Radiumhospitalets Legat for Kreftforskning Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 928 000 | 3 896 000 | 21 609 000 | 14 167 000 | 46 178 000 | 20 823 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 30 000 | 43 000 | 60 000 | 71 000 | 19 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 928 000 | 3 926 000 | 21 651 000 | 14 227 000 | 46 249 000 | 20 842 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 252 000 | 5 686 000 | 14 931 000 | 11 578 000 | 36 321 000 | 25 882 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 321 000 | 3 018 000 | 2 153 000 | 2 091 000 | 1 954 000 | 2 130 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 512 000 | 2 018 000 | 4 016 000 | 4 399 000 | 3 652 000 | 3 836 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 085 000 | 10 722 000 | 21 100 000 | 18 068 000 | 41 927 000 | 31 848 000 |
|
|
| Driftsresultat | -11 157 000 | -6 796 000 | 551 000 | -3 841 000 | 4 322 000 | -11 006 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 068 000 | 423 000 | 30 000 | 192 000 | 325 000 | 658 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 710 000 | 17 064 000 | 6 880 000 | 2 386 000 | 4 990 000 | 2 709 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 778 000 | 17 487 000 | 6 910 000 | 2 578 000 | 5 315 000 | 3 367 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 43 000 | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 10 778 000 | 17 444 000 | 6 906 000 | 2 575 000 | 5 314 000 | 3 366 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -380 000 | 10 647 000 | 7 458 000 | -1 265 000 | 9 636 000 | -7 640 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -380 000 | 10 647 000 | 7 458 000 | -1 265 000 | 9 636 000 | -7 640 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -380 000 | 10 647 000 | 7 458 000 | -1 265 000 | 9 636 000 | -7 640 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -380 000 | 10 648 000 | 7 458 000 | -1 266 000 | 9 635 000 | -7 640 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 47 364 000 | 26 261 000 | 26 261 000 | 26 261 000 | 26 261 000 | 26 261 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 47 364 000 | 26 261 000 | 26 261 000 | 26 261 000 | 26 261 000 | 26 261 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 162 979 000 | 164 303 000 | 147 981 000 | 148 035 000 | 149 000 000 | 171 581 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 162 979 000 | 164 303 000 | 147 981 000 | 148 035 000 | 149 000 000 | 171 581 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 210 343 000 | 190 564 000 | 174 243 000 | 174 296 000 | 175 262 000 | 197 843 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 17 445 000 | 15 299 000 | 12 665 000 | 11 178 000 | 9 659 000 | 8 250 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 445 000 | 15 299 000 | 12 665 000 | 11 178 000 | 9 659 000 | 8 250 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 38 467 000 | 53 822 000 | 66 896 000 | 57 913 000 | 59 434 000 | 32 656 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 55 912 000 | 69 121 000 | 79 561 000 | 69 092 000 | 69 093 000 | 40 906 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 266 255 000 | 259 685 000 | 253 803 000 | 243 388 000 | 244 354 000 | 238 748 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 28 851 000 | 28 851 000 | 28 851 000 | 28 851 000 | 28 851 000 | 28 851 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 68 479 000 | 68 133 000 | 67 169 000 | 65 848 000 | 65 239 000 | 62 528 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 24 873 000 | 24 873 000 | 24 873 000 | 24 873 000 | 24 873 000 | 24 873 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 145 826 000 | 146 552 000 | 136 868 000 | 130 731 000 | 132 605 000 | 125 680 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 170 699 000 | 171 425 000 | 161 741 000 | 155 604 000 | 157 478 000 | 150 553 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 239 178 000 | 239 558 000 | 228 910 000 | 221 452 000 | 222 717 000 | 213 081 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 22 229 000 | 16 658 000 | 18 223 000 | 17 531 000 | 19 894 000 | 18 715 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 22 229 000 | 16 658 000 | 18 223 000 | 17 531 000 | 19 894 000 | 18 715 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 22 229 000 | 16 658 000 | 18 223 000 | 17 531 000 | 19 894 000 | 18 715 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 450 000 | 372 000 | 298 000 | 354 000 | 268 000 | 295 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 399 000 | 3 097 000 | 6 372 000 | 4 050 000 | 1 475 000 | 6 657 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 849 000 | 3 469 000 | 6 670 000 | 4 404 000 | 1 743 000 | 6 952 000 |
|
|
| Sum gjeld | 27 078 000 | 20 127 000 | 24 893 000 | 21 935 000 | 21 637 000 | 25 667 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 266 255 000 | 259 685 000 | 253 803 000 | 243 388 000 | 244 354 000 | 238 748 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,1% | 4,2% | 3,0% | -0,5% | 4,0% | |||
| Resultat av driften i % | -381,0% | -173,1% | 2,5% | -27,0% | 9,3% | -52,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -113,5% | -45,9% | 30,9% | 18,3% | 21,3% | -24,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -12,9% | 272,3% | 34,5% | -8,9% | 20,8% | -36,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,2% | 4,5% | 3,3% | -0,6% | 4,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,2% | 4,5% | 3,3% | -0,6% | 4,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,9 | 1,3 | 10,1 | 6,8 | 23,7 | 9,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 11,5 | 19,9 | 11,9 | 15,7 | 39,6 | 5,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 11,5 | 19,9 | 11,9 | 15,7 | 39,6 | 5,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 7,9 | 15,5 | 10,0 | 13,2 | 34,1 | 4,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 89,8% | 92,2% | 90,2% | 91,0% | 91,1% | 89,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8168,6% | 6101,8% | 1057,3% | 1556,6% | 481,6% | 1022,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,4% | 1,3% | 1,1% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,8% | 1,3% | 2,6% | 1,8% | 0,7% | 2,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,3% | 6,4% | 7,2% | 7,2% | 8,1% | 7,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
