 669 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,6% | 10,9% | 27,7% | 5,6% | 8,4% | |||
| Resultat av driften i % | 2,0% | 6,3% | 14,6% | 2,9% | 5,8% | 10,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,6 | 1,9 | 1,5 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 80,3% | 87,1% | 83,6% | 88,4% | 87,5% | 90,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,7% | 6,9% | 14,8% | 3,7% | 6,0% | 10,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,0% | 18,1% | 49,0% | 9,7% | 14,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,0% | 14,6% | 37,6% | 7,4% | 11,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,8 | 2,1 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 3,2 | 2,1 | 2,6 | 2,2 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,6 | 3,0 | 2,0 | 2,5 | 2,1 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 1,0 | 1,5 | 2,0 | 1,7 | 2,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,8 | 3,3 | 6,9 | 4,2 | 5,4 | 3,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 72,1 | 90,0 | 48,4 | 74,9 | 62,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,7% | 68,4% | 52,4% | 62,0% | 54,4% | 64,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 38,0% | 40,4% | 32,1% | 38,4% | 42,3% | 52,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 171,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 598,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 924,0% | 1043,7% | 1358,5% | 1388,9% | 1820,0% | 2103,9% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,9 | 0,6 | 0,8 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,2% | 31,5% | 47,6% | 38,0% | 45,6% | 35,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 654 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
