Oslo Røde Kors
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 127 240 000 | 117 773 000 | 109 960 000 | 104 394 000 | 90 490 000 | 82 840 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 111 617 000 | 108 115 000 | 102 771 000 | 96 226 000 | 95 526 000 | 98 970 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 238 857 000 | 225 888 000 | 212 731 000 | 200 620 000 | 186 016 000 | 181 810 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 257 257 000 | 209 635 000 | 217 894 000 | 177 770 000 | 160 800 000 | 159 913 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 257 257 000 | 209 635 000 | 217 894 000 | 177 770 000 | 160 800 000 | 159 913 000 |
|
|
| Driftsresultat | -18 400 000 | 16 253 000 | -5 163 000 | 22 850 000 | 25 216 000 | 21 897 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 15 398 000 | 14 015 000 | 20 629 000 | 2 146 000 | 1 380 000 | 1 686 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 15 398 000 | 14 015 000 | 20 629 000 | 2 146 000 | 1 380 000 | 1 686 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 18 446 000 | 15 615 000 | 9 783 000 | 7 532 000 | 9 807 000 | 10 201 000 |
|
|
| Netto finans | -3 048 000 | -1 600 000 | 10 846 000 | -5 386 000 | -8 427 000 | -8 515 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -21 448 000 | 14 653 000 | 5 683 000 | 17 464 000 | 16 789 000 | 13 382 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 747 000 | 3 706 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -18 701 000 | 10 947 000 | 5 683 000 | 17 464 000 | 16 789 000 | 13 382 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | -844 000 | 6 214 000 | 5 319 000 | 4 547 000 |
|
|
| Årsresultat | -18 701 000 | 10 947 000 | 6 527 000 | 11 250 000 | 11 470 000 | 8 835 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 6 527 000 | 11 250 000 | 11 470 000 | 8 835 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 431 204 000 | 398 272 000 | 406 260 000 | 535 524 000 | 547 974 000 | 530 954 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 4 984 000 | 3 978 000 | 4 227 000 | 5 723 000 | 2 363 000 | 1 376 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 436 188 000 | 402 250 000 | 410 487 000 | 541 247 000 | 550 337 000 | 532 330 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 36 640 000 | 38 547 000 | 39 767 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 565 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 36 640 000 | 38 547 000 | 39 767 000 | 0 | 0 | 565 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 472 828 000 | 440 797 000 | 450 254 000 | 541 247 000 | 550 337 000 | 532 895 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 465 000 | 3 651 000 | 4 271 000 | 1 422 000 | -435 000 | 1 732 000 |
|
|
| Andre fordringer | 15 422 000 | 20 725 000 | 12 648 000 | 12 144 000 | 11 376 000 | 9 480 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 16 887 000 | 24 376 000 | 16 919 000 | 13 566 000 | 10 941 000 | 11 212 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 27 983 000 | 29 331 000 | 26 159 000 | 26 471 000 | 24 578 000 | 8 406 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 27 983 000 | 29 331 000 | 26 159 000 | 26 471 000 | 24 578 000 | 8 406 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 64 645 000 | 119 131 000 | 123 598 000 | 120 371 000 | 111 758 000 | 144 515 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 109 515 000 | 172 838 000 | 166 676 000 | 160 408 000 | 147 277 000 | 164 133 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 582 343 000 | 613 635 000 | 616 930 000 | 701 655 000 | 697 614 000 | 697 028 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 26 300 000 | 26 300 000 | 26 300 000 | 26 300 000 | 26 300 000 | 26 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 26 300 000 | 26 300 000 | 26 300 000 | 26 300 000 | 26 300 000 | 26 300 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 261 907 000 | 280 609 000 | 269 660 000 | 263 133 000 | 251 883 000 | 240 412 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 261 907 000 | 280 609 000 | 269 660 000 | 263 133 000 | 251 883 000 | 240 412 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 288 207 000 | 306 909 000 | 295 960 000 | 289 433 000 | 278 183 000 | 266 712 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 4 645 000 | 5 595 000 | 9 203 000 | 10 042 000 | 10 834 000 | 10 963 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 1 481 000 | 4 228 000 | 4 647 000 | 5 788 000 | 6 194 000 | 6 199 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 126 000 | 9 823 000 | 13 850 000 | 15 830 000 | 17 028 000 | 17 162 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 250 550 000 | 253 040 000 | 263 530 000 | 342 080 000 | 357 352 000 | 372 004 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 256 676 000 | 262 863 000 | 277 380 000 | 357 910 000 | 374 380 000 | 389 166 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 213 050 000 | 223 540 000 | 234 030 000 | 311 294 000 | 326 566 000 | 341 348 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 13 246 000 | 5 932 000 | 8 545 000 | 13 811 000 | 8 553 000 | 6 291 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 4 125 000 | 0 | 6 619 000 | 5 325 000 | 2 828 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 804 000 | 6 955 000 | 6 422 000 | 5 537 000 | 5 880 000 | 5 691 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 409 000 | 26 851 000 | 28 623 000 | 28 347 000 | 25 294 000 | 26 340 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 37 459 000 | 43 863 000 | 43 590 000 | 54 314 000 | 45 052 000 | 41 150 000 |
|
|
| Sum gjeld | 294 135 000 | 306 726 000 | 320 970 000 | 412 224 000 | 419 432 000 | 430 316 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 582 342 000 | 613 635 000 | 616 930 000 | 701 657 000 | 697 615 000 | 697 028 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,5% | 4,9% | 2,3% | 3,6% | 3,8% | |||
| Resultat av driften i % | -7,7% | 7,2% | -2,4% | 11,4% | 13,6% | 12,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,3% | 13,4% | 7,3% | 12,5% | 14,3% | 13,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,2% | 4,9% | 1,9% | 6,2% | 6,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,3% | 3,6% | 2,2% | 4,0% | 4,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,9 | 3,9 | 3,8 | 3,0 | 3,3 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 3,9 | 3,8 | 3,0 | 3,3 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 2,7 | 2,8 | 2,2 | 2,5 | 3,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,5% | 50,0% | 48,0% | 41,2% | 39,9% | 38,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 120,7% | 135,9% | 139,1% | 144,3% | 149,5% | 146,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,4 | 1,5 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,4% | 7,1% | 7,1% | 7,7% | 6,5% | 5,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 44,1% | 42,8% | 45,0% | 51,0% | 53,7% | 55,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 117 000 | 0 | 1 075 000 | 0 | 986 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
