Kraftmontasje Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 664 035 000 | 793 569 000 | 464 660 000 | 283 991 000 | 292 854 000 | 293 321 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 067 000 | 0 | 840 000 | 73 000 | 1 182 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 665 102 000 | 793 569 000 | 465 500 000 | 284 064 000 | 294 036 000 | 293 321 000 |
|
|
| Varekostnad | 382 265 000 | 550 425 000 | 297 807 000 | 158 625 000 | 152 719 000 | 157 995 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 171 496 000 | 117 976 000 | 89 346 000 | 73 600 000 | 72 140 000 | 75 133 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 732 000 | 2 970 000 | 2 161 000 | 3 430 000 | 2 186 000 | 1 798 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 3 365 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 100 915 000 | 84 450 000 | 55 579 000 | 41 625 000 | 45 044 000 | 41 531 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 658 408 000 | 759 186 000 | 444 893 000 | 277 280 000 | 272 089 000 | 276 457 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 694 000 | 34 383 000 | 20 607 000 | 6 784 000 | 21 947 000 | 16 864 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 232 000 | 280 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 808 000 | 1 949 000 | 623 000 | 610 000 | 425 000 | 598 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 597 000 | 689 000 | 923 000 | 5 800 000 | 34 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 405 000 | 3 140 000 | 1 546 000 | 7 543 000 | 1 235 000 | 641 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 67 000 | 38 000 | 43 000 | 34 000 | 6 000 | 15 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 845 000 | 1 788 000 | 2 651 000 | 335 000 | 208 000 | 179 000 |
|
|
| Netto finans | 1 560 000 | 1 352 000 | -1 105 000 | 7 208 000 | 1 027 000 | 462 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 254 000 | 35 735 000 | 19 502 000 | 13 993 000 | 22 972 000 | 17 327 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 820 000 | 7 902 000 | 4 401 000 | 1 886 000 | 4 948 000 | 3 816 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 434 000 | 27 832 000 | 15 101 000 | 12 106 000 | 18 024 000 | 13 512 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 599 000 | 27 597 000 | 15 101 000 | 12 106 000 | 18 024 000 | 13 512 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 8 000 000 | 17 000 000 | 8 000 000 | 6 000 000 | 10 000 000 | 8 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 401 000 | 10 597 000 | 7 101 000 | 6 106 000 | 8 024 000 | 5 512 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 276 000 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 276 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 357 000 | 472 000 | 587 000 | 701 000 | 816 000 | 931 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 9 804 000 | 7 333 000 | 2 741 000 | 3 129 000 | 4 465 000 | 5 123 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 139 000 | 3 004 000 | 1 070 000 | 1 145 000 | 1 395 000 | 922 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 16 300 000 | 10 809 000 | 4 398 000 | 4 975 000 | 6 676 000 | 6 976 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 932 000 | 748 000 | 467 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 165 000 | 120 000 | 202 000 | 82 000 | 82 000 | 22 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 165 000 | 120 000 | 202 000 | 1 014 000 | 830 000 | 489 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 16 465 000 | 10 929 000 | 4 600 000 | 5 989 000 | 8 782 000 | 7 465 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 92 000 | 92 000 | 408 000 | 337 000 | 424 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 92 000 | 92 000 | 408 000 | 337 000 | 424 000 |
|
|
| Kundefordringer | 42 498 000 | 183 077 000 | 35 192 000 | 26 234 000 | 42 455 000 | 16 152 000 |
|
|
| Andre fordringer | 74 682 000 | 12 815 000 | 13 887 000 | 27 894 000 | 1 788 000 | 4 227 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 117 179 000 | 195 892 000 | 49 079 000 | 54 127 000 | 44 243 000 | 20 379 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 3 345 000 | 5 771 000 | 3 908 000 | 5 302 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 10 176 000 | 20 878 000 | 19 868 000 | 5 099 000 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 139 000 | 22 000 | 55 000 | 3 000 | 8 000 | 159 000 |
|
|
| Sum investeringer | 139 000 | 13 544 000 | 26 705 000 | 23 778 000 | 10 409 000 | 159 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 69 074 000 | 67 299 000 | 48 129 000 | 52 495 000 | 87 669 000 | 68 981 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 186 392 000 | 276 827 000 | 124 006 000 | 130 808 000 | 142 658 000 | 89 943 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 202 857 000 | 287 756 000 | 128 606 000 | 136 797 000 | 151 440 000 | 97 409 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 10 026 000 | 10 026 000 | 10 026 000 | 10 026 000 | 10 026 000 | 10 026 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 12 726 000 | 12 726 000 | 12 726 000 | 12 726 000 | 12 726 000 | 12 726 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 53 036 000 | 57 437 000 | 46 840 000 | 39 564 000 | 33 505 000 | 25 481 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 145 000 | 2 560 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 53 036 000 | 57 437 000 | 46 840 000 | 39 564 000 | 33 505 000 | 25 481 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 145 000 | 2 560 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 69 907 000 | 72 723 000 | 59 565 000 | 52 289 000 | 46 231 000 | 38 207 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 11 719 000 | 10 718 000 | 3 007 000 | 936 000 | 3 900 000 | 5 248 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 9 000 000 | 5 700 000 | 4 700 000 | 4 000 000 | 3 700 000 | 1 000 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 20 719 000 | 16 418 000 | 7 707 000 | 4 936 000 | 7 600 000 | 6 248 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 20 719 000 | 16 418 000 | 7 707 000 | 4 936 000 | 7 600 000 | 6 248 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 55 422 000 | 141 647 000 | 28 810 000 | 23 451 000 | 18 095 000 | 29 551 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 818 000 | 192 000 | 2 330 000 | 4 850 000 | 5 694 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 19 588 000 | 15 148 000 | 7 621 000 | 5 401 000 | 11 513 000 | 5 902 000 |
|
|
| Utbytte | 1 250 000 | 17 000 000 | 8 000 000 | 6 000 000 | 10 000 000 | 8 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 35 153 000 | 24 629 000 | 14 573 000 | 39 870 000 | 52 308 000 | 9 501 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 112 231 000 | 198 616 000 | 61 334 000 | 79 572 000 | 97 610 000 | 52 954 000 |
|
|
| Sum gjeld | 132 950 000 | 215 034 000 | 69 041 000 | 84 508 000 | 105 210 000 | 59 202 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 202 857 000 | 287 756 000 | 128 606 000 | 136 797 000 | 151 440 000 | 97 409 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,7% | 18,0% | 16,7% | 9,9% | 18,6% | |||
| Resultat av driften i % | 1,0% | 4,3% | 4,4% | 2,4% | 7,5% | 5,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,7 | 3,8 | 3,5 | 2,0 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 42,4% | 30,6% | 35,9% | 44,1% | 47,9% | 46,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,4% | 4,7% | 4,8% | 5,0% | 7,9% | 6,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,6% | 54,0% | 34,9% | 28,4% | 54,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,0% | 41,7% | 27,0% | 24,6% | 42,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,9 | 6,7 | 5,2 | 3,9 | 4,1 | 3,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,4 | 2,0 | 1,6 | 1,5 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,4 | 2,0 | 1,6 | 1,5 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,3 | 0,8 | 0,7 | 0,9 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5982,9 | 3237,0 | 388,8 | 453,2 | 372,6 | |||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,1 | 0,3 | 0,8 | 0,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,5% | 25,3% | 46,3% | 38,2% | 30,5% | 39,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,5% | 9,2% | 12,8% | 18,4% | 15,7% | 13,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,4% | 13,1% | 9,0% | 17,1% | 13,8% | 9,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 85013,0% | 68121,7% | 12557,8% | 13367,7% | 8724,1% | |||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 3,0 | 1,2 | 1,6 | 2,3 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 55,3% | 69,0% | 47,7% | 58,2% | 64,5% | 54,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,2% | 5,7% | 6,0% | 3,6% | 5,0% | 6,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 1 315 000 | 1 292 000 | 1 285 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
